Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 177

Temat: Nierówna praca silnika po odpaleniu

  1. #101
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    przepływomierz może zapomniał tobie podpiąć z powrotem

  2. Podziękowania dla MICEK za pomoc w problemie

    rufio_ (15-07-09)

  3. #102

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzb
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzieki bardzo,wszystko gra

  4. #103

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Z tego co przeczytałem to przyczyn falujących obrotów jest prawie tyle co części w samochodzie. Może mnie ktoś nakieruje co może być przyczyną bo na wymianę po kolei braknie mi kasy - wyczyściłem już przepustnicę i wymienił tą karbowaną grubą rurę od powietrza, była robiona adaptacja, a VAG nie pokazuje żadnych błędów. Obroty falują między 1400 a 1200, ale zauważyłem że po włączeniu klimy kilka razy mocniej zafaluje i na ogół stabilizuj się na 900, po wyłączeniu klimy znowu większe zafalowanie i wraca do falowania miedzy 1400 a 1200. Please o pomoc.

  5. #104
    -piotr-'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Seat Ibiza 1.9 TDI AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Tak jak sam napisałeś, ciężko wyczuć co dokładnie powoduje nierówną prace silnika a przez internet szczególnie ciężko to zdiagnozować - jedyna uwaga jaka mi wpadła do głowy po Twoim poście to abyś jeździł z włączoną klimą bo resztę wskazówek znajdziesz w tym temacie jak i w kilku podobnych - ale za regułę można przyjąć, że w 1.6 obroty falują i tyle

  6. #105

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bruksela
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam wszystkich i prosze o pomoc.
    Mam A trojeczke 1.8 benz silnik AGN `97r.,mam ten sam problem opisany tutaj na forum,(przeczytalem wszystkie posty i nie znalazle odpoziedzi)czyli;gasniecie silnika na niskich obrotach,zamulenie;kazda gorke musze pokonywac na 2-ce i blad przepustnicy i biegu jalowego,wiec PYTANIE !!!!czy wymienic przepustnice na nowa(wciaz jest orginalna)na simensa(koszt 850zl+robota)czy wystarczy tylko czyszczenie i jej adaptacja????czy tez moze chodzi tu o glowice i uszczelke,lub czujnik...????jezdze bardzo duzo i nstepna moja trasa ma 1600km,prosze o pomoc...

  7. #106
    rycek81's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez biedronek Pokaż post
    Z tego co przeczytałem to przyczyn falujących obrotów jest prawie tyle co części w samochodzie. Może mnie ktoś nakieruje co może być przyczyną bo na wymianę po kolei braknie mi kasy - wyczyściłem już przepustnicę i wymienił tą karbowaną grubą rurę od powietrza, była robiona adaptacja, a VAG nie pokazuje żadnych błędów. Obroty falują między 1400 a 1200, ale zauważyłem że po włączeniu klimy kilka razy mocniej zafaluje i na ogół stabilizuj się na 900, po wyłączeniu klimy znowu większe zafalowanie i wraca do falowania miedzy 1400 a 1200. Please o pomoc.
    kolego z tego co piszesz to nie robiłes nic z pzrepływką, jest to bardzo czułe urządzenie i wcale niemusi pokazac błędów a bedzie niesprawne...a jak wyczyscis pzrepływke jest gdzies na forum...

  8. #107

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Przeczyściłem przepływkę, właściwie to tylko jeden styk był zabrudzony, niestety nie zauważyłem żadnej poprawy więc to chyba coś innego. Dodam, że obroty falują mi bardzo regularnie, jak w zegarku, wchodzą na 1400 spadaja na 1200 i tak w kółko. Czasem czuję też szarpnięcie przy puszczeniu gazu (to już oczywiście nie na luzie) może ma to jakiś związek ?

  9. #108

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam Problem bardzo podobny mianowicie nie tyle co falowanie obrotów a zawieszanie się na 1000 obr/m czasem 1200 i po chwili opadanie na 900 działo się to na biegu jałowym a przy włączeniu klimy falowanie było znacznie mocniejsze...czuć tez drgania silnika gdy auto stoi i jest na luzie nie zależnie czy jest zimny czy ciepły..Silnik 1.6 AKL 101 koników(seryjnie).
    Dzis została przeczyszczona przepustnica i zrobiona adaptacja mechanik stwierdził ze była bardzo brudna
    Przejechałem jakieś 40 km ale zmiany nie ma a nawet delikatnie sie nasiliło falowanie..może trzeba zrobić jeszcze parę km i sie unormuje?co myślicie?
    A nio i co może byc przyczyna drgań silnika? nie sa to drgania regularne..

  10. #109
    Misiomiq's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam, mam następujący problem...

    Dzisiaj odpaliłem autka, zacząłem jechać i po chwili silnik zaczął się cały "trzepać" i całe auto razem z nim. Patrze na zegary i zaczyna mi migać pomarańczowa ikonka silnika, jechałem dalej(bo nie miałem się gdzie zatrzymać) i tak po 100m juz sie swieciła caly czas. Dodam jeszcze, że pare miesiecy temu tez mi wyskoczyla kontrolka silnika, ale bez zadnych obiawów. Pojechałem wtedy do mechanika, podlaczyl pod vag auto i wykazało: zła adaptacja mieszanki i połączenie sprężarka-przepustnica: spadek ciśnienia. Skasował błedy i było ok.

    Nie wiem co mam zrobić bo autem da sie jeździć tylko silnik ma straszne wybracje, a jestem teraz na wyjeździe i chciałbym w piątek wrócić do Krakowa. Pytanie czy moge takim autem zrobic 100km ? czy raczej nie ryzykować.
    I drugie pytanie co jest w nim nie tak, bo coś jest napewno.

    Z góry dzieki za odp.

  11. #110

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    A3 niedługo
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Unhappy

    Witam Panowie.

    Podłącze sie do tematu zeby nowego nie zakładać. Mam taki problem. Dziś sprawdzając stan oleju bo nie robiłem tego od wymiany oleju (3tys km) zobaczyłem znany "budyń" (dość duzo). Przeraziłem sie troche wiec od razu myk do zbiornika od płynu chłodniczego a tam czysto. Płynu ubyło tylko troszke, moze z 100-200 ml. Do tego od pewnego czasu faluja mi obroty na zimnym silniku. Tz po tym jak przełaczy sie na "Podtlenek gazu" (przełacza sie przy temp. silnika 25 stopni). Jeżdze bardzo duzo po miescie. W sumie tylko po mniescie. Odcinki po 10-15 km max.

    Czy mam powód do zmartwień ze to UPG??

Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •