Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 80

Temat: Twardy pedał hamulca!!!

  1. #61
    siro13's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Pacjent: AGN, kolektor caly metalowy.

    Na przewodzie serwo-kolektor jest zaworek z kroccem - do ktorego miejsca podlaczony powinien byc ten krociec? Mowa o zaworku zaznaczonym na foto:
    Ostatnio edytowany przez siro13 - 08-09-15 o 13:53

  2. #62
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Jeśli chodzi o króciec to mam na myśli pompę vacum

  3. #63
    siro13's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jasne jasne, ja pisze o calkiem innym przypadku, poniewaz u mnie ten krociec wystajacy z zaworka jest ulamany i zastanawiam sie czy powinien byc gdzies podpiety

  4. #64
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Wiesz co to już trzeba patrzeć w schemacie jak jest rozwiązane jeśli chodzi o ten silnik Pozostaje tkz wyszukiwarka google,etka ,elsa

  5. #65
    siro13's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    To co wyrzuca ETKA:


    Widze ze w AGU tez jest zaworek z kroccem i jest on zaslepiony, dlatego mysle ze w AGNie jest tak samo, ale chcialbym otrzymac potwierdzenie od kogos kto ma to "fabrycznie"


    PS. Podcisnienie w kolektorze na poziomie -0,6 bar, serwo, przy wcisnietym pedale hamulca utrzymuje podcisnienie -0,2bar, pedal hamulca twardy, przy odpalaniu silnika z wcisnietym hamulcem czuc ze bardzo slabo zaciaga pedal, czy przedstawione wartosci sa ok?
    Ostatnio edytowany przez siro13 - 08-09-15 o 13:53

  6. #66
    marcino87's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam. Czy wystający króciec z zaworu przewodu podciśnieniowego w silniku AGU ma być zaślepiony czy spadł z niego jakiś wężyk? Niech wypowie się ktoś kto posiada ten silnik jak wygląda to u niego.

  7. #67
    siro13's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Na wlasne oczy widzialem w AGU zaslepiony zaworek, siedzial na nim taki platikowy kapturek, wygladalo na 100% oryginal

  8. #68
    marcino87's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    W takim razie pewnie się zgubił. Spróbuje go zaślepić bo na wolnych obrotach słychać jak zasysa powietrze.

  9. #69

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pozwólcie ze odkopie ten watek po długim czasie ale zostałem niedawno posiadaczem audi a3 i odrazu zauważyłem ze coś nie tak jest z hamulcami a mianowicie twarde są jak nie wiem przeczytałem cały ten watek posprawdzałem tak jak inni opisywali i nic nie pomogło, jedyna jaka rzeczą zauważyłem u siebie a u inni nie opisywali to to ze jak na wolnych obrotach wcisnę pedał hamulca to nic ie nie dzieje ale gdy jednoczesne wcisnę pedał gazu i hamulca silnik się rozpędzi do 3000 obr/s i spada do 1100 obr/s mimo iż gaz wciśnięty w podłogę a gdy odpuszczę trochę hamulca spowrotem wkręca się na obroty vacum sprawdziłem domowa metoda sciagnelem wężyk na wolnych obrotach i było czuć jak zaciąga powietrze. Panowie i Panie doradźcie coś konkretnego co to może być??

  10. #70
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AdrianKolun Pokaż post
    Pozwólcie ze odkopie ten watek po długim czasie ale zostałem niedawno posiadaczem audi a3 i odrazu zauważyłem ze coś nie tak jest z hamulcami a mianowicie twarde są jak nie wiem przeczytałem cały ten watek posprawdzałem tak jak inni opisywali i nic nie pomogło, jedyna jaka rzeczą zauważyłem u siebie a u inni nie opisywali to to ze jak na wolnych obrotach wcisnę pedał hamulca to nic ie nie dzieje ale gdy jednoczesne wcisnę pedał gazu i hamulca silnik się rozpędzi do 3000 obr/s i spada do 1100 obr/s mimo iż gaz wciśnięty w podłogę a gdy odpuszczę trochę hamulca spowrotem wkręca się na obroty vacum sprawdziłem domowa metoda sciagnelem wężyk na wolnych obrotach i było czuć jak zaciąga powietrze. Panowie i Panie doradźcie coś konkretnego co to może być??
    Sprawdź dokładnie króciec od vacum bo zapewne masz pompe luka. Do tego przewód od serwo do pompy bo on lubi pękać z biegiem lat. Palcem nieszczelności nie wykryjesz. Do tego radziłbym rozebrać każdy zacisk hamulcowy i go dobrze przeczyścić. Prowadnice klocków posmarować delikatnie smarem miedziowym podpompować aż klocki się zejdą i z powrotem wcisnąć. Potem odpowietrzyć pompe ABS za pomocą VAG tylko trzeba unieść całe auto do góry tak żeby każde koło było w powietrzu.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •