Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Stare przewody od sondy lambda

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Stare przewody od sondy lambda

    Witam, ostatnio na Vagu wyskoczył mi błąd sporadyczny sondy lambda a także czasami brak sygnały z sondy.
    Pomyślałem, że mam może uszkodzone przewody i chciałem sprawdzić ich stan. Przewody od sondy lambda idą do silnika – którędy dokładnie i z czym się one łączą?

    Samochód to Audi A3 AGN 1.8, 1998.

  2. #2
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    łączenie sondy z instalacją samochodu masz pod samochodem pod taka małą czrną plastikową obudową może dostała tam ci się woda i styki są słabe ,a przewody idą po prawej stronie w komorze silnika

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dzięki, pojade na kanał i sprawdzę, w między czasie podłączyłem pod VAGa skasowałem po ras setny błąd lambdy (brak osprzętu) i sprawdziłem napięcie na sondzie podczas jazdy, przy starcie po rozgrzaniu silnika (temp silnika 90), napięcie 0.3.

    Podczas jazdy przy różnym obciążeniu 800 - 5000 obrotów napięcia wahało się pomiędzy 0.16 a 0.25.
    Na jedynce przy 40km/h z górki - obroty rzędu 4500,napięcie 0.16, bez gazu.
    Na jedynce pod górę przy 40km/h - obroty rzędu 4500,napięcie 0.24, z gazem.

    Czy otrzymywałbym jakiekolwiek wartości, gdyby styki były zalane, skorodowane etc.? A może sonda do wymiany?

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Prośba o pomoc - czy to jednak sonda lambda.

    No więc wczoraj sprawdziłem, styki od lambdy pod samochodem - cztery styki w kostce wyglądają jak nowe. Sprawdziłem równierz przewód na całej długości i wygląda ok.

    Na sam koniec podłączyłem pod VAGa i wartości napięcia w silniku - blok 7 dla sondy lambda wynoszą tak jak w poprzednim poście.

    Sprawdziłem również miernikem napięcie na wszytkich stykach po odłączeniu sondy - wszystkie kombinacje na włączonym zapłonie i wyłączonym. Napięcie na różnych stykach wynosiło 0.26V, 0.62V, 0.42V.

    Czy chociaż jedno z napięć nie powinno być około 12-13V do podgrzewania sondy? Może sonda pracuje źle, bo jest po prostu nie dogrzewana? Jak to jest? Na Vagu kolejny raz wyskakuje taki sam błąd 16514 brak sprzętu.

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    16514-Poszukaj tematow zwiazanych z tym bledem.U mnie byl ten sam,sonda do wymiany,po wymianie brak bledow.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •