Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 76

Temat: Problem ze skrzynią 6 biegową TDI

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gent
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Thumbs down Problem ze skrzynią 6 biegową TDI

    Witam. Niestety mam powazny problem z moja a3 a dokladnie z 6-biegowa skrzynia. Jadac na 5 biegu dojezdzalem do swiatel wcisnelem sprzeglo w tym momencie zwolnilem, zredukowalem do 1 i klapa. Sprzeglo zostalo mi w podlodze. Wylaczylem samochod, odciagnelem recznie pedal sprzegla poczym uruchomilem ponownie. Niestety byl problem z wrzucaniem biegów najwoekszy z 5. Na autostradzie redukcja z 6 na 5 przy 100km/h nie byla mozliwa. Do tego problemy z wstecznym i jedynka. Musialem zwolnic do 70 zeby zredukowac. Okazalo sie ze kolodwumasowe poszlo. Wymienilem. Po wymianie przez pewny czas bylo ok tylko 5 troszke huczala. Teraz jest coraz gorzej. Przy ruszaniu mam problem z wrzuceniem 1 i tak samo jak chce wycofac, wsteczny nie wchodzi. Dopiero po 4-5 probach udaje sie. Przy normalnej zmianie biegow z 4 na 5 przy puszczaniu sprzegla cos huczy ale tylko na 5 biegu. Czasami nie ma wogole problemu a czasami nie moge wrzucic biegu. Szczegolnie utrudnia jazde na swiatlach. Co o tym sadzicie? Prosze o rady.

    Pozdrawiam,

    Daniel.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 15:53

  2. #2
    piotrtdi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    UK/PL
    Auto
    Skoda Octavia 1.6 TDi 105
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    servo poszło
    Pierwsza Skoda w moim życiu
    www. spritmonitor.de/en/detail/429019.html

  3. #3
    Blizni88's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wydaje mi sie że jednak niejest to servo. . . hmmm ja również mam problem z R i 1 ale puki co są to sporadyczne sytuacje. . . ale jeśli ktoś wie co jest do wymiany i jakie są mniej wiecej koszta to niech coś poradzi

  4. #4
    piotrtdi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    UK/PL
    Auto
    Skoda Octavia 1.6 TDi 105
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Niech kolega dryndnie do serwisu Audi to na szybko coś się dowie może
    sam jestem ciekawy co i jak
    Pierwsza Skoda w moim życiu
    www. spritmonitor.de/en/detail/429019.html

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gent
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Chyba tak bedzie najlepiej.. jezeli chodzi o telefon do serwisu. Jeszcze co moge powiedziec o moim problemie to czasami skrzynia zachowuje sie jak automat... tzn stoje np na swiatlach mam wrzucona jedynke ale trzymam wcisniete sprzeglo i mimo to skrzynia delikatnie ciagnie tak jak by to byl automat na "d" przy puszczonym hamulcu samochoz z automatem ciagnie i tak jest czasami u mnie. Nie wiem...boje sie myslec jakie to beda koszty.... yhm...
    ..a moze to "wysprzeglik". Dziwne dla mnie jest to ze raz nie ma problemu skrzynia zachowuje sie normalnie a czasami nie da sie wrzucic ani 1 ani R najpierw musze wrzucic np 3 zeby pozniej weszla 1...
    Ostatnio edytowany przez daniel_al - 07-11-10 o 21:04 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #6
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    albo pompka sprzęgła, wysprzęglnik albo uszkodzony wałek skrzyni biegów tak jak było w moim przypadku. Dokładnie te same objawy miałem u siebie.

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gent
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    ..czyli co wymieniles? Jaki koszt? Jak sprawdzic co wysiadlo? Dzisiaj zauwazylem ze jezeli wrzuce wsteczny wycofam i zatrzymam samochod to skrzynia sie wtedy blokuje, jak jest wrzucony bieg to trudno go wyrzucic a jak mam luz to z kolei nie moge wrzucic biegu. Identyczn sytuacja jest na 1. Paradoks.
    Ostatnio edytowany przez daniel_al - 08-11-10 o 19:05

  8. #8
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez daniel_al Pokaż post
    Dzisiaj zauwazylem ze jezeli wrzuce wsteczny wycofam i zatrzymam samochod to skrzynia sie wtedy blokuje, jak jest wrzucony bieg to trudno go wyrzucic a jak mam luz to z kolei nie moge wrzucic biegu. Identyczn sytuacja jest na 1. Paradoks.
    Ja miałem identyko.

    Najpierw powiedzieli mi na bank sprzęgło się skonczyło, a że dwumas też pukał to myślę wymienie komplet, tak tez zrobiłem, nowy zestaw zasranego sachsa, kieszeń zabolała...
    żadnej poprawy. Potem stwiedzili może jednak pompka, ale sprawdzlili cisnieniowo i ok, no to wysprzęglnik może, wymiana i znów żadnych zmian. Jak się wkońcu okazało zrobił się luz na wałku sprzęgłowym skrzyni, niezbędne było dokupic zestaw ori podkładek regulacyjnych do skrzyni i dotoczc na zamowienia tulejkę, bo obudowa skrzyni była juz tak wybita.

    No i działa...

    A co do sprzęgieł i dwumasów nie kupujcie sachsów, bo sachs leci sobie w hu%^

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nad morzem
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RobertGTI Pokaż post
    Ja miałem identyko.

    Jak się wkońcu okazało zrobił się luz na wałku sprzęgłowym skrzyni, niezbędne było dokupic zestaw ori podkładek regulacyjnych do skrzyni i dotoczc na zamowienia tulejkę, bo obudowa skrzyni była juz tak wybita.

    No i działa...
    I ile Cię to kosztowało z robocizną?

  10. #10
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    podkładki i tulejka jakies 200zł, zdjęcie i założenie skrzyni 300, naprawa skrzyni 500, i to tez bylo policzone mniej bo to juz 3 raz sciagal ten sam warsztat

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •