Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 81

Temat: brak mocy w TDI

  1. #51

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć.
    Miałam podobny problem. Mianowicie: brak mocy w moim A3.
    Na niskich biegach nie było to bardzo odczuwalne, jednak znając możliwości swojego auta wiedziałam, że coś jest nie tak. Na obciążeniu silnika przy biegach 4.. 5.. porażka - zero mocy, auto osiągało ok. 2tys. obrotów i prędkość +/- 100km/h w zależności od nachylenia drogi. Pojawiła się żółta kontrolka silnika. Ostatnim razem (rok temu) widziałam ją przy uszkodzeniu egr. Przeszukałam forum, podjechałam na podłączenie komputera. Diagnoza: przepływomierz. Kupiłam. Założyłam. Ponowne podłączenie do komputera aby wykasować błąd. Niestety objawy nie ustąpiły, auto nadal zamula.
    Szukałam dalej podpowiedzi i słyszałam, że może gruszka sterująca, może zaworek i co najbardziej mnie martwiło padnięte turbo. Ponownie zapaliła się kontrolka.. ponowne podpięcie do komputera.. ponownie błąd doładowania ciśnienia.
    W końcu udało się znaleźć przyczynę. Winowajcą okazała się pęknięta rura dolotowa!
    Założyłam z powrotem oryginalny przepływomierz. Mechanik założył mi nową rurę i autko śmiga bez zarzutów.

    Pozdrawiam

    http://zapodaj.net/89def75a565fe.jpg.html
    http://zapodaj.net/728ffbdca2fb2.jpg.html
    Ostatnio edytowany przez kasica - 09-09-14 o 19:13 Powód: dodanie zdjęć

  2. #52
    zawada24's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam . Mam problem w swojej audi. Brak mocy czasem miedzy 1800-2000 rpm dostaje kopa i ciągnie do przodu . Co może być przyczyną ?? Turbina? jakieś wężyki ? proszę pomożcie
    dodam ze auto nie szarpie pali ładnie i wszystko jest ok poza tym co napisałem

  3. #53
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zawada24 Pokaż post
    Witam . Mam problem w swojej audi. Brak mocy czasem miedzy 1800-2000 rpm dostaje kopa i ciągnie do przodu . Co może być przyczyną ?? Turbina? jakieś wężyki ? proszę pomożcie
    dodam ze auto nie szarpie pali ładnie i wszystko jest ok poza tym co napisałem
    Nie ma co wróżyć,bo przyczyn moze byc wiele,ale zeby je zdiagnozowac to najlepiej zrobic logi dynamiczne. Na początek log łączony 003,008,011.

  4. #54
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Z tego co piszesz winowajcą może być zanieczyszczona zmienna geometria łopatek turbosprężarki z ang. VGT (Variable Geometry Turbocharger). Ja ostatnio u siebie czyściłem ten mechanizm. Dodatkowo polecałbym sprawdzić szczelność układu sterowania zaworu n 75 i n 18 oraz klape gaszenia. I zrób logi najlepiej dynamiczne tak jak pisze kolega monlag1.

  5. #55
    zawada24's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Z tego co piszesz winowajcą może być zanieczyszczona zmienna geometria łopatek turbosprężarki z ang. VGT (Variable Geometry Turbocharger). Ja ostatnio u siebie czyściłem ten mechanizm. Dodatkowo polecałbym sprawdzić szczelność układu sterowania zaworu n 75 i n 18 oraz klape gaszenia. I zrób logi najlepiej dynamiczne tak jak pisze kolega monlag1.
    Spoko po sprawdzam szczelność i jutro będę miał kabel i VCDS to zrobie logi dynamiczne ale nie wiem jak . Log łączony 003,008,011 ??? i jak czyściłeś te łopatki ????

  6. #56
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    W VCDS masz możliwość podglądania jednocześnie 3-ch bloków pomiarowych. A tu masz jak zrobić logi http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53752

  7. #57
    zawada24's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Problem rozwiązany dziś przy wymianie kół korzystając z okazji że auto na podnośniku sprawdziłem wężyk od N75 do gruszki przy turbo i był wysunięty . Troszkę przy krótki jest wężyk ktoś chyba nie miał czasu ani chęci żeby wymienić wiec usunął (uciął) uszkodzenie i wcisnął wężyk na siłę . Poprawiłem i auto znowu miało moc !! zsunął się na nowo i mocy brak . Jutro kupie nowy wężyk i będzie SI . Dzięki za Pomoc !!!

  8. #58

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Ja mam takie pytanie odnośnie mojej przypadłości, może ktoś miał podobnie. Mam 1.9TDI i gdy wciskam na 5 biegu gaz w podłogę, auto rozpędza się do ok 120/130km/h i czuć jakby to był jego kres możliwości. Innym razem na trasie ponowne wciśniecie gazu w podłogę rozpędza auto do 210km/h. Czy w moim przypadku to kwestia tylko zregenerowania turbiny czy może coś innego wpływa na taki stan. Miał ktoś podobny problem?

  9. #59
    damian3449's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Wpada ci w tryb awaryjny, podłącz pod kompa i zobacz błędy na silniku a przy okazji logi 03,08,11 zrób

    Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

  10. #60

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Pojadę i sprawdzę co dokładnie jest nie tak i zdam tutaj raport po kontroli, a póki co dzięki

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •