Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Płyn do chłodnicy ucieka

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Płyn do chłodnicy ucieka

    Witam,

    Tydzień temu wymieniłem rozrząd - napinacze,pasek,pompa,tłumik drgań - od tego momentu codziennie rano musze dolać płyn do chłodnicy.
    Wsiadam do autka, odpalam, zapala sie kontrolka płynu. Dolewam (zawsze ok 0,5 litra bo tyle gdzieś ucieka), jade do pracy (ok 40 km). Pod firmą widze że już płyny brakuje. Aby dojechać do domku musze ponownie go uzupełnić. Autko dziwnie pokazuje też temperature - niby się rozgrzewa, osiąga 90 stopni, spada np. do 70 i po chwili znów wskakuje na te 90. Nigdy nie przekroczyło 90 stopni. Ogrzewanie działa normalnie, kontrolka poziomu płynu podczas jazdy nie wyskakuje.
    Orientujecie się co może być przyczyną takiego zachowania?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 15-08-16 o 03:30

  2. #2
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    jak jedziesz dluzsza trase i spada ci temperatura to raczej termostat padniety, moze sie zacinac bo jak sie nagrzeje do 90 to powinno juz trzymac temperature , nigdy spadac.ja tez tak mialem ze spadala temperatura to wymienilem termostat i po sprawie.

    zmieniales moze termostat ostatnio ?

    a co do wycieku plynu to moze leciec przez uszczelke od pompy wody albo gosc w ogole ci nie zalozyl , albo zalozyl stara , albo nie przesmarowal silikonem uszczelniajacym

    sprawdz tez wszyskie polaczenia wodne.

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Termostatu nie wymieniałem.
    Nie widziałem też żadnego wycieku, niestety nie sprawdze czy leci coś pod autkiem, bo w taką pogode nic nie będzie widać.

    Też właśnie myślałem nad pompą wody, przed wymianą wszystko było cacy.

    Jade dziś zaraz po pracy do tego serwisu który to robił, niech sprawdzają, oczywiście dam znać co stwierdzili.

  4. #4
    Uciszacz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dobre Miasto
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie było to samo. Strasznie dużo płynu mi uciekało nie wiadomo gdzie. Zmieniłem uszczelkę pod głowicą... pomogło, ale na miesiąc. Po miesiącu znów to samo. W końcu namierzyłem wyciek. Króciec układu chłodniczego. Polecam to też sprawdzić. Podjedź też do stacji diagnostycznej czy gdziekolwiek indziej niech Ci sprawdzą czy przypadkiem nie masz spalin w w płynie chłodniczym (koszt 10zł).
    - >
    Było 1.6 AEH jest 1.9 TDI ASZ

  5. #5
    maciek1632's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Mi tez uciekalo pol litra przez noc czy pol dnia, zaraz stalo sie to po wymianie termostatu. Podjechalem dziś do znajomego mechanika, weszlismy na kanał i okazalo się że pękła chłodnica.
    A3 8L 1.6 AKL 101KM --> A4 B5 1.9 TDI AFN 190KM --> S3 8L 1.8T APY 210KM

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    prudnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Mnie uciekł cały zbiornik w ciągu 4-5km,pisałem o tym w innym temacie.Jutro święto to pogrzebię ale nie wiem na co zwrócić uwagę.

  7. #7
    Uciszacz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dobre Miasto
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Króciec, węże i zmień korek bo on wypiedziela płyn jak jest zbyt wielkie ciśnienie. Może masz po prostu uszkodzony. Chociaż bardziej stawiałbym na króciec... częsta wada (bynajmniej w 97r). Sprawdź też czy Ci kopci na biało, jeśli tak to płyn ucieka do silnika. Wtedy nie wiem... głowica? uszczelka? blok ?
    - >
    Było 1.6 AEH jest 1.9 TDI ASZ

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Pojechałem wczoraj do mechanika i dupa...mechaników już nie było, szef kazał przyjechać w piątek rano.

    Pogrzebałem troszkę przy autku i znalazłem mokro w okolicy chłodnicy po stronie kierowcy na dole...widać że to "mokre świeże, troszke pachnie płynem od chłodnicy" do silnika raczej się nie dostaje, bo olej idealnie w normie. Na biało nie kopci.

  9. #9
    fredi.master's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    63 razy

    Domyślny

    od strony kierowcy? może to błache, ale sprawdź kranik - może nie jest dokręcony.
    Taka dodatkowa rada - jak niejesteś pewien to po przejechanej trasie gdy będziesz w domu wsuń pod samochód jakąś tekturę / opakowanie po czymś większym - ja w ten sposób szybko wykryłem w którym miejscu szukać wycieku. W moim przypadku był to kruciec a za drugim razem chłodnica...

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fredi.master Pokaż post
    od strony kierowcy? może to błache, ale sprawdź kranik - może nie jest dokręcony.
    Taka dodatkowa rada - jak niejesteś pewien to po przejechanej trasie gdy będziesz w domu wsuń pod samochód jakąś tekturę / opakowanie po czymś większym - ja w ten sposób szybko wykryłem w którym miejscu szukać wycieku. W moim przypadku był to kruciec a za drugim razem chłodnica...

    jutro podjade na jakiś kanał i będę wiedział co i jak ...oby nie chłodnica

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •