Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: kontrolka oleju nie świeci

  1. #11
    emil1109's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zwoleń
    Auto
    A3 8L 1.9TDI 90KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny


    otóż mam 2 czujniki (ciśnienia i poziomu oleju) a licznik z komunikatami tzn wywala mi niski poziom paliwa, płynu spryskiwaczy, zużycia klocków, niskiego poziomu oleju.. więcej nie wiem bo mi się nic innego nie wyświetliło.
    a powiedzcie mi Panowie jak najprościej sprawdzić działanie kontrolki ciśnienia oleju? wystarczy zdjąć przewód z czujnika ciśnienia? czy trzeba go dotknąć do masy?

  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam

    Otóż ostatnio zauważyłem, że nie pali mi kontrolka oleju. Mam A3 z 2001 poliftową, niepełny FIS. I tu teraz mam dwa pytania. Czy kontrolka oleju i jakieś inne palą sie na tym ekraniku nad ekranem FISu? Jeśli tak to co może być przyczyną, że nie palą kontrolki na tym polu? (bezpiecznik? jeśli tak to gdzie i jaki wymienić?). Z góry dziękuje za jakąkolwiek poradę...
    Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Podbije temat może ktoś pomoże

  4. #14

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Brak komunikatu o braku oleju :/

    Witam, w piątek rano sam wymieniłem olej w moim audi (a3 200 1.9TDI 110KM) i następnego dnia wieczorem wybrałem się w trasę. Po przejechaniu kolo 90 -100 KM zauważyłem dziwne stukanie (bardzo ciche) z pod maski, więc zjechałem na stacje, podnoszę maskę i widzę jak wszystko jest pięknie pokryte olejem ;//// Sprawdziłem stan oleju w silniku bagnetem. Wynik: bagnet nawet się nie macza w oleju....
    Wlałem 4 litry oleju zakupionego na szybko na stacji, zapaliłem auto i szukam wycieku.
    Olej uciekał filtrem..... prawdopodobnie źle założyłem uszczelkę na tym korku od filtra.
    Później jeszcze odczekałem chwile żeby sprawdzić czy utrzymuje się stan oleju. Gdy było wszystko okej, powoli wróciłem na trasę.... po przejechaniu łączenie około 200KM ustało stukanie z pod maski(a wyraźnie słychać to było gdzieś z pod głowicy silnika w okolicach tego miejsca gdzie wlewa się olej, może któryś zaworek)
    Teraz moje pytania:
    -jak sprawdzić czy nic złego się nie stało z silnikiem?
    -jak sprawdzić i czemu nie wyświetlił się żaden komunikat o braku oleju albo o niskim ciśnieniu?
    -jakiego preparatu najlepiej użyć ab umyć silnik, gadałem z ojcem i on twierdzi żeby zrobić to benzyną, poczekać aż odpracuje i umyć wodą ale jakoś nie jestem do tego przekonany.
    -chwilowo mam zdjętą pokrywę silnika, mam nadzieje że to w niczym nie przeszkadza ?

  5. #15
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Stukał, bo kasacja nie działała, bo było za mało oleju. Ciśnienie się nie zapaliło, bo widocznie jeszcze powyżej min było. Ogólnie jest szansa, że się nic nie stało - zależy jak szybko jechałeś. Zobaczysz czy nie będzie zużycia oleju nadmiernego i czy nie słychać panewki żadnej. Jak nic się nie pojawi, to powinno być ok, chociaż silnik to pewnie trochę nadwyrężyło, bo taka ilość oleju to nie są komfortowe warunki pracy. Ogólnie nie wiem dlaczego Ci komunikat o niskim stanie nie wyskoczył. Może miernik nie działa, jeżeli go w ogóle masz. Podepnij pod vag i zobacz czy nie ma błędów. Działał wcześniej??

    Są specjalne preparaty do mycia silnika - benzyną to będzie ciężka orka. Trzeba wymyć wtyczki od czujników. Jeżeli chcesz wodą pod ciśnieniem - to najpierw bym to zrobił, ale pod warunkiem, że nie zwykłą pianą i koleś Cię skasuje 50 PLN za nic, tylko jakimś preparatem dobrym też.

    Zdjęta pokrywa silnika nam kompletnie nie przeszkadza

    Na przyszłość to warto jednak tą instrukcję od filtra przejrzeć, a jak nie ma, to od auta

  6. #16

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Wcześniej raz zapaliło mi się to żółte ostrzeżenie o oleju ale to było jakieś 8-9 miesięcy temu więc nie wiem czy od tamtej pory nic się nie zepsuło.
    Tak jak pisałem w piątek wymieniałem olej.... i z silnika przez ten korek od dołu wypuściłem tylko około 2.5L a wlewam kolo 4L

    Mam w domu coś takiego: http://www.arredatutto.com/pl/karche...CIAaAsVe8P8HAQ

    chodzi tylko jaki dobrać detergent bo od Ludwika to nie zejdzie ... :-/

    EDIT:
    Raczej nie przekraczałem 100km/h

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •