Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Pierścienie centrujace

  1. #1
    Tubis85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów
    Auto
    Mazda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Pierścienie centrujace

    Witam,
    po założeniu zestawu zimowego zauważyłem w swoich letnich 17' alu ze dwa pierścienie centrujące są luźno osadzone kręcą się po feldze i wyraźnie mają luz,dwa pozostałe siedzą idealnie i nie mają luzu -pewnie to było powodem delikatnych drgań podczas wyższych prędkości bo koła wyważałem itp.

    Moje pytanie są to aluminiowe pierścienie dodane do nowo kupionych felg Momo win więc pewnie jako gratis dali jakiś chiński syf - jeśli ktoś zna dobre markowe pierścienie centrujące proszę o polecenie a i czy lepiej zastosować z tworzywa sztucznego czy dalej trzymać się aluminiowych.

    Proszę o poradę
    Przewaga dzięki technice

  2. #2
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Do tej pory mialem zawsze z tworzyw sztucznych i nigdy nie bylo najmniejszych problemow.

  3. #3
    Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam żeby nie zakładać nowego tematu podpinam się do tego , mam taki sam problem jak kolega kiedyś napisał, mam lekkie drgania na kierownicy podczas jazdy i dziś z ciekawości postawiłem auto na klockach i puściłem zeby jechało wszystkie cztery koła kręciły się krzywo i nie wierzę że to wina jest kół,felg,wywarzania i opon jak wszystko było sprawdzone i zrobione oraz półosi wszystkich czterech, bo jak miałem założone stalowe felgi zimowe to takich problemów nie było ;/

    co wy o tym myślicie ??

    - - - Aktualizacja postu - - -

    do tego te pierścienie idealnie na piaście nie siedzą bo lekko się kręcą i mają luz bo idzie nimi poruszać na boki..

  4. #4
    gasek1978's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    To zmien pierscienie na idealnie pasujace,sam sobie odpowiedziales...

  5. #5
    Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pierścienie nowe, opony i felgi sprawdzone i wywarzone, a tu dalej bije nie tak bardzo jak wczesniej ale bije i juz nw co z tym robic :\ osiągam 90km/h i szybciej to coraz bardziej to czuć jak bije

  6. #6
    Krys12b's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Nolif3 Pokaż post
    Pierścienie nowe, opony i felgi sprawdzone i wywarzone, a tu dalej bije nie tak bardzo jak wczesniej ale bije i juz nw co z tym robic :\ osiągam 90km/h i szybciej to coraz bardziej to czuć jak bije
    Opony od BMW czy SUV/Vanów (Wzmacniane czyli XL, EXL, RFD, RF, REF, REINF nie powinno się zakładać do aut lekkich występuje bicie. Nawet przy nowych oponach (Reklamacja i wymiana na zwykłą gumę )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •