Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: 00470 Combination comfort Databus in Single Wir

Threaded View

  1. #1
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Question 00470 Combination comfort Databus in Single Wir

    Problem rozwiązany, okazało się że wilgocią podeszły kable od prawych przednich drzwi, trzeba było zdjąć osłonkę z gumki, wyciągnąć wtyczkę, osuszyć, psiuknąć płynem od zabezpieczeń styków i po zawodach, mam nadzieję że komuś przyda się cenna rada. Na przyszłość radzę zrobić to z pozostałymi wtyczkami od drzwi. Czytałem, że taki problem zdarzał się w modelach 2004-2006.

    cześć Koledzy,
    od dłuższego czasu borykam się z problemem rozładowującego się akumulatora, od jakiegoś czasu zauważyłem ze po wyciągnięciu kluczyka nie wyłącza się radio RNS [( szumią głosniki i chodzi zmieniarka ) gaśnie ekran ale słychać ze wentylator z tyłu nadal pracuje] oraz nie gaśnie trójkącik awaryjnych.
    Kiedyś jak było wszystko ok to wszystko się wygasało i przechodziło w stan uśpienia, teraz niestety jest taki problem że tego nie robi.

    Po podłączeniu komputera przez Can wywala błąd na Gateway'u:

    00470 Combination comfort Databus in Single Wire
    011 - Open Circuit
    - pełnego loga podam później bo jest u kolegi na komputerze.


    Bezpieczniki wszystkie sprawdzone, te w desce rozdzielczej z lewej strony, wszystko z nimi OK.

    Odłączyłem radio w nadziei, że coś się poprawi, ale to nie rozwiązało problemu. Trójkąt awaryjnych nadal się świeci, po 2 dobach aku jest pomimo odłączonego radia zdechnięty. Teraz na weekend będziemy coś kombinować i szukać problemu stąd piszę na forum bo być może ktoś spotkał się z podobnym problemem i może coś podpowiedzieć.

    Dodam że problem pojawił się jakoś w połowie października i od tamtego czasu jeżdzę z wyłączonym radiem i jak na dłużej auto zostawiam w garażu to zdejmuję klemę. Jest to dość męczące i na dłuższą metę tak się nie da więc trzeba owy problem rozwiązać.

    Braliśmy też pod uwagę że problem mógł powstać poprzez mycie samochodu na "karszerze", stąd mogłem coś zalać bądź jakiś element dostał wilgoci.
    W serwisie Audi / VW / Skody powiedzieli mi że problemu należy szukać "na podszybiu tu gdzie wycieraczki, bo tam znajduję się cała instalacja od Gateway'a" tak powiedział mi gość który ma jakieś pojęcie.

    Z góry serdeczne dzięki za wszelkie podpowiedzi i sugestie gdzie może tkwić problem.
    Ostatnio edytowany przez Zyzio - 06-12-10 o 13:41

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •