Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 101

Temat: Problemy - tylko Dla Fachowców!! czyli jak nie podchodzić do napraw

  1. #1
    scre40's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz

    Domyślny Problemy - tylko Dla Fachowców!! czyli jak nie podchodzić do napraw

    Witam!

    Jak napisałęm w profilu moje audi to a3 1.9TDI BKC. OD czasu kiedy go kupilem nastąpilo kilka problemów.

    1. Problem z odpalaniem - Na zimnym pali na dotyk, na cieplym musze krecic ok 5sekund zeby zaskoczyl. tu przyczyna z tego co wyczytalem - zmiana dawki paliwa..?
    2. Duze spalanie - W trasie wawa-bialystok ok 7litrow. W miescie w korku na fisie srednio wyskakuje do 23l.. Choc ostatnio przy tej pogodzie jechalem z ochoty do zielonki w wawie, ciagle 1,2gi bieg pokazalo mi srednio na fisie litrow 40/100km... Bez zartow.! - diagnazujac ten problem doszedlem do wniosku ze przyczyną są pompowtryski a nie egr-jak mowil mechanik. Do tego otwierając maske czuc ropą z silnika...
    3. Mialem dzis niesamowitą przygode. Wybralem sie na lotnisko by pokrecic troche po sniegu po ok 30min zgasilem samochod, nie moglem go juz odpalic. Podjechal taksiaz podpielismy klamy do aku i odpalil na dotyk. Postanowilem wrocic do domu. Po ok 5min jazdy wysiadla mi klima(wylaczyla sie), radio, wycieraczki przestaly dzialac, na fisie pojawila sie kontrolka akumulatora,-wyczerpany. zgasly swiatla, kontrolki na desce rozdzielczej zaczely wariowac -migac, zegary przestaly chodzic i wkoncu "jebut" servtronic padl i ledwie co krecilem kierą..
    4. Ubylo troche oleju, mechanicy stwierdzili problem z turbem - to pewnie przyczyna ubytku oleju.
    5. Vag wykazal bład egr.
    6. Po odpaleniu fis wydaje takie 3x beep, beep, beep... Co to moze znaczyc?

    Po dzisiejszej przygodzie wspomnianej w pkt 3. POjechalem do auchana i wymienilem aku (wiem nie bylo to najmadrzejsze) zakupilem taki jak byl czyli 12v 45Ah 360 A. Po po wymianie akumulatora samochod faktycznie odpalil. Wszystko bylo normalnie choc znow padla mi klima- w sensie wylaczyla sie... nie wiala. Ikonka akumulatora podczas jazdy ciąle sie swieci...

    Chcialbym zebyscie odniesli sie po krotce do kazdego z podpunktow czy te wszystkie wymienione przeze mnie problemy mogą miec jakąś wspolną przyczyne??

    -- o to własnie ja kiedy jeszdze działąło ///

    pzdr i czekam na odzew..
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 18:53
    pozdrawiam.
    Kowal

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Co do spalania to czy aby to na pewno była wartość średniego zużycia czy może raczej chwilowego ?, a to jest różnica.
    Co do problemów z prądem to obstawiam kłopoty z alternatorem. Sprawdź napięcie podczas ładowania.

  3. #3
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak z osiagami samochodu ?? jezdzi dobrze ?? czy jest zmulony ? Kiedy rozrzad byl robiony ?? i czy podlaczales samochod pod Vaga ?
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

  4. #4
    scre40's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ad1) wlasnie wyczytalem ze wedlug tej stronki http://www.akumulator.pl/samochody-o...mulatorow.html przy podaniu mojego modelu a3,8P1,1,9TDI parametry aku powinny być inne tj. - 12v 77Ah 760 A. -- a ja juz kupilem nowy aku z innymi parametrami... Zwrocic? Zareklamowac?
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez xury Pokaż post
    Co do spalania to czy aby to na pewno była wartość średniego zużycia czy może raczej chwilowego ?, a to jest różnica.
    Co do problemów z prądem to obstawiam kłopoty z alternatorem. Sprawdź napięcie podczas ładowania.
    byla to na milion%%%% wartosc sredniego zuzycia paliwa...
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Quash Pokaż post
    Jak z osiagami samochodu ?? jezdzi dobrze ?? czy jest zmulony ? Kiedy rozrzad byl robiony ?? i czy podlaczales samochod pod Vaga ?

    wydaje mi sie ze jezdzi ok.. raczej nie zamula... Choc tu moze sie myle (wczesniej mialem 2.0tdi). Rozrząd byl robiony miesiac temu. Zaraz po zakupie samochodu wymienialem rozrzad, plyny, filtry, klocki, olej itp.. Zaraz potem wszystko zaczelo sie sypac.. Pod vaga podlaczalem - malik stwierdzil ze problemy z pompowtryskami i blad egr wyskoczyl choc nie byl pewny bo zapomnial jak tam ustawić..
    Dodano:
    Ostatnio edytowany przez scre40 - 02-01-11 o 20:05 Powód: Automatyczne łączenie postów
    pozdrawiam.
    Kowal

  5. #5
    DarioPopi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Aku masz stanowczo za mały (!) ... masz prawo go zwrócić (choć jeżeli posiada ślady użytkowania może być trudno). Przygodę z pkt. 3 też przerabiałem - w kilka tygodni po kupnie auta, omało zawału nie dostałem. Problem oczywiście tkwił w aku - tylko wyłącznie. I Tobie też tego życzę...

  6. #6
    scre40's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DarioPopi Pokaż post
    Aku masz stanowczo za mały (!) ... masz prawo go zwrócić (choć jeżeli posiada ślady użytkowania może być trudno). Przygodę z pkt. 3 też przerabiałem - w kilka tygodni po kupnie auta, omało zawału nie dostałem. Problem oczywiście tkwił w aku - tylko wyłącznie. I Tobie też tego życzę...
    Ok dzieki. W takim razie wiadomo juz ze aku za maly.. Stronka tak mowi i ty tak mowisz. Sladow uzytkowania nie ma bo kupilem go z 3h temu... Jakie mogą byc skutki jazdy na niewłasciwym akumulatorze? Z gory dzieki za odp.
    Dodano:
    halo halo! wypowiadać sie koledzy! bo jestem bliski wyslania to na szrot!!
    Ostatnio edytowany przez scre40 - 02-01-11 o 21:40 Powód: Automatyczne łączenie postów
    pozdrawiam.
    Kowal

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    A sprawdziłeś to ładowanie, czy nie ?

  8. #8
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Sprawdź ładowanie i kup większy akumulator, bo 45Ah w TDI to stanowczo za mało... Kup co najmniej 70Ah

  9. #9
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Skoro masz tyle poważnych problemów z autem to może nawet warto udać się do ASO? Niekoniecznie muszą skasować od razu furę grosza, sprawdzą i powiedzą może co jest nie tak, zrobią wycenę, a później sam zadecydujesz. Popytaj na forum albo poszukaj może było, który z serwisów w Twojej okolicy jest polecany. Skoro masz te problemy od momenty kupna (nie wiem jak to długo ale pewnie trochę minęło) to nie ma co się męczyć i denerwować, tylko niech ktoś się profi za to weźmie.

  10. #10
    LeszekMK81's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    wez sobie sprawdz jaka kompresje masz na tlokach , podmien czujnik temperatury sinika jesli masz taka mozliwosc bo moze przez to masz problemy tez z odpalaniem , sprawdz jakie masz napiecie na ecu i generalnie wypisz kody jakie ci pokazuje na VAG , sprawdzil bym tez czy wtryskiwacze sa dobre czy kuźwa jakis syf sie nie dostal i nie tankuj na takich stacjach to przede wszystkich

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •