Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 40

Temat: Pukanie przy zdejmowaniu nogi z gazu

  1. #31
    lizuk1990's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kozy/Bujaków
    Auto
    Audi A3 1.9 TDi QUATTRO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Łożysko koła bym obstawiał, to jest tukot czy taki jakby ciągły szum??

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Może też to być przeegub w sumie... On niekoniecznie musi stukać przy dodawaniu gazu

  2. #32
    arturo1990's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    To jest tukot. Ruszałem przegub reka i jest maly luz, czy taki luz jest dopuszczalny, czy w ogole ma nie byc luzów? Czy można tak narazie jeździć? Najbliższy termin u mechanika dopiero po nowym roku.

  3. #33
    lizuk1990's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kozy/Bujaków
    Auto
    Audi A3 1.9 TDi QUATTRO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jezdzij delikatnie. Wiesz, że takie "naprawianie" przez internet jest o **** rozbić.

    Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

  4. #34

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Hej. Posiadam A3 8L 1.6 z 2000 roku

    Moj najswiezszy problem z autkiem wyglada tak, ze sypie mi sie mechanizm różnicowy (właśnie wrocilem od mechanika z przeglądu i niestety terkocze mi wyraznie z dyfra)
    Objawy jakie zauwazylem podczas jazdy to szumienie, tarcie szuranie, terkotanie lekko slyszalne podczas jazdy natomiast gdy odpuszcze pedal gazu to jest to duzo bardziej wyczuwalne tak samo a nawet jeszcze bardziej podczas hamowania silnikiem i dodam, ze im wyszy bieg tym bardziej slychac. Dzisiaj na podnosniku dokladnie zbadano to zjawisko i ewidentnie po rozpedzeniu kol i odjeciu gazu terkocze z dyferencjalu...

    I teraz chcialbym zapytac Was czy ktos sie orientuje w tej sprawie czy naprawiac ten dyfer czy wymieniac skrzynie?
    Jezeli naprawiac to ile mniej wiecej mogla by wyniesc taka naprawa??
    Skrzynia pracuje dobrze biegi wchodza bardzo poprawnie, synchronizatory w porzadku.

    Dorzucę jeszcze informacje, ze poprzedni wlasciciel naprawial mechanizm roznicowy we wrzesniu ubieglego roku (wylecial nit) i od tamtego czasu samochod przejechał 10 tyś km. Kod skrzyni DUU rocznik 2000.

    Za wszystkie porady będę niezmiernie wdzieczny. Pozdrawiam.

  5. #35

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Question Stukanie tylko na ciepłym silniku na niskich obrotach

    Hej wszystkim,

    Od dłuższego czasu męczę się z dziwnymi stukami spod maski (jeszcze nie zlokalizowałem źródła).
    Mają miejsce TYLKO na ciepłym silniku na niskich obrotach - głównie podczas postoju na światłach.
    Trwają max kilka minut i znikają. Po ponownym wejściu na obroty i puszczeniu gazu znów się NA CHWILĘ pojawiają...
    Stuki są bardzo nieregularne. Wystąpi kilka, później przerwa, po chwili znów 1,2,3,kika, przerwa itd.
    Co dziwne (dla mnie) problem natychmiast ustępuje po wciśnięciu pedału hamulca.

    Przeszukałem wątki oraz pół youtube'a ale myślę, że żaden z przypadków stukania nie jest podobny do mojego.

    Załączam dźwięki:
    1) Po zaparkowaniu, na luzie: https://clyp.it/v1x5pjcn
    2) Po (1) po dodaniu gazu: https://clyp.it/ldeqtecj

    Może ktoś się z tym spotkał albo kojarzy co może być przyczyną?

  6. #36
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    A moze to dwumasa daje znac o sobie?

  7. Podziękowania dla Grogi za pomoc w problemie

    a3.driver (18-11-17)

  8. #37

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kurde... niezła myśl!
    Teraz, oglądając filmiki na YT ze stukaniem dwumasy(u?), niektóre przypadki są podobne!
    I to by tłumaczyło jak latem raz na kilka tygodniu na światłach bujało mi na kilka sekund budą...

  9. #38
    Kamil20392's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Przerabiałem ten temat i jest to bardzo możliwe. U mnie dwumasa odzywała się przeważnie rano przy ujemnych temperaturach po rozgrzaniu przechodziło. Jak zacznie stukać wciśnij pedał sprzęgła i nasłu**** .

  10. #39

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jednak odwiedziłem ASO.
    Diagnoza: wtryskiwacz.

    Diagnoza o tyle problematyczna, że na niedogrzanym silniku (jeśli auto czeka w kolejce na warsztat) wszystkie parametry wtryskiwacza są w normie. To samo po 2-3 minutach na postoju.
    I "stukot" bardzo podobny do początków problemów z dwumasą...

  11. #40

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny Problem ze skrzynia biegów. Jezdzic obserwowac lub ten typ tak ma?;) R32

    Witam.
    Od miesiaca jestem posiadaczem a3 8p 3.2 Bdb quattro manual. To byla milosc od pierwszego uslyszenia lecz obawiam sie ze pomimo wpakowanej kasy cos dalej moze byc nie tak
    Zaraz po zakupie wymienilem rozrzad swiece uszczelki i wiele wiecej... Ale na wolnych obrotach slyszalem lekkie pukanie oraz zgrzyt przy wciskaniu sprzegla ...mechanik stwierdzil ze to na bank dwumas.
    A wiec nowy zestaw Luka (dwumas docisk sprzeglo) oraz łozysko jakies tam ale juz nie Luka. Pukania praktycznie juz nie slysze chociaz czasami powraca jak stoje na swiatlach... Rusze pare metrow i juz nie slychac takze raz to jest a raz tego nie ma... Nie wali mocno bo zeby to uslyszec to musze wylaczyc radio i nadmuch ale irytuje... Zgrzytanie przy wciskaniu sprzegla wystepuje chyba tylko na wstecznym i 1 i 2 biegu... Ale tylko jesli jade delikatnie i rowno... Bo jak ruszam energicznie na 1i2 biegu to juz tego nie ma gdy wciskam sprzeglo... I ten zgrzyt slysze np jadac na 2 biegu przy 2 tys obrotow gdy delikatnie dodaje i odpuszczam gazu podczas tych szarpniec slychac ten lekki zgrzyt... Moze jeszcze powiem ze na wolnych obrotach slysze lekki szum a jak wcisne sprzeglo to nastaje cisza.... Kolega twierdzi zebym nie wymagal od 15 letniego auta cudow no ale chcialbym dowiedziec sie czym to jest spowodowane.
    Mechanik stwierdzil ze lapa silnika i skrzyni juz sa zbyt miekkie i buja silnikiem wiec nalezaloby to wymienic... Ale to chyba nie wyeliminuje moich objawow...

    Biegi wchodza dobrze bez zgrzytow...Waszym zdaniem skrzynia nadaje sie do wymiany badz regeneracji? Na co zwrocic uwage?
    Autem fajnie sie jezdzi gdyby nie te objawy oraz uwazam ze jest zbyt wyrywne i agresywne... Trzeba sie starac i umiejetnie operowac gazem i sprzeglem zeby jechac delikatnie;D
    Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •