Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 177

Temat: Nierówna praca silnika po odpaleniu

  1. #71

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    MGF Trophy 160
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, też miałem problemy z odpalaniem silnika, skaczącymi obrotami i ogólnie auto było bardzo słabe, pojechałem do mechanika pierwsze co zrobił to wymienił przepustnice na nową i to nic nie dało, na początku było trochę lepiej, auto wydawało się mocniejsze, jednak po chwili postoju i kolejnym odpaleniu znowu ledwo wyjeżdżał pod małe górki nawet na dwójce. Gdy wróciłem do mechanika byłem już trochę zdenerwowany auta nawet nie sprawdził na VAG'u jakie są błędy i nie naprawił prawdziwej usterki, dlatego wkońcu pojechał do znajomego który ma kabel i wszystko sprawdził, a błąd był jeden...
    Czujnik obrotów silnika - brak sygnału, po wymianie na nowy auto jest 2 razy mocniejsze i wszystko jest w normie, odpala od razu bez żadnych problemów i obroty tak nie skaczą. Czujnik został wymieniony na zamiennik który kosztuje ~140 zł, bo powiedział że oryginał Boscha to wydatek 400 zł

    Mam nadzieję że komuś się to przyda jak będzie miał podobne problemy.

  2. #72
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    A więc po raz kolejny temat falujących obrotów... sprawdziłem już niemal wszystkie możliwe opcje:
    - wymiana uszczelki + planowanie głowicy
    - wymiana przepływomierza
    - czyszczenie + adaptacja przepustnicy
    - świece
    - sprawdzenie kabli

    Silnik cały czas faluje +/- 200 na wolnych obrotach i nie równo chodzi. Jak dodaje gazu do 2,5tys. i odpuszczam to słychać na wydechu dziwne harczenie. Po wpięcieu VAGiem występuje błąd:
    537 Regulacja Lambda poza specyfikacją - wartość górna - BŁĄD SPORADYCZNY

    po wykasowaniu za jakiś czas znowu się pojawia. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale autko zanim je kupiłem stało przez ponad rok, dlatego między innym planowanie głowicy. Proszę jeszcze raz o pomoc, bo już tracę nadzieję, że kiedykolwiek strzałka stanie nie ruchomo. Czy w silnikach 1,6 jest to w ogóle możliwe, bo widzę, że chyba każdy miał tu taki problem.

    Pozdrawiam

  3. #73
    rafi500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zagórów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kolego ja mam ten sam problem też zmieniłem świece, kable, adaptacjhe przepustnicy i czyszczenie i nie pomogło. Teraz wymienie sobie sonde lambda na próbe bo mam możliwość założenia orginalnej żeby tylko sprawdzić. Jak będę coś wiedział czy pomogło napisze. Pozdrawiam
    Rafi

  4. #74
    mggapcio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kobylnica WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Koledzy ja po zakupie swojej A3 miałem również problem z obrotami-oddałem do servisu Boscha gdzie wymienili mi czujnik temp. wody i po dziś dzień spokój. Koszt -już nie pamietam ale dwa lata temu ok 70 zł
    "Z grodu Przemysława gdzie koziołki bodzą się, jest taka drużyna co się zwie poznański LECH"

  5. #75

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp.
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rydzio Pokaż post
    A więc po raz kolejny temat falujących obrotów... sprawdziłem już niemal wszystkie możliwe opcje:
    - wymiana uszczelki + planowanie głowicy
    - wymiana przepływomierza
    - czyszczenie + adaptacja przepustnicy
    - świece
    - sprawdzenie kabli

    Silnik cały czas faluje +/- 200 na wolnych obrotach i nie równo chodzi. Jak dodaje gazu do 2,5tys. i odpuszczam to słychać na wydechu dziwne harczenie. Po wpięcieu VAGiem występuje błąd:
    537 Regulacja Lambda poza specyfikacją - wartość górna - BŁĄD SPORADYCZNY

    po wykasowaniu za jakiś czas znowu się pojawia. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale autko zanim je kupiłem stało przez ponad rok, dlatego między innym planowanie głowicy. Proszę jeszcze raz o pomoc, bo już tracę nadzieję, że kiedykolwiek strzałka stanie nie ruchomo. Czy w silnikach 1,6 jest to w ogóle możliwe, bo widzę, że chyba każdy miał tu taki problem.

    Pozdrawiam
    Witam!!!
    Ja miałem taki problem i wystarczyła wymiana uszczelek pod kolektorem ssącym. Samochód łapał lewe powietrze co powodowało że sonda nie działała. pozdro.

  6. #76
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Snake372 Pokaż post
    Ja miałem taki problem i wystarczyła wymiana uszczelek pod kolektorem ssącym. Samochód łapał lewe powietrze co powodowało że sonda nie działała. pozdro.
    Ktora uszczelke wymieniles?
    Ta ktora jest jakby w poprzek laczaca kolektor z przepustnica czy jakas inna?

  7. #77
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Snake372 Pokaż post
    Witam!!!
    Ja miałem taki problem i wystarczyła wymiana uszczelek pod kolektorem ssącym. Samochód łapał lewe powietrze co powodowało że sonda nie działała. pozdro.
    Mógłbyś podać numer katalogowy tej uszczelki lub chociaż jakąś fotkę zapodać?


    Cytuj Oryginalnie napisane przez mggapcio3891 Pokaż post
    Koledzy ja po zakupie swojej A3 miałem również problem z obrotami-oddałem do servisu Boscha gdzie wymienili mi czujnik temp. wody i po dziś dzień spokój. Koszt -już nie pamietam ale dwa lata temu ok 70 zł
    Jakie miałeś dokładnie objawy, falowanie na jałowym, na wysokich, czy może zmulenie? Na Vagu coś Ci wychodziło?

  8. #78
    sylwek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    od znajomego
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    miałem ten sam problem,ale wszystko znikneło po przeczyszczeniu przepustnicy

  9. #79
    elektryk's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kostrzyn Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam. Mam dokładnie ten sam problem z obrotami.
    Wyczyściłem juz przepustnice, wymieniłem swiece i przewody, czujnik temp.
    I nadal to samo. Ostatnio na VAGu wykazało bład sondy lambda, i wymieniłem sonde, ale nadal to samo. Okazało sie że była potrzebna wymiana 4 takich małych uszczelek pod kolektorem ssącym.
    Ogólnie to autko sie czybciej zbiera, ale nadal są troszke nierówne obroty. Mechanik powiedział mi że najlepiej sprawdzic na podmianke cewke zapłonową i czujnik przy wałku rozrządu, i ewentualnie wymienić jedno albo drugie i problem powinien zniknąć.
    Jak sie za to wezme to dam znać czy pomogło.
    pozdro

  10. #80
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez elektryk Pokaż post
    Witam. Mam dokładnie ten sam problem z obrotami.
    Wyczyściłem juz przepustnice, wymieniłem swiece i przewody, czujnik temp.
    I nadal to samo. Ostatnio na VAGu wykazało bład sondy lambda, i wymieniłem sonde, ale nadal to samo. Okazało sie że była potrzebna wymiana 4 takich małych uszczelek pod kolektorem ssącym.
    Ogólnie to autko sie czybciej zbiera, ale nadal są troszke nierówne obroty. Mechanik powiedział mi że najlepiej sprawdzic na podmianke cewke zapłonową i czujnik przy wałku rozrządu, i ewentualnie wymienić jedno albo drugie i problem powinien zniknąć.
    Jak sie za to wezme to dam znać czy pomogło.
    pozdro
    Daj znać koniecznie... ja jutro postaram się wymienić przepustnice, jakby co dam znać, a następna właśnie ma być cewka, więc przydałoby się Twoje doświadczenie.

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •