Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 104

Temat: Rdza/korozja w 8P

Hybrid View

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Rdza/korozja w 8P

    Witam wszystkich..
    Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem A3 1.9 TDI z 2005 roku.
    Autko lux! Chodzi jak marzenie.. ale.. ale.. więc:

    Nad drzwiami u góry, przy łączeniu karoserii z drzwiami z lewej i prawej strony po dwa bąble z rdzą jak się domyślam pod spodem. Na dole w rogu, i prawe i lewe drzwi bierze rdza!
    Klapa tylna, tu przy świetle stopu w pęcherzach, na dole klapy tak samo..

    Auto przed zakupem przemierzone dwoma miernikami lakieru, całe, dokładnie. Wszędzie ok 130 jednostek, identycznie z lewej i prawej. Wszystko spasowane idealnie, pracowałem na lakierni, jako pomocnik parę lat temu i ogólnie poznaje czy auto 'bite'.
    Lakiernik tak samo twierdzi, że nie widzi żadnej ingerencji poza fabryka w lakier. Auto do końca serwisowane. Już się nawet bałem że po powodzi, ale to wykluczyłem, wszystko suche, nic nie czuć itd.

    Koledzy, poprawcie mnie, pocieszcie albo zdołujcie.

    Jak to możliwe aby audi z 2005 roku brała rdza!!??

    Parę dni temu sprzedałem opla z 97 i tam rdzy praktycznie wcale!

    Pozdrawiam, Sławek
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 19:09

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hmm,chyba raczej nie mozliwe.Ja mam od nowosci 2003r.tyle ze 8L,ale lakier wszedzie jak nowy(poza malymi odpryskami od kamyczkow)
    Ostatnio edytowany przez James - 08-11-10 o 23:01

  3. #3
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    dziwna sprawa ja mam rok 2000 i jedynie malenki babelek w narozniku maski z przodu mysle ze to wina jakiegos odprysku i nauszony zostal ocynk stad on sie wzial
    w twoim przypadku moglbym jedynie powiedziec ze auto moglo byc podtopione

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No kurde to chyba jedyne wytłumaczenie..?? Ale w tym kraju, z którgo go kupiłem od 1 właściela nie było nawet powodzi..
    Spotkał się ktoś z autem podtopionym??

    Musiałby być zalane całe po dach, bo tam są też dwa bąbelki. Ale czy da się tak wyszuszyć, wyczyścić po zalaniu na igiełkę?? W samochodzie ani przez chwilkę nie poczuć jakiejkolwiek wilgoci czy inne zapachu niż powinienen być.. mam go miesiąc już i nadal nic nie czuć.

    Zakupiłego ze świadomością padniętego dwumasu i to też wymieniłem a tak to wszystko w aucie oryginał, wszystko działa, książka serwisowa, wszystkie dokumenty zakupu w salnie, pierwszy właściciel, wszystkie części oryginały, technicznie ideał.. lakier śliczny, błyszczący. Pocieszające jest to, że nigdzie poza klapą, rogami drzwi i tymi dwom pecherzykami na dachu nic nie znalazłem...

    Kolega ma w 3 letnie bmw zardzewiłe drzwi, mówi że takie auta teraz robią.. wierzyć sie nie chce..

    Nie wiem czy to na wiosne zrobić czy go sprzedać..
    Ostatnio edytowany przez scanik - 09-11-10 o 11:28 Powód: Literówki

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Właśnie wróciłem z kolejnego przeglądu, doszukiwali się z godzinę wad, podnośnik itd. diagnosta opowiadał, że widział auto po zalaniu i ono zalane na pewno nie było. Uderzone tez nigdzie nie było, przeszukał całą podłogę itd.
    Powiedział, że go to nie dziwi bo przyjeżdżają 3 letnie auta na przeglady z pęcherzykami rdzy..

  6. #6
    batchko's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kuj-pom
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    a skąd to auto jest sprowadzone ??

  7. #7
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    czy sa to takie malutkie okragle pechezyki srednicy 4-5 mm ? czy poprostu z pod elementow wychodzi rdza ?

    Latanie z tymi czujnikami podczas zakupu ... nie robcie wiochy, inne kraje sie z nas smieja... zreszta samemu mnie to smieszy.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Na dachu jes jeden wielkości może 3-4mm z prawej i z lewej wzdłuż uszczeli na długości może 5 cm takie po 1-2 mm ze trzy. Nigdzie rudej nie widać. <a Drzwiach, na dole w rogu widać rudą od środka, od zew. drzwi delikatny moze 1 mm i bez rdzy.
    Na klapie w okół światła STOP widać z 4-5 pęcherzów po 4 mm. Też nie wystaje jeszcze z nich rdza.

    Człowiek człowiekiem, ale mierniki (mówię o tych po 300zł a nie zabawkach) się sprawdzają...

    Prawdziwej rudej rdzy nie widać..

  9. #9
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez n0w3y_pl Pokaż post
    Latanie z tymi czujnikami podczas zakupu ... nie robcie wiochy, inne kraje sie z nas smieja... zreszta samemu mnie to smieszy.
    Slucham? Kto sie smieje? Jaka wioche? Opowiadaj, ciekaw jestem bardzo Twojego wywodu

    Cytuj Oryginalnie napisane przez scanik Pokaż post
    Na dachu jes jeden wielkości może 3-4mm z prawej i z lewej wzdłuż uszczeli na długości może 5 cm takie po 1-2 mm ze trzy. Nigdzie rudej nie widać. <a Drzwiach, na dole w rogu widać rudą od środka, od zew. drzwi delikatny moze 1 mm i bez rdzy.
    Na klapie w okół światła STOP widać z 4-5 pęcherzów po 4 mm. Też nie wystaje jeszcze z nich rdza.

    Człowiek człowiekiem, ale mierniki (mówię o tych po 300zł a nie zabawkach) się sprawdzają...

    Prawdziwej rudej rdzy nie widać..
    scanik, naprawde dziwny przypadek. Nie spotkalem sie z osoba, ktora mialaby 8P i narzekala na rdze. Moze auto ma jakas dziwna historie... Moze bylo zalane, ale w inny sposob niz powodz... W obecnej chwilii ciezko bedzie ustalic przyczyne, zwlaszcza tylko po opisie.
    Ostatnio edytowany przez malik - 09-11-10 o 11:42 Powód: Automatyczne łączenie postów

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzięki za zainteresowanie. Porobie fotki i zamieszcze to ocenicie..
    ewentualnie pójdą do malowania drzwi, klapa i ten element na dachu, bo całego nie trzeba..

    Dodatkowo, mam drzwi od kierowcy opadnięte. Będę z nimi jechał do blacharza. To chyba częsta usterka.. reguluje się, wymienia bolce (jaki koszto w Aso bolców?) czy nie da się ich "podnieść" ??

    Pozdrawiam

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •