Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 114

Temat: Napinacz łańcucha rozrządu

  1. #81

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skalmierzyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    JA robiłem remont silnika,pierścienie głowica itp.
    Jakie powinno być odpowiednie ciśnienie oleju w tym silniku?

    PAnowie czy ktoś zamawiał ten nap[inacz na allegro?Możecie któryś polecić z poniższych linków?

    http://allegro.pl/audi-a3-1-8t-napin...052704919.html
    http://allegro.pl/napinacz-lancucha-...349561606.html
    http://allegro.pl/napinacz-lancucha-...368248174.html
    http://allegro.pl/napinacz-lancucha-...265434585.html
    Ostatnio edytowany przez nightandy89 - 18-05-15 o 17:18

  2. #82

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    witam
    nawiązując do tematu. Od dłuższego czasu walczę z brakiem mocy w moje a3 1.8 AGN. Wszystko już przerabiałem i ciągle złe tropy (zero błędów).
    Generalnie zaobserwowałem na vag-com że wartość kąta wyprzedzenia zapłonu dochodzi do 33 BTDC gdzie powinno być max 15.
    Czy może to być wina źle działającego nastawnika wałka rozrządu?
    Ogólnie auto bardzo mułowate, jeździ tak jak bym ciągnął za sobą przyczepę. Przyspieszenie 15s do 100km/h.
    I jeszcze jeden objaw. Na jałowym biegu dmucha z wydechu bardziej niż przy 4000 obrotów i nie jest to wina wydechu ani katalizatora.

  3. #83

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Woźniki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    nastawnik sprawdzasz na kanałach 25 i 26 chyba, zapłon się zmienia wg sterownika komputera chyba. rozrząd to tylko otwiera szybciej/później zawory wydechowe i tyle.
    Ja w moim AGN tak źle nie mam, jednak gdy wejdzie na obroty to idzie do przodu.
    Sprawdź przepływomierz i przepustnicę. Przepływkę vagiem sprawdź pod obciążeniem - 3 bieg i but. moja pokazuje coś koło 100 powietrza. czas do 100 muszę zmierzyć z ciekawości kiedyś
    http://olx.pl/oferty/uzytkownik/wqjx/ - Moje ogłoszenia w serwisie OLX.pl

  4. #84

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rafal_94 Pokaż post
    nastawnik sprawdzasz na kanałach 25 i 26 chyba, zapłon się zmienia wg sterownika komputera chyba. rozrząd to tylko otwiera szybciej/później zawory wydechowe i tyle.
    Ja w moim AGN tak źle nie mam, jednak gdy wejdzie na obroty to idzie do przodu.
    Sprawdź przepływomierz i przepustnicę. Przepływkę vagiem sprawdź pod obciążeniem - 3 bieg i but. moja pokazuje coś koło 100 powietrza. czas do 100 muszę zmierzyć z ciekawości kiedyś
    przepływomierz jest ok nawet podmieniany kilka razy u mnie nie dmucha az 100 ale dochodziło do coś ok 80 ale tak było nawet na nowym Boschu. przepustnica czyszczona ale pewien też jej nie jestem. Jak powinna się zachowywać przepustnica jak to sprawdzić vagiem? na jakim kanale i jakie wartości powinny być.

    a jeżeli chodzi o nastawnik to na vagu pokazuje tylko wartości 0 1 czy coś więcej?
    może być że nastawnik się przestawia natomiast nie pracuje w pełnym zakresie np. przez to że się zaciera lub nie trzyma ciśnienia.
    dobrze myśle?
    Ostatnio edytowany przez RyU - 24-11-15 o 22:26

  5. #85

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Panowie przymierzam sie do wymiany napinacz hydraulicznego zmiennych faz. Silnik 1.8 agn
    125KM
    Generalnie chodzi o brak mocy. Wszystko juz sprawdzilem i problem chyba siedzi wlasnie w tym temacie. Obiawem jest zbyt duzy kąt wyprzedzenia zaplonu oraz to ze na wyzszych obrotach slabiej dmucha z rury wydechowej. Wydech jest ok.
    Na co zwrocic uwage przy kupnie napinacza?
    Wiem ze w agn jest o nr z koncowka B natomiast na allegro sa inne czy to prawda ze różnią sie tylko budową, a zasada dzialania jest taka sama?
    Czy warto kupowac zamiennik czy oryginał i czy oryginal na allegro to faktycznie oryginal? Cena 470zl natomiast w zestawie z łańcuchem 640zl.
    Mechanik ceni wymiane na 250zl bo trzeba rozpiac rozrząd.


    Prosze o wystkie sugestie zwiazane z tym tematem.

  6. #86
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    oryginał tylko ASO, do AGN tylko B - w aso cena ponad 2 tys
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  7. #87

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Auto to 1.8t BAM s3.

    Problem przedstawia poniższy film i opis POMOCY !!!!





    Problem dotyczy rzężenia ale nie mam pojęcia co to może być.
    Komplet rozrządu robiony 20tys temu na droższych gratach z intercarsu pompa INA.

    Jeżdzę już z tym z 2 miesiące bo mechanik mówił - jeździć ale strasznie mi to przeszkadza, na postoju rzęzi z pod maski.

    Na początku myślałem że to pasek alternatora lub pompa wspomagania wydaje takie odgłosy, niestety na kanale wsłuchałem się że ten dzwięk wydobywa się z koła pasowego wału, postanowiłem zdjąć pasek i poruszać odpowiednio wszystkimi rolkami przez które przechodzi pasek, wszystkie graty okazały się okej więc odpalilem silnik bez paska i przeraziłem się, zdjąłem koło pasowe i nie przypuszczałem że dalej będę to słyszał ale jednak

    Po wstępnej diagnozie padło na wadliwy pasek lub ktoraś rolka rozrządu, po zdjęciu paska okazało się że wszystkie kółeczka kręcą się bez problemów i bez dodatkowych odgłosów nie posiadają ządnych luzów pompa wody również, pasek wymieniony na inny, po złożeniu wszystkiego nic nie pomogło dalej grzechocze.



    Po nocce go odpalam lapie wyższe obroty i tego nie słychać ( lub nie słychać bo silnik trochę głośniej pracuje ) ale za minute jak schodzi powoli z obrotów to już zaczyna i tak cały czas.

    Ciśnienie oleju ślicznie trzyma, olej motul xcess 20 000 temu zdjeta miska olejowa i przeczyszczony smok.

    Szukałem wszędzie na necie oglądałem setki filmików i żaden nie przypomina mi tego rzężenia co u mnie.

    Czy to możliwe że coś jest nie tak z kołem zębatym wału korowego, lub z łańcuchem który napędza pompe oleju ? czy to może wydawać takie dzwięki ???

  8. #88
    Audiczka68's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam dokladnie tak jak u Ciebie wymienil mi mechanik rolke napinacza i dalej to samo on mowil ze to ustalo ale tak naprawde to dalej jest to samo... powoli daje sobie z tym spokoj szkoda zl....

  9. #89

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Tyle że jeden machnie ręką drugiego to wkurw** i ja zaliczam się do tej drugiej grupy ludzi ) wcześniej słychać było ładnie wydech teraz słychać wydech jak stoje z tyłu a z przodu tragedia rzęzi i rzęzi jakby miało się coś rozpaść zaraz.

  10. #90
    Audiczka68's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ja z kolei z tylu nic nie slysze 2 rury wydechowe remus jak podejde do przodu i sie wslucham to to slysze wiesz nasi mechanicy wymienia pol samochodu a dalej bedzie to samo tak jak u mnie z obrotami falujacymi ..... a wyszlo na to ze sam doszedlem ze czujnik w pompie wspomagania...

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •