Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: Szarpie na gazie. Instalacja BRC

  1. #11
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dzieki wielkie za pomoc ten paproch nie dosc ze montował ten gaz 3 dni to jeszcze to zepsuł.. Jak człowiek wydaje tyle pieniedzy to chce miec wszystko na tip top.. A nie ze on mi mowi ze nie mozna zrobic wlewu kolo PB bo on nie bedzie robił dziur w karoseri bo sie boi a po 2 zrobil taka kaszane z wtryskami bo zamocował je na oslonie silnika iu wyglada to ja wielkie gowno ... Jeszcze raz dzieki za informacje ,jutro to ja sobie pogadam z tym gosciem. On jeszce z wielkimi pretensjami do mnie ze on wie lepiej .
    A3/S3

  2. #12

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polska
    Auto
    S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Kolego zmień warsztat bo cię w bambuko ładują heh . Sam jestem gazownikiem i pracuje w oddziale Czkramu który jest głównym dystrybutorem instalacji BRC.

    Sprawdź. jaki masz reduktor (czy 1200mb czy 1500mb) w twoim przypadku musi być 1500mb. Druga sprawa zapytaj się ich z skąd wzięli sygnał obrotów? bo jeżeli z cewki to mogą się dziać rożnego typu sytuacje ponieważ może się gubić sygnał obrotów. Ogólnie obroty powinny być wzięte z czujnika wałka lub wału!
    I teraz też się naradza pytanie czy dobrze rozcięli wtryskiwacze ,bo jeżeli źle to mogą się gubić czasy wtrysków.
    A i dopilnuj sobie tych fachmanów żeby ci ustawili gaz względem benzyny pod obciążeniem czyli podczas jazdy
    Pzdr.

  3. #13
    kucyk_wkz's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja swój problem rozwiązałem przez zmianę w warsztacie na Gwarancji przewodu od zbiornika gazu do reduktora był 6mm a powinien być w naszym przypadku 8mm.
    Po ty nowa regulacja dawki i nie ma różnicy czy gaz czy benz.

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polska
    Auto
    S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Dokładnie musi być 8mm

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie sytuacja jest tego typu:

    Na gazie szarpie przy obrotach pomiedzy 2000-3000 i później przy prędkości ok 190km/h na 5 biegu. Wiem tyle że instalacja BRC. Auto kupiłem półtora miesiąca temu nie byłem z tym jeszcze u mechanika ale wybieram sie jakos na dniach. Poprzedni właściciel tłumaczył to szarpanie "podobno" za małym parownikiem w stosunku do silnika i stąd takie zachowanie instalacji. Za jakis czas napisze jak się sprawa rozwiązała. Sam jestem ciekaw...

  6. #16
    kucyk_wkz's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kolego może być tak ze masz auto po programie. Ale przede wszystkim zacznij od zmierzenia przewodów z butli do parownika które muszą mieć min. 8mm.

  7. #17
    pawel1988's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krajenka/k Piły
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.
    U mnie problem z szarpaniem rozwiązany, a powodem były stare uszczelki (gumy skruszały pod wpływem temperatur) w reduktorze, które powodowały spadek ciśnienia w reduktorze.
    Gazownik zajmujący się instalacjami BRC zastosował zestaw regeneracyjny, który był o połowę tańszy niż nowy reduktor i teraz wszystko jest elegancko

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Do 150km wcale nie musi byc 8mm.
    Ja mam 6mm i działa elegancko , wystarcza aż nadto.

  9. #19
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tak naprawdę to 6mm podoła nawet do 300KM co zostało już nie raz udowodnione przez ambitnych monterów,chodzi o to by reduktor był stabilny ciśnieniowo i termicznie zimą gdy ciśnienie gazu wypychanego z butli jest niższe przez temperaturę ujemną.Te słabsze reduktory muszą dostawać więcej ciekłego gazu by podołać z jego odparowywaniem w takich zimowych warunkach,miedź 8mm wiadomo że dostarczy więcej tego "papu".

    Druga rzecz jest to taniej jest założyć miedź 8mm (wyjdzie z 5zł drożnej niż miedź 6mm)niż dawać solidniejszy reduktor.

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wloclawek
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Siemka wszystkim ja planuje na dniach zalozyc gaz jaki typ proponujecie pozdro

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •