Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Bezpiecznik świec żarowych

  1. #1
    raflik82's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mysłowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny Bezpiecznik świec żarowych

    Witam wszystkich.
    Mam mały problem, a więc zauważyłem że spaliło mi bezpiecznik 40A od świec żarowych. Wymieniłem na nowy 50A i po pewnym czsie znowu go dopadło.
    Przemierzyłem świece na bloku i okazało sie, że dwie były szczelone te na bloku silnika (wymienione na nowe ). Świece od grzania płynu okej. Zabrałem sie za przekaźnik bo możliwe że za długo grzeje i szlag trafia bezpiecznik. Ale dziwne wypinam przekaźnik 103 (ahf) i kontrolka od świec dalej świeci, czy to jest normalny objaw że bedzie świecić mimo że przekaźnik wypięty ? Nie mam vaga niestety gdzie jeszcze może byś przyczyna ??
    A i bezpiecznik pali po dłuższej jeździe.

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    najpierw napisz, który to bezpiecznik 40A od świec się spalił bo oryginalnie to ma on wartość 50A i jest nad akumulatorem więc nie wiem czy dobierałeś się do właściwego bezpiecznika a jeśli chodzi o kontrolkę świec żarowych to ona nie diagnozuje świec żarowych więc będzie ona normalnie działać nawet jak wszystkie świece będą spalone albo nie będą miały zasilania oraz jak wypniesz przekaźnik 103.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3
    raflik82's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mysłowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    pali mi ten na aku pierwszy koło trzech małych bezpieczników u mnie był 40A założony.
    Miałem też problem z zapalaniem auta ale po wymianie świec problem zniknoł zostało tylko to przepalanie .
    Jak pisałem świece od płynu przemierzyłem pokazuje że dobre .
    Ostatnio edytowany przez raflik82 - 03-12-10 o 12:34

  4. #4
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Od świec żarowych jest właśnie drugi bezpiecznik licząc od prawej a ten pierwszy o którym piszesz jest właśnie od 3 świec podgrzewających płyn chłodzący i pewnie będzie gdzieś przytopiona izolacja na przewodach do tych świec co będzie powodowało zwarcie i dlatego wywala bezpiecznik. Bezpiecznika nie wywali Ci tak długo dopóki nie nastawisz nawiewu ciepłego powietrza na przednią szybę przy zimnym jeszcze silniku bo wtedy sterownik silnika nie poda zasilania na świece (jedną, dwie lub trzy jednocześnie) w zależności od prędkości nadmuchu powietrza na szybę.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    raflik82 (04-12-10)

  6. #5
    raflik82's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mysłowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po oglądałem te kable od świec i znalazłem lekko podtopioną fajke od świecy (przy samej krawędzi ) więc możliwe że to bedzie przyczyną. A teraz to przy naszej pogodzie nadmuch na szybe bedzie dużo włączany. Wymienie kabelek jak to nic nie pomoże to już niewiem co.
    Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

    Jest możliwość dokupić samą fajke czy musze kabelek z trzema fajkami kupić. ?

  7. #6
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nadtopiona lekko fajka przy jednej ze świec to nie jest tego przyczyna bo z niczym innym się nie styka i nie powoduje zwarcia, te fajki często się topią bo są plastikowe, trzeba przejrzeć peszlę, w której schowane są te kabelki od tych 3 świec - peszla jest rozcięta więc można ją rozchylić podglądając stan izolacji kabli. Kable biegną do plastikowego boksu za przeływką - tam się znajdują dwa przekaźniki sterujące podawaniem zasilania na te świece (zazwyczaj mają one obydwa oznaczenie 53 lub jeden 53 a drugi 100) :


    Z tego co się orientuję to jednej fajki nie kupisz a tylko całą kompletną wiązkę z 3 fajkami ale szukać można np. na szrotach.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 04-12-10 o 14:58
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. #7
    raflik82's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mysłowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hejka.
    Przeglądałem jeszcze raz te kabelki i nie znalazłem nadtopionej izolacji tylko ta fajka o której pisałem . Odpiołem tą fajke od świecy i jak narazie bezpiecznik sie nie pali .A nawiew na szyby używam cały czas.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •