Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: Problem ze srzęgłem

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tommy
    Musze odgrzaać starego kotleta.Chyba czeka mnie niestety wymiana sprzęgła Ale niewiem czy to napewno to. Jadąc na 3 biegu i mając około 3500 obrotów podczas mocniejszego wdepniecia gazu obroty szybko skacza na 4000 obrotów a auto przyspiesza wolniej niż wzrastaja obroty,a powyżej 4000 już przyspiesza normalnie.Zaznacze że zdaża sie to tylko czasami,moge ostro ruszac z jedynki i nieślizga sie,na dwójce też dobrze ciągnie do przodu.Czy to wina sprzęgła waszym zdaniem?
    Miałem podobnie. Z jedynki czy dwójki było normalnie a na wyższych biegach auto wchodziło na obroty ale przyspieszac nie chciało. Poniewaz zdażało się to bardzo rzadko jeździłem dalej. I tak z biegiem czasu było coraz gorzej. Z jedynki nawet nieźle a na pozostałych i też nie zawsze obroty w góre a samochód w miejscu. Wymienilem sprzęgło i jest rewelacja. Stare sprzęgło(tarcza + docisk) jeszcze orginalne po przejechaniu 170tys było w fatalnym stanie....

  2. #12
    tommy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alphen a/d Rijn
    Auto
    A6 4F
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Słuchajcie mam takie pytanko,jak to w końcu jest z tym kołem zamachowym??? Bo byłem dzisiaj u mechanika i on sprawdzał u siebie na kompie i mówi że w AGU były montowane dwa rodzaje tz. zwykłe i dwumasowe??? Powiedział że jak rozbieżemy to sie dopiero okaże co tam siedzi. Niemożna jakos sprawdzić bez wyciagania skrzyni jakie sprzegło siedzi u mnie?

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    A3 zielona zabka
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,mam obawy co do sprzęgła,mianowicie przy prubie podjazdu pod większy krawężnik,na1biegu, auto nie chce wjechac-pedał sprzęgla puszczony,kola nie boksują,silnik nie gasnie a auto stoi w miejscu Nie wiem Co to jest,slizga sie sprzęglo czy co?PROSZĘ o pomoc jak ktoś wie co to moze byc.Z gury dzięki.

  4. #14
    bubu05's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kowall71
    Witam,mam obawy co do sprzęgła,mianowicie przy prubie podjazdu pod większy krawężnik,na1biegu, auto nie chce wjechac-pedał sprzęgla puszczony,kola nie boksują,silnik nie gasnie a auto stoi w miejscu Nie wiem Co to jest,slizga sie sprzęglo czy co?PROSZĘ o pomoc jak ktoś wie co to moze byc.Z gury dzięki.
    to dosyc niepokojace ...

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kowall71
    pedał sprzęgla puszczony,kola nie boksują,silnik nie gasnie a auto stoi w miejscu Nie wiem Co to jest,slizga sie sprzęglo czy co?
    tak, mi się wydaje, że po prostu "ślizga się sprzęgło",
    do wymiany tarcza sprzęgła,
    jeżeli podczas jazdy przy zmianie biegu na wyższy rosną obroty, a autko nie przyspiesza to jest wina tarczy sprzęgła, miałem kiedyś coś takiego...
    pozdro

  6. #16

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    o takim przypadku nie słyszałem, biegi ci normalnie wchodzą?

  7. #17

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Her
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    tommy, dolaczam sie do pytania tez mnie interesuje to czy to wina sprzegla czy czegos innego

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    A3 zielona zabka
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ...biegi wchodzą normalnie,przy przyśpieszaniu auto się ładnie wkręca na obroty więc niewiem,przejade sie po porade do jakiegos serwisu,dzieki za opinie.

    [ Dodano: Sob 15 Gru, 2007 19:56 ]
    A orjętuje się ktoś może jakie to mniej/więcej koszta wymiana tarczy sprzęgla?

  9. #19
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kowall71
    A orjętuje się ktoś może jakie to mniej/więcej koszta wymiana tarczy sprzęgla?
    ...sama robocizna bedzie sie wachac w granicach 150-200 zł , ja płaciłem ostatnio u mechanika 130zł. , wymieniłem jednak kompletne sprzegło (tarcza, docisk plus łozysko) , nie preferuje sie raczej wymiany pojedynczych elementów sprzegła , koszt kompletu do naszego modelu to ok. 500-600 zł .za Luk-a lub Schas-a .
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  10. #20
    j3l3n's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    kolego a jakie sprzegło kupiles? Nie moge znalesc nigdzie informacji czy to zwykle czy dwumasowka.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •