Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: O co tu chodzi ?

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL

    Question O co tu chodzi ?

    Witam wszystkich, mam problem z wolnymi obrotami i opiszę na czy to polega : A3, silnik AKL, 1.6, rocznik 2000.
    Rano odpala idealnie, pracuje cichutko i nic nie trzęsie. Jak osiągnie temperaturę ok 70 stopni po zdjęciu nogi z gazu obroty spadają na 800 i skaczą na 1200 i znów na 800 i znów 1200 i tak kilka razy (ok 5 sekund) po czym silnik sie uspokaja i obroty sa równe (ok 1000) ale wystarczy dodac gazu i puścić to znów jest to samo. Co ciekawe dzieje sie tak tylko gdy samochód sie rozgrzeje, na zimnym jest ok. Myślę, że gdyby to było jakieś rozszczelnienie na gorącym silniku to wariowałby tak cały czas a to trwa tylko 5 - 7 sekund po zdjęciu nogi z gazu. Czy ktoś spotkał się z czymś takim ? Dodam, że mam nowe świece zapłonowe.

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    na pewno ktos,pozniej z tym samym problemem znajdzie ten temat.super nazwa tematu
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    u mnie było podobnie tylko odwrotnie. Jak był zimny bardzo nierówno chodził, jak złapał temp. było troche lepiej. A przyczyną był dziurawy wąż powietrza, dzięki któremu wywaliło mi błąd mieszanka 'paliwo powietrze"

  4. #4
    fredi.master's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    63 razy

    Domyślny

    Sprawdź przepustnice i przepływomierz - mnie tak falowały gdy był ciepły... Ba, nawet jadąc na wolnych obrotach czy stojąc na skrzyżowaniu potrafił zgasnąć...

    I tak jak PROSTO rzekł : zmień nazwę tematu bo kolejne osoby też mogą mieć taki problem a gdy zostanie rozwiązany, właściwa nazwa tematu pomoże im szybko to odnaleść i usunąć usterkę.
    Ostatnio edytowany przez fredi.master - 15-01-11 o 13:03

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •