Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: problem z sekwencja

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica \ Wrocław
    Auto
    audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny problem z sekwencja

    witam , mam problem z sekwencja, załozylem instalacje BRC to mojego 1,6 i od poczatku mam problem. Podczas zakładania bylo wszystko ok, przed gazem auto jezdzilo spoko, jednak gdy fachowcy zaczeli grzebac i ustawiac auto na kompie to auto zaczeło dymi i to bardzo...nikt nie wiedzial o co chodzi. I kolesie nie mogli go ustawic i powiedzieli ze mam uszkodzona uszczelke... wyjechalem z warsztatu pojezdzilem na benzynie auto przestało kopcic i na benzynie jezdzilo spoko, na gazie jezdzilo ale nie bylo wyregulowane i byla strasznie zamulone.Gdy po tygodniu pojechalem znowu na regulacje auto chodzilo na bezynie normalnie, kolesie znowu go podlaczyli pod kopa i znowu to samo(kopcilo przez chwile)jednak jezdzilo juz lepiej, jednak nie tak jak na benzynie, bylem u nich jeszcze raz i tez nic nie zrobili auto nieraz gaznie przy starcie (cofaja sie obroty) i nie zawsze chodzi rowno przy przyspieszaniu nieraz tak jak by cos go blokowalo... podpinalem autko pod VAGA i nie wykryl zadnych bledow. Czy mozecie mi cos poradzic?? bo w srode jade do szefa tego warsztatu i bede sie z nim muszial pewnie poklucic i sadem posraszyc...:/ wiec wszelkie informacje mi sie przydadza a poza tym to nie polecam gazowni we wroclawiu na ul. robotniczej

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    rafal_legnica, brc seqent 24? czy pelen seqent?
    Masz instalacje na gwarancji? Jesli tak to http://www.czakram.pl/ jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce gazy BRC
    Jelsi twoi parteacze nic nie zrobia to zadzwon do glownej siedziby i nich interweniuja
    A po drugie to mozesz zmienic zaklad i tyle
    Ja wiem ze we wrocku dobrzy sa Ci panowie: http://www.abart.com.pl/

    Podejzewam ze wgrali ci zla mape gazu i dlatego tak sie dzieje
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3
    tommy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alphen a/d Rijn
    Auto
    A6 4F
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Re: problem z sekwencja

    Siemanko,ja też mam brc tyle że w silniku 1.8T.Założyłem gaz rok temu,napoczatku było podobnie jak u ciebie tyle że bez dymienia,auto bujało na niskich obrotach a czasem nawet zgasło,brakowało tez mocy.Wielu psełdo fachowców opowiadało bzdury na temat wadliwego silnika lub coś w tym stylu,a to była jedynie sprawa regulacji gazu.Wiec niech ci tam nie pie..... tylko ustawią jak trzeba i tyle.Mi zakładali brc w opolu.Pozdro i powodzenia
    Sportback rulez

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica \ Wrocław
    Auto
    audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    ja mam seguent 24. Bylem dzisiaj u fachowcow w centrali we wroclawiu i koles naprawde sie staral zeby cos zrobic, wyregulowal go w koncu dosc pozytywnie jednak auto podczas regulacji kopcilo;/ (jak jezdze to nie widzac) jednak dalej nieraz gasnie przy ruszaniu. Jednak na obroty juz sie rowno wkreca powiedzial ze mam cos nie tak z silnikiem.... nie wiem co o tym sadzic i umowilem sie z diagnosta w jetroniku we Wrclawiu na Opolskiej( moze ktos cos slyszal??) i koles bierze 250zl i sprawdza mi kompleksowo caly silnik i uklad paliwowy itp , w kazdym badz razie jesli cos jest nie tak to on to wykryje, i da mi szczegolowy opis na papierze, wiec mysle ze warto.
    podlaczalem go na normalnego Vaga i na poczatku mialem blad z sada lambda, kupilem nowa zalozylem i skasowalem blad, jednak dzisiaj pojawil sie znowu. Dziwne zeczy sie dzieja z moim autkiem, napisze pozniej jak sie sprawa potoczyla..... mam nadzieje ze nie bedzie zle;/...

  5. #5
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    rafal_legnica, Jetronik to znana i bardzo dobra firma - firma ktora przygotowuje auta do 1/4 mili itp.
    A dymi ci na paliwie rowniez?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica \ Wrocław
    Auto
    audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    wg mnie on dymi tylko podczas gdy oni go reguluja a podczas jazdy nic nie zauwazam... jutro bede w jetroniku na disgnostyce (bo dzisiaj nie zdazlem) to napisze co i jak

    [ Dodano: Nie 06 Sie, 2006 23:57 ]
    w jetroniku zrobili mi przerozne badania silnika i ostatecznie stwierdzili ze wszystko ok , jedynie czujnik temp miał jakis blad ale juz jest spoko(kwestia przeczyszczenia) wiec ci partacze z gazowni zrobili mi jakies kuku;/ wiec to wina gazu, pozdrawiam

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Znalazł ktoś w końcu skuteczny sposób na tą przypadłość??

  8. #8
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Też mam sequent 24. U mnie co jakiś czas występuje taki problem, że jak wcisne na ludzi gaz do dechy to sie zadławi i spadna obroty. Jest to problem przy szybkim ruszaniu z drogi podporządkowanej. Ale zazwyczaj pojade do mojego gaziarza, coś tam poustawia i przez jakiś czas jest ok A potem znów to samo. Nie wiem czy to wina tej sekwencji czy czegoś innego. Czekram mam w Tarnowie więc nie tak bardzo daleko.Jak sie podku***ie to tam podjade i zobaczymy co oni powiedzą bo ponoć to niezły warsztat. Co do tego kopcenia to sprawdzali Ci filrty gazu? Widziałem raz gościa co miał tak samo, jak gaziarz wyjął filtr to był cały w oleju:/ Skąd? Nie wiadomo
    Podsumowując, żeby znaleźć naprawdę dobrych speców od gazu trzeba sie napocić jak w szukaniu dziewicy na wiejskich przytupankach

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    panowie pewnie mnie zlinczujecie słownie ale to właśnie jest gaz w samochodach też tak miałem jak jeździłem gaziakami. Ciągle trzeba gaz regulować niestety . Kupcie diesle i po sprawie sorka za OT

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Moruso a zrobił Ci gazownik testy drogowe przy wgrywaniu map gazu? Bo oni na łatwiznę idą najczęściej. Im więcej wgranych punktów mapy tym lepiej chodzi. Mi np nie zrobił, więc muszę to poprawić. Powinno być po 5 punktów mamy na każdym biegu i na biegu jałowym.

    lawina diesle też mają swoje przypadłości, gaz wiadomo że gorsze paliwo ale przy mojej jeździe jak oszczędzam 100zł tygodniowo to całkiem sporo. Dobrze ustawiony przez fachowca i jeśli wymienia się wszystko na czas nie powinien powodować mocniejszej eksploatacji silnika niż benzyna. Ale niestety fachowców mało na tym świecie. Każdy by tylko kasę wziąć chciał, nie narobić się i jeszcze coś potem przyciąć na ewentualnych poprawkach i naprawach.
    O dieslach się wypowiadał nie będę bo mam za małe doświadczenia

    Ja mam gaz 2 miesiące więc wszystkie filtry są nowe. Dojdę w końcu co jest choćbym miał rozkminić każdy kabelek i każdą śrubkę w instalacji ;p

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •