Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: Sonda lambda w silniku AGN

  1. #21
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kompresja sprawdzona czy jest równa na cylindrach?
    Pomysły mi się konczą-może ECU jakąś awarie ma-zapytaj na szrotach czy nie mają na sprawdzenie kompa silnika ale musi mieć takie samo kodowanie jak Twój (czyli taki sam osprzęt silnika jak u Ciebie) i dopasowanie z zegarami trzeba zrobić bo immo będzie blokowało ale to tylko 5 minut roboty vagiem.

  2. #22
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pila24 Pokaż post
    Kompresja sprawdzona czy jest równa na cylindrach?
    Pomysły mi się konczą-może ECU jakąś awarie ma-zapytaj na szrotach czy nie mają na sprawdzenie kompa silnika ale musi mieć takie samo kodowanie jak Twój (czyli taki sam osprzęt silnika jak u Ciebie) i dopasowanie z zegarami trzeba zrobić bo immo będzie blokowało ale to tylko 5 minut roboty vagiem.
    przegladałem wszystkie kable przy silniku i na chwle obecna auto ciagnie ladnie czasem go jeszcze cos przymuli.
    Ale jest taki motyw ze jak wcisne gaz delikatnie auto złapie ciag wtedy chyba sie zmienia faza rozrzadu bo jest tak jakby lekkeigo kopa dostawal i wcisne do oporu to idzie pieknie. Ale jezeli odrazu dam caly gaz juz tak nie idzie

  3. #23
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam szukam sondy lambda do mojej a3 1.8 AGN 97r. Problem w tym że nie wiem jaką kupić najlepiej zamiennik Bosha ale jaki bd pasował do mojego AGN?
    Sprzedam radio Audi gamma.

  4. #24

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marklowice/Rybnik/Gliwice
    Auto
    ASV '01 & AEH '00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    martin19 wyślij mi na meja dokładny numer nadwozia, podam Ci jaka to sonda i zrobię fajną cenę na nią.
    Autofanty.pl - Najtańsze części do Twojego Audi na forum. Masz pytania? Pisz na priv

    Zalecana forma kontaktu ze mną:
    adam@autofanty.pl
    rzadko przeglądam skrzynkę wiadomości na forum

  5. #25
    MariolciaS's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Lubartów, woj. lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja z pytaniem Tylko nie krzyczeć, baba niedoinformowana, wiadomo

    Otóż od zakupu był u mnie problem z sondą lambdą... Wiadomo gaz (niestety nie sekwencja), inna temperatura spalania i takie tam... Rozumiem, ma prawo się zepsuć Ale mechanik mi powiedział, żebym nie wymieniała bo jak mam zagazowany samochód to i tak za miesiąc mi się spali... Dobra, ale idzie zima, zimą stanowczo więcej jeżdżę na bp, a koszt (wyższe spalanie na spalonej sondzie) leci wzwyż... Na chłopski rozum wydaje mi się, że powinnam wymienić tą sondę na jakąś dobrej jakości i wtedy pohula trochę... Oczywiście nie chcę się bawić w tanie zamienniki spod półki Tylko czy serio jest tak jak mówił mechanik, że wywalę kasę i lepiej jak mam kupować sondę to jemu dać te pieniądze? ;>

  6. #26
    edekxp's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez martin19 Pokaż post
    Witam szukam sondy lambda do mojej a3 1.8 AGN 97r. Problem w tym że nie wiem jaką kupić najlepiej zamiennik Bosha ale jaki bd pasował do mojego AGN?
    U mnie jest 06a906265H, była uszkodzona i kupiłem zamiennik.
    Niby chodzi ale jakoś tak niedokońca dobrze.
    Wykres rysuje ale nierównomierna sinusoida, i na ssaniu wcale nie rysuje (grzałka dobra i napięcie dochodzi)

    Kupiłem używaną org. jak dojdzie zamontuję i zobaczę czy się poprawi

  7. #27
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    jak kupisz nowa boscha to napewno nie padnie po miesiacu, powinna przejezdzic kilka sezonow. a jesli nie chcesz zeby padla za szybko to zwieksz troszke dawke paliwa

  8. #28
    MariolciaS's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Lubartów, woj. lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sensej Pokaż post
    jak kupisz nowa boscha to napewno nie padnie po miesiacu, powinna przejezdzic kilka sezonow. a jesli nie chcesz zeby padla za szybko to zwieksz troszke dawke paliwa
    Dzięki wielkie Bo właśnie to mi się głupie wydawało, jakby co miesiąc padała przez gaz to na 100% już bym gdzieś o tym czytała... A czy to przez sondę auto na benzynie wykazuje się jakby mniejszą mocą? Bo mi się wydaje, że chodzi na ssaniu więc chyba mieszanka powinna być bogatsza, spalanie wyższe, ale dlaczego moc mniejsza? Jak włączam gaz to mam wrażenie jakbym mi się turbina w AGN włączała

  9. #29
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    możesz mieć wtryskiwacze benzynowe zapieczone dlatego samochód słabo jedzie na benzynie (pamiętaj też o tym że sonda nie działa na zimnym silniku, musi się odpowiednio rozgrzać, po to jest w niej grzałka)
    i zostaje kwestia gazu jaki masz, czy sczytuje wartosci z sondy czy nie. jeśli jest bardzo starego typu to pewnie ma sztywne mapy i sonda nic nie reguluje

  10. #30
    MariolciaS's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Lubartów, woj. lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sensej Pokaż post
    możesz mieć wtryskiwacze benzynowe zapieczone dlatego samochód słabo jedzie na benzynie
    Wcześniej chodził na benzynie ok... I nie wiem nawet czy to przez sondę w sumie czy już po jej "zaniemognięciu"... No gaz to jakiś straszny szajs, a samochód niestety był kupiony jak jeszcze miałam o wszystkim zielone pojęcie. W gazie spalanie zazwyczaj wychodzi ok 13 litrów, a nawet więcej (nie przeszkadza mi to), jak postarałam się jechać w miarę ekonomicznie lecz nie oszczędzając go w trasie zeszło do 11... I jest tak od kiedy go kupiłam, zer różnicy... Ale jak gaz odpięłam to na benzynie jakieś wielkie kwoty mi powychodziły... Nie wiem wymienię tą sondę przed zimą i mam nadzieję, że na benzynie będzie hulał podobnie jak na gazie, choć powinien z założenia lepiej... A po wymianie sondy poproszę kogoś o podłączenie komputera i może jakieś sprawdzenie czy już wszystko ok bo ja się nawet tego dotykać nie będę...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •