Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 37

Temat: iPad i inne tablety

  1. #1
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny iPad i inne tablety

    Czy ktoś z Was miał do czynienia z iPadem/Samsungiem Galaxy Tab lub im podobnymi? Zastanawiam się nad kupnem tego pierwszego, ale wpierw chcę pozbierać trochę opinii.

    Zależy mi przede wszystkim na czymś, co będzie odtwarzać muzykę, umożliwi czytanie e-booków, robienie notatek na zajęciach etc. Miejsce w torebce mam, także rozmiar mnie nie przeraża

    Wiecie jak wygląda sprawa ze ściąganiem e-booków? czy można je wgrywać z innych źródeł niż iTunes?
    Best ET: 14.764@1/4mile

  2. #2
    Pipen's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cześć.
    Niedawno też się zastanawiałem nad kupnem Tabletu (tableta?), nawet udało mi się dorwać do zabawy i porozmawiać z użytkownikiem iPada. iPad jest super, po prostu większy iPhone. Używa się go jak wszystkich produktów z iOSem - niezwykle intuicyjnie, pisało się też całkiem wygodnie (mam ogromną rękę) i nie był za duży i za ciężki. Samsungiem Galaxy Tabem się nie bawiłem, ale na pewno na plus przemawia android i mimo wszystko większa mobilność. Tutaj masz porównanie obu tabletów: http://pclab.pl/art43664.html .
    Inne, ciekawe, tablety to:
    -Archos 101
    -Advent Vega
    -Kno (http://gadzetomania.pl/2010/06/07/kn...dwoma-ekranami )
    -Będzie coś od BlackBerry i HP

    Ja interesowałem się Kno ponieważ wyglądał na fajną alternatywę dla laptopa na uczelni, ogólnie polecałbym Ci wszystko oparte o Linuxa i Androida.
    Ja na twoim miejscu bym się wstrzymał z zakupem tak gdzieś pół roku (ja tak robię), bo wtedy już boom tabletowy opadnie pojawi się też parę nowych sprzętów.
    Ostatnio edytowany przez Pipen - 20-12-10 o 11:34

  3. #3
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    ja mialem Samsunga Galaxy Tab w łapie, skrócie to jest tak jakbyś miała np. Samsunga Galaxy i5700 w ręce, tylko, że przekątna ekranu dużo większa. Ogólem sprawa typowo intenetowa, przegladarka dziala mega szybko, reaguje na rotacje, mozna tym zrobic zdjecie, zadzwonic, gra ladnie, e-booki na pewno da sie czytac, jezeli tylko zainstalujesz sobie odpowiednie oprogramowanie z Andorid Marketu. Ma dobry procek bo 1ghz i 512 ramu, fajna maszynka - mi przypadla do gustu, zwlaszcza, ze czesto korzystam z neta, jezeli gabaryty i cena ci nie przeszkadzaja, to SG Tab to fajna rzecz
    There's only one word you need to know. Low.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    ja mam i uzywam IPada WiFi/3G.Ma wszystko czego potrzbujesz
    Z tymi ksiazkami to troche zawila sprawa bo trzeba byc zarejestrowanym na amerykanskim Itunsie ale dziala
    AXX - 445Ps

  5. #5
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Galaxy Tabem się jeszcze nie bawiłam, muszę go gdzieś dorwać i przetestować. jakoś ogólnie mam uprzedzenie do telefonów Samsunga, ale może ich tablet jest naprawdę godny uwagi

    co do wstrzymania się... hehe, łatwo powiedzieć, jak się człowiek na coś napali to ciężko mu potem powiedzieć "poczekam pół roku i kupię taniej" szczególnie, że myślę o ściągnięciu iPada z USA, więc cena i tak będzie niższa niż ta w Polsce.

    chyba z tą rejestracją na iTunes to nie jest duży problem, jak będzie trzeba to tak zrobię.. czyli mówisz, że nie da się wgrać jakiegoś e-booka z lapka? iPad obsługuje tylko pliki z iTunes?
    Best ET: 14.764@1/4mile

  6. #6
    Pipen's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    No tak, ale nie na wszystkie musisz czekać. np Archos 101 już jest dostępny.
    Co do ebooków to pozwolę sobie zacytować:
    Co do czytania PDFów, to OGROMNĄ zaletą w polskich warunkach jest podświetlany ekran, w odróżnieniu od czytników e-ink. Jesień, zima, początek wiosny - ciemne wieczory, słabe światło w autobusach itp. Świecący ekran - super. Dodatkowa sprawa to rewelacyjna możliwość wprowadzania notatek, podkreślania słów, wyszukiwania itp. Jest jeden minus - PDFy przeznaczone są raczej do druku, a nie do czytania. Czy może raczej iBooks jeszcze niekoniecznie super ma opcje powiększania ekranu odpowiednio. W aktualnej wersji, każdą stronę musisz sobie powiększyć z osobna - brak możliwości ustawienia takiej konfiguracji, by obcinane były białe marginesy książki (gdy są małe literki). Oczywiście zamiast iBooks można użyć kilku innych czytników, w których zapewne jest więcej opcji konfiguracyjnych. Natomiast synchronizacja plików z PCtem przebiega wtedy ciut inaczej. To takie drobiazgi. Generalnie do czytania w komunikacji - gorąco polecam! Można też rozważyć konwersję do formatu EPUB i korzystać z dobrodziejstw skalowania i automatycznego składu.
    Dostałem taką odpowiedź jak zadałem identycznie pytanie jak twoje na innym forum.

  7. #7
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    trochę zawiły ten zacytowany post, ale jak rozumiem, iPad (i inne podświetlane tablety) się sprawdza jako czytnik e-booków?
    Best ET: 14.764@1/4mile

  8. #8
    Pipen's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Tak, w odróżnieniu do np kindla. Raczej chodziło mi o drugą część cytatu gdzie masz napisane jak to jest z tymi formatami i synchronizacją
    Jeszcze co do wyboru, samsung to taki przerośnięty telefon. Ja go w ogóle nie brałem pod uwagę, mały ekran a kosztuje więcej od iPada.
    Ostatnio edytowany przez Pipen - 21-12-10 o 09:23

  9. #9
    mixon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wczoraj bawiłem się IPadem. Nawet fajny. Tylko dla mnie są dwie wady: Cena i to ze większość aplikacji musi się łączyć z netem. Jeśli chcesz korzystać tak jak pisałaś to będzie dobry wybór.
    Mężczyźni są jak dzieci, tylko ich zabawki są coraz droższe

    Pierwszeństwo ma ten kto ma autocasco

  10. #10
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Co kto lubi. Samsung Tab daje wieksze mozliwosci jesli chodzi o rozwoj. Market ma wiecej aplikacji i jest cały czas rozszerzany...
    A Ipad to tak samo jak Iphone... Mocno zamkniete, ale dopracowane rozwiazanie. Mimo wszystko, caly czas mowi sie o tym, ze apple strzela sobie w kolano, blokujac dostep do systemu z zewnatrz.

    Jesli chcesz uzywac Tabletu tylko do tego do czego jest przeznaczony (czyli notatki, pdfy, jakas grafika) to sprawdzi sie i Ipad. Ale jesli bedziesz chciala go rozszerzyc, zrobic z niego urzadzenie wielofunkcyjne to na pewno lepszy bedzie Samsung ze wzgledu na Androida. Dodam od siebie, ze Samsung Galaxy Tab to calkiem inny "telefon" niz te ktore znamy z przeszlosci

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •