Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 104

Temat: Rdza/korozja w 8P

  1. #41
    plbartek89's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ja tak mam .. ale juz nie na dlugo

  2. #42
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    poogladajcie sobie zdjecia wspanialych 8p
    mozna zawalu dostac

    http://www.audi-sport.net/vb/new-a3-...-warranty.html
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #43

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny pęcherze na lakierze.. lakierowanie SPOT? umiejętna wpyłka?

    Witam na wstępie proszę o ewentualne przerzucenie do odpowiedniego działu.
    Do sedna.. ostatniio zauwazylem na swojej a3 kilka pęcherzy w roznych okolicach.. tj, przedni blotnik (ranty), tylny błotnik, ranty drzwi (zaraz nad ta listewka plastikową), nie są to duże pęcherze.
    Ogarniał ktoś z was temat częsciowego malowania elementów? (szkoda malować cały, choćby na pozniejsze spojrzenia kupujących przy ewentualnej sprzedaży).
    Jak wygląda temat ewentualnych wpyleń.. okoliczny lakiernik mówił ze zrobi na cacy za ok 200zl za element.. nie do końca jestem przekonany.. wiadomo zaraz po malowaniu, polerowaniu i nalozeniu wosku wszystko beedzie cacy.. tylko czy nie wyjdzie "piękna" plama po kilku umyciach?
    Ma ktoś z was takie doświadczenia? A może lakierował ktos z was metodą SPOT?
    http://www.s-plus.pl/lakierowanie-spot-2

    Może ma ktos z was namiary na dobrych lakierników którzy ogarna temat w miare przystępnej cenie?
    Najlepiej na trasie Kraków-Tarnów, ewentualnie w samym Krakowie/Tarnowie.

  4. #44
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jest juz o tym spory temat, troche wysilku czasem,

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...678#post957678

    8p nie jest promem kosmicznym, a zwyklym starym autem, ze zwyklym lakierem
    maluje sie go tak samo jak poloneza,

    technologia "wpylki" jest stara jak samo malowanie, dla normalnego lakierniak ktory to robil tysiace razy nie jest to zadnym problemem,
    tak samo jak odpowiednie przygotowanie "podloza"

    jesli wychodzi Ci rdza przy listwach plastikowych to po ich zdjeciu na 100'% okaze sie ze cale drzwi pod nimi sa zgnite juz, to samo ranty nadkoli, wiek, zima, sol itd robi swoje
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #45

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a może ktoś próbował?
    http://www.napraw-sam.pl/index.php/F...lachy-stalowej

    probował ktoś SPOTa? czy raczej gra nie warta świeczki?

    DODANO:

    czy przy malowaniu elementu klapy na ktorej jest 3ci stop..wycinaliście szybe?
    byłem u jednego typa i taki temat mi właśnie przewinął ze trzeba wyciąć żeby dokładnie wyczyścić z rudej.

    Dodano:

    temat z szyba potwierdził drugi lakiernik wiec pewnie trzeba wycinać.

    jak u was wyglądają elementy "wpylane" po jakimś czasie? Jeden z lakierników u którego byłem mówił iż będzie ja widać po jakimś czasie (ok. rok) i tedy przyda sie kolejna polerka która załatwi sprawę na kolejny rok.. jak to wygląda u was?
    Inny droższy.. nic o tym nie napominał ( zapomniałem zapytać).. i teraz czy ich umiejętności na tyle się różnią czy po prostu droższy ominął ten temat?
    Ostatnio edytowany przez the0 - 12-05-13 o 10:56

  6. #46
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Polecam każdemu posiadaczowi raz na kilka lat zajrzeć za nadkola przednie. Gromadzi sie tam masa syfu i pojawiaja sie ogniska korozji.

    Oprocz tego korozja pojawia sie tez po listekwa przednich blotnikow. U mnie byla po obu stronach.

    Click image for larger version. 

Name:	Screen_6050.jpg 
Views:	5292 
Size:	113.6 KB 
ID:	11181

    Click image for larger version. 

Name:	Screen_6051.jpg 
Views:	5913 
Size:	67.4 KB 
ID:	11182

  7. #47
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czaro10 Pokaż post
    Oprocz tego korozja pojawia sie tez po listekwa przednich blotnikow. U mnie byla po obu stronach.
    Tego typu listwy są bolączką wielu aut. Zbiera się tam piasek i inne syfy, dostaje woda, ciężko to wymyć i tak sobie żyje swoim życiem aż po iluś tam latach wyjdzie na wierzch Najgorsze są właśnie listwy przy progach...

  8. #48

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zach-pom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Korozja przednich błotników Audi A3 8P (zdjęcia)

    Witajcie
    Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem A-trójeczki z silnikiem 2.0FSI. Ale do rzeczy.
    Jeszcze przed zakupem zauważyłem na przednich błotnikach (nadkolach) mlimetrowe odpryski.
    Rzecz praktycznie niewidoczna więc po prostu jeździłem. Teraz, po zimie, przyjrzałem się dokładnie tym miejscom.
    Nie wygląda to za ciekawie i czas najwyższy działać.
    Pomyślałem, że dobrym wyjściem będzie zakup takiego zestawu na rdzę - http://allegro.pl/show_item.php?item=4153867907
    Ale to przecież nie wystarczy. W jaki sposób zadbać o takie miejsca w aucie?
    Czy ktoś z Forumowiczów montował może jakieś osłonki / chlapacze z przodu w A3 8P?
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co z tym fantem zrobić. Poniżej zamieszczam fotki:


  9. #49
    JunioR1985's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościelisko
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pierwsze co bym zrobił to odkręcił nadkola i wyciągnął cały ten syf co się tam zbiera. A wiadomo że jest on cały czas wilgotny więc rdza ma się tam dobrze. Ja właśnie dzisiaj zawiozłem swoje A3 do lakiernika bo też już tam było nie ciekawie.

  10. #50
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    No lepiej zacznij działać. Ten zestaw sobie odpuść szkoda roboty , czasu i kasy.
    Żeby to dobrze zrobić zdemontuj koło , nadkole . Nie polecam specyfików na rdzę typu brunox .
    Oczyść te miejsca do gołej blachy - to co widać i to co zobaczysz jak ściągniesz tą mała listewkę z błotnika.
    Jak oczyścisz do gołej blachy , pomaluj podkładem do gruntowania , zabezpieczającym metal przed korozją . Jakim ( poczytaj opinie w gogle ) dużo zależy od kasy ale myślę że ok 30-50 pln.
    Następnie szpachlowanko - użyj szpachli z włóknem potem po wyszlifowaniu szpachel wykańczająca . Szlifowanko i podkład wyrównujący . następnie szlifowanko papierem na mokro .
    Potem przemyj powierzchnię i lakierem ( dwie cienkie warstwy nie staraj się za pierwszym razem koloru uzyskać ). jak podeschnie 0,5h i kładziesz bezbarwny ... tutaj na jeden strzał musisz zrobić.
    Jak wyschnie , najlepiej na drugi dzień polerka . jak dobrze dobiorą Ci odcień nie będzie widoczne bo nawet jak wejdziesz na błotnik to na dole gdzie się już zawija do dołu .
    A na przyszłość . Ja założyłem ori chlapacze na przód i tył. Cena w ASO chora bo za komplet 400pln . Na aledrogo wyrwałem za 140 za komplet. Pasują idealnie i przynajmniej nie ma piaskowania progów i rantów błotników.
    Ale nie wiem czy nie warto oddać lepiej do lakiernika , zapłacisz myślę około 300-400pln za oba.
    Dobra chemia jest droga wiec licz się z kosztami około 150 - 200 pln za materiały a nie 40.
    Możesz też samemu przygotować do lakierowania i samo tryśnięcie kolor + bezbarwny i polerkę dać do lakiernika.
    Chlapacze tylko takie.
    http://allegro.pl/audi-a3-8p-chlapac...164893324.html
    tylnych jest więcej i są po 40 pln średnio.

  11. Podziękowania dla Konio_68 za pomoc w problemie

    simopl (24-04-14)

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •