Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Klapa bagażnika - problem z otwieraniem

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Klapa bagażnika - problem z otwieraniem

    Witam, jest trochę wątków na ten temat ale postanowiłem utworzyć nowy z problemem jaki ja miałem i jak udało mi się go rozwiązać.


    Problem polegał na tym że nie mogłem otworzyć klapy bagażnika, ale przekręcając kluczyk (czy też z pilota) słychać było że centralny pracuje.

    Także musiałem dostać się do mechanizmu mając zamknięty bagażnik.

    Przedstawię opis jak to zrobić:

    1. Po złożeniu siedzeń i ściągnięciu półki wchodzimy do bagażnika i odkręcamy dwie śruby zaznaczone na zdjęciu:






    2. Musimy teraz ściągnąć tapicerkę klapy, jest ona zamocowana na metalowych klipsach, także musimy ją ciągnąć do siebie tylko z umiarem
    Na zdjęciu zaznaczyłem miejsca w których są klipy także najlepiej ciągnąć w tych miejscach żeby niczego nie uszkodzić.






    Jeśli komuś brakuje klipsów (jak to było w moim przypadku) można je dokupić za grosze a ASO.


    3. Na zdjęciu pokazuje jak działa mechanizm zamykania, czerwona strzałka pokazuje w jaki sposób działa centralny (w tej pozycji jest otwarty), a zielona w jaki sposób działa sam mechanizm otwarcia klapy w momencie kiedy chwytamy za "klamke" bagażnika.






    4. Tutaj pokazuje na czym polegał mój problem. Prawdopodobnie jak chwyciłem za "klamke" bagażnika (przy zamkniętym centralnym) mechanizm nie wrócił do prawidłowej pozycji i po otwarciu z centralnego już nie złapał cięgna do otwierania.






    5. A tutaj jak to powinno być prawidłowo:





    Przeczyściłem trochę ten mechanizm i z psikałem WD40 i działa bez problemu








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=84fb5...09360d168f79a8
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 14:35

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •