Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 125

Temat: wibracje przy zejściu z obrotów

  1. #31
    andrzej75.olsztyn's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie znalem pojecia nastawnik.ale mam tą samą przypadlosc w tdi i diagnoza sterownik (komputer) jest w 100% trafiona.bo przelozylem kompa i sie uspokoil na dochamowaniu.pozdrawiam

  2. #32
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez andrzej75.olsztyn Pokaż post
    nie znalem pojecia nastawnik.ale mam tą samą przypadlosc w tdi i diagnoza sterownik (komputer) jest w 100% trafiona.bo przelozylem kompa i sie uspokoil na dochamowaniu.pozdrawiam
    jesli mozesz napisz cos wiecej wymieniles komputer silnika i wszysko wrocilo do normy??

  3. #33
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jeśli tak, to albo czip albo wymiana ECU pomoże - średnio mi się to widzi
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  4. #34
    andrzej75.olsztyn's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zbyt zwiężle to opisałema więc tak pojechałem do warsztatu(najlepsi od diesla w olsztynie)powiedzieli ze kąt wtrysku,ale ze nic nie pomoglo.sto twierdzili ze komputer.tak wiec wzialem kilka ze szrotu na sprawdzenie niestety tylko z 90konnych bo ze 110tki nie mieli.ale wlozyli ten z 90tki,ustawili kąt dawke i zrobilem runde auto bylo zamulone turbo startowało przy 2500 obrotow.ale wibracje faktycznie ustaly.mechanik zauwazyl jeszcze jedna rzecz ze jak sie wpial pod mojego kompa to przeklamywalo mu na vagu temperature wody ,wskazywalo 26st,a na tym testowym z 90tki pokazywalo normalnie 90st.acha no i vag pokazywal jakis błąd hardware .w serwisie mowią ze te kompy wlasciwie sa bezawaryjne,ale koles mowil ze po dzwonie czesto siadają a mój takiego zaliczył.

  5. #35
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    na moim vag`u nie mam przeklaman z temperatura...

    ale co zauwarzylem to u mniej jak zacznie trzepac silnikiem to nie przestanie do zatrzymania auta, u mnie przegazowka nie pomaga...

    Mam pytanie - czy jak dorwe kopa ze 110 to czy musze cos ustawiac czy poprostu wsadzic i jezdzic ?

  6. #36
    andrzej75.olsztyn's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    juz zamowilem w allegro kompa za 170zl,jak przyjdzie i go podlacze to dam znac o efektach,.u mnie jest tak samo póki kola sie nie zatrzymaja trzepie go cholernie,ale tak jak pisalem poprzednio pierwsze co zalecają przy takiej usterce to ustawic dawke,u mnie to nie pomoglo rzekomo z winy uszkodzonego kompa.a co do wymiany to po wymianie kompa trzeba zresetowac immobilaizer no i jesli jest zmieniona to ustawic dawke.

  7. #37
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    andrzej75.olsztyn - co konkretnie rozumisz poprzez ustawić dawkę? chodzi o adaptację na kanale 3? czy może coś innego? A może wystarczy mu posnieść wolne obroty? do tego był chyba kanał 1 lub 2, na stronie ross-tech piszą konkretnie który...
    Potestuje i napisze czy pomogło. Jeśli to nastawnik, to powinno pomóc. W sumie szkoda że wcześniej nie pomyślałem o tym ;]
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  8. #38
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Bartowal licze na Ciebie


    Mam nadzieje ze da si sprawe zalatwic vagiem a jak nie to chyba sie wkoncu zmobilizuje i wyczyszcze nastawnik.

  9. #39
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    n0w3y_pl - samemu za czyszczenie nastawnika bym się nie brał. Szczególnie, że andrzej napisał, że po zmianie sterownika problem zniknął. Jeśli to by był nastawnik, to problem by był nadal! A jak rozgrzebiesz nastawnik, to 90% szans, że już tego nie poskładasz do kupy tak jak było czytalem opis i mimo posiadania VAGa nie zabieram się za to. Sprawdzę te obroty, ale to dopiero bliżej weekendu, bo póki co nie jeżdze za bardzo.
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  10. #40
    andrzej75.olsztyn's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jeszcze nie przyszla paczka z "nowym" kompem.dlatego nie pisalem.dokladnie to nie odrozniam dawki od kątu.w kazdym razie u mnie wygladalo to tak przy podpinaniu wspomnianego wczesniej kompa z 90tki.ze luzowal 3sruby zdaje sie w nastawniku(to aluminiowe w pompie) i przestawial go stuknieciem mlotkiem z boku,po czym na kompie od razu zmieniala sie wartosc,dokrecal sruby i jazda.ale poczekajcie az zmienie kompa na wlasciwy,napisze czy jest ok.bo na tym z 90 konnego faktycznie problem znikł,ale faktem jest ze auto bylo tak zmulone ze moze to sprawilo brak wibracji.

Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •