Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: Sygnalizacja poziomu płynu chłodzacego w zimie

  1. #11
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    pstryq po rozgrzaniu plynu zwiekszy swoja objetosc,dolanie plynu spowoduje ze bedzie go za duzo i po prostu zostanie "wydalony" dla mnie to jest bez sensu aby dolewac plyn codziennie aby kontrolka sie nie zaswiecila,tym bardziej iz pjanet czasami zostawia auto na swierzym powietrzu
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #12
    lisek83's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Murowana Goślina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Ja tam nie dolewam płynu,jak jest na plusie płynu jest tyle ile trzeba,teraz doleje i w jakiś dzień będzie na plusie i mi wywali,a wtedy koszty naprawy mogą być duże.Wystarczy,żeby samochód chwile pochodził i się rozgrzał.

  3. #13
    elrysz.38's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Elbląg
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BLR
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witajcie!
    W naszych autkach najlepiej stosowac należy środek chroniący przed zamarzaniem i korozją G12 Plus dostępny w serwisach /cena koncentratu 1.5 litra niecałe 40 zł./. Srodek G12 Plus można rozpoznac po kolorze fioletowym i wolno go mieszac z czerwonym G12 i zielonym G11.
    W samochodach z zieloną cieczą chłodzącą można stosowac do uzupełnienia także zielony środek G11. W samochodach z czerwoną cieczą chłodzącą można stosowac do uzupełnienia także czerwony środek G12. Dodatków do cieczy chłodzącej G11 i G12 nie wolno mieszac, gdyż w przeciwnym razie może dojśc do poważnych uszkodzeń silnika. Brązową ciecz chłodzącą /zmieszany G11 i G12/ należy nizwłocznie wymienic. Pozdrawiam.

  4. Podziękowania dla elrysz.38 za pomoc w problemie

    pjanet (01-12-10)

  5. #14
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak jak pisał Pawel_yu, przeczyść (oskrob z osadu) dwa druciki które są w zbiorniczku wyrównawczym.
    Sam to przerabiałem 2 zimy temu i do teraz spokój
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  6. #15
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ok wszystko jasne tylko zauwazylem po wyjsciu z roboty ze plynu jest o wiele mniej niz ciut pod MIN. Niby fizyka, zmiana objetosci itd ale zastanawi mnie czy pozostawienie tak tego nie spowoduje uszkodzen (jakichkowiek).

    Dzieki [ elrysz.38 ] za rzeczowa odpowiedz. Poczytalem w necie i glosy byly ze mozna mieszac ale nieraz trzeba uwazac. Teraz wiem kiedy i w jaki sposob.

    Sadze ze temat mozna zamknac a mnie skarcic za to ze przed zima nie sprawdzilem plynow dopiero po zaistnieniu problemu zaczolem zastanawiac sie co zrobic aby go nie bylo.

    Zycze kazdemu duzo plynu w chlodnicach i zero problemow tej zimy bo za oknem pare dni posypalo sniegiem a juz zaczynaja sie problemy z autami.

    Piotrek
    Ostatnio edytowany przez pjanet - 01-12-10 o 18:33

  7. #16
    rk14's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    U mnie dokładnie wczoraj to samo po nocy na zewnątrz. Otworzyłem maskę płyn był troszkę ponad MIN, ale po ok.2min błąd znikł. Sprawdzając później na ciepłym silniku stan płynu juz był wyższy

  8. #17
    mario_b's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ryczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Ok wszystko jasne tylko zauwazylem po wyjsciu z roboty ze plynu jest o wiele mniej niz ciut pod MIN. Niby fizyka, zmiana objetosci itd ale zastanawi mnie czy pozostawienie tak tego nie spowoduje uszkodzen (jakichkowiek).
    Ja tak przetrwałem zimę i nic się nie działo, cały czas ciut poniżej minimum. Co do sygnałów o niskim stanie cieczy - nożyczki czynią cuda - przez 2 tygodnie co rano po odpaleniu piskała i świeciła kontrolka - miałem tego dość, wpadłem na forum i wziąłem nożyce w dłoń i od 2 lat święty spokój (pomogłem sobie strzykawą i trochę płynu odessałem żeby zobaczyć te druciki).

    Teraz od miesiąca mam ciut powyżej minimum i też nic strasznego się nie dzieje

  9. #18
    b.kuziora's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem ten problem tamtej zimy, przestraszyłem się tego i pojechałem odrazu do mechanika, który odrazu zdiagnozował awarię czujnika w zbiorniczku wyrównawczym. Trzeba kupić nowy zbiorniczek i wymienić (zbiorniczek orginalny w serwisie kosztuje ok. 50-70 zł już dokładnie nie pamiętam). Mechanik powiedział mi, że awarie tych czujników są częste i ujawniają się w niskich temperaturach.

  10. #19
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Ja też mam to samo. Od ponad tygodnia, od kiedy temperatura jest bardzo niska, świeci mi się czewona kontrolka na desce. Mimo tego, że mam plynu sporo w połowie między min a max. Świeci się tylko przez minutę-dwie od razu po odpaleniu i zaraz gaśnie.

    Na pewno można skrobać te dwa druciki? Nie da się uszkodzić?

  11. #20
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    nic nie uszkodzisz

    drap do woli

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •