Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Readiness

  1. #1
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny Readiness

    Przy Vagowaniu wszedłem w readiness i wyskoczyło coś takiego:



    Czy pozycje opisane "Failed or incomplete" to norma czy może coś niedomaga?
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  2. #2
    Audi A3 Lipsk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj. Podlaskie/woj. Mazowieckie
    Auto
    A_U_D_I
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    hej. zobacz tu co napisane. To jest [Readiness - 15] - Informacja o gotowości kodu.
    Pokazane zostaną wykorzystane do procesu zalogowania wartości pomiarowe i wynik.
    Po dokonaniu wszystkich nastaw lub adaptacji wszystkie pola powinny być w [Passed], jeśli są podświetlone na czerwono [Failed or Incomplete] należy dokonać właściwych nastaw.


    http://www.a4club.eu/index.php?topic=17084.0

    http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1019
    Ostatnio edytowany przez Audi A3 Lipsk - 15-01-11 o 19:47
    <<<<<<<< P_O_Z_D_R_A_W_I_A_M >>>>>>>>>

  3. #3
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Ok znalazłem coś na a4club.eu

    Kody gotowości (Readinescode) są 8-pozycyjnymi kodami liczbowym, które wskazują status terminu ważności obowiązywania diagnozy gazów spalinowych.
    Jeżeli diagnoza (np. układu obiegu wtórnego powietrza) została prawidłowo przeprowadzona, zostanie wskazana odpowiednia pozycja kodu liczbowego od 1 do 0.
    Diagnoza jest przeprowadzana w wymaganych przepisami odstępach czasu, podczas normalnej jazdy samochodu. Po naprawie układu ważnego z punktu widzenia gazów spalinowych jest wartość zalecana, którą wywołuje kod gotowości (Readinscode), która potem jest zapewniona, że system pracuje zgodnie z przepisami.
    Jeżeli podczas diagnozy rozpozna usterkę, zapisze ją w pamięci usterek. Kod gotowości (Readinescode) zostanie skasowany z pamięci przy każdym skasowaniu zawartości pamięci usterek lub zaniku napięcia zasilającego. Odczytywanie kodu gotowości (Readinescode) jest możliwe za pomocą przyrządów diagnostycznych i kontrolno-pomiarowych VAG. Tylko wtedy, gdy wszystkie pozycje wskazań mają wartość 0, nastąpi wywołanie kodu gotowości.

    1 2 3 4 5 6 7 8 Funkcja diagnostyczna:
    8 Katalizator.
    7 Układ podgrzewania katalizatora (obecnie brak
    diagnozy / zawsze 0).
    6 Układ zbiornika węgla aktywnego (system odpowietrzania
    zbiornika paliwa).
    5 System obiegu wtórnego powietrza (brak / zawsze 0).
    4 Układ klimatyzacji (obecnie brak diagnozy / zawsze 0).
    3 Sonda lambda.
    2 Układ podgrzewania sond lambda.
    1 Układ recyrkulacji spalin (nie istnieje / zawsze 0).

    Wywoływanie kodów gotowości (Readinescode) Warunki wstępne:
    ? Samochód jest unieruchomiony.
    ? Dźwignia przełączania zakresów w samochodach
    wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów musi znajdować się w położeniu P lub N.
    ? Muszą być wyłączone wszystkie odbiorniki elektryczne np. światła i ogrzewanie tylnej szyby.
    ? Temperatura zasysanego powietrza musi być niższa niż 80oC, patrz grupa wskazań 04, pole wskazań 4.
    ? Temperatura płynu chłodzącego musi wynosić 90oC, grupa wskazań 04, pole
    wskazań 3.

    1. Podłączyć tester usterek VAG - włączyćza płon i wybrać komputer elektroniki
    silnika, ?Słowo adresowe 01?.
    2. Odczytywanie pamięci usterek
    3. Kasowanie zawartości pamięci usterek
    Uwaga!!! Kody gotowości (Redinescode) zostaną każdorazowo zatrzymane i cofnięte lub skasowane przy każdym kasowaniu pamięci usterek. Jeżeli pomiędzy funkcją ?Odczytywanie pamięci usterek? a funkcją ?Kasowanie pamięci usterek? zostanie wyłączony zapłon, pamięć usterek nie zostanie skasowana.
    4. Dopasowanie jednostki sterującej przepustnicą do komputera sterującego silnikiem
    5. Diagnoza układu zbiornika węgla aktywnego (system odpowietrzania zbiornika paliwa)
    6. Diagnoza układu regulacji lambda
    7. Diagnoza stopnia zużycia sondy lambda (kontrola trwania okresu)
    8. Diagnoza katalizatora
    Uwaga!!! Diagnoza katalizatora może zostać zakończona tylko, gdy zostanie przedtem pomyślnie przeprowadzona diagnoza stopnia zużycia sondy lambda.
    9. diagnoza układu obiegu wtórnego powietrza

    Oraz opis jednego z userów:
    "Witam. Dziś udało mi się zmienić "metodą prób i błędów" na odpalonym silniku,temp.~90*C
    na PASSED
    W grupie 077 pisało w 4 tabelce TEST OFF , przeszedłem w SWITCH TO BS i po kilku sek. obroty wzrosły i za chwilę zmalały i napisało TEST ON , a po kilku sek. SYSTEM OK.
    Wie ktoś jak pozmieniać resztę?
    Jest jeszcze kilka grup,teraz nie pamiętam dokładnie, ale też pisze TEST OFF, wiem że są to grupy w których są wart. związane z sondami Lambda. Próbowałem też tak to pozmieniać ale nic z tego. Może trzeba czekać dłużej,albo na zimnym silniku?
    Pozdrawiam."
    "Po odpaleniu silnika w grupach (033,043,046)-sondy lambda i katalizator,(077)-wtórny wtrysk powietrza jest "TEST OFF" (to te które mam w Failed or Incomplete) Dopiero jak w tych grupach przejdę w BS to włączają się w "TEST ON" i za chwilę w "SYSTEM OK" no i wtedy w kodach gotowości(15 READINESS) wszystko jest w PASSED-silnik wtedy chodzi jak szwajcarski zegarek. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu znowu jest "TEST OFF" i w Failed or Incomplete
    W tych czterech które mam cały czas na PASSED testy są w "TEST ON"
    Wiem że to skomplikowane ale nie umie tego prościej opisać.
    Czyli problem chyba tkwi w sterowniku, który nie przeprowadza tych "TESTÓW" gr. 033,043,046,077 po włączeniu silnika"

    Może się komuś (poza mną) przyda.
    Temat nieaktualny.
    http://www.youtube.com/user/yiabol

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •