Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 80

Temat: Słabe hamulce

  1. #51
    taz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    B
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    I mnie dopadł problem słabych hamulców. Czytałem jak sprawdzić serwo, bez problemu dobijam do 80 czy nawet 120 barów, natomiast jest problem z podciśnieniem. Dosłownie na ułamek sekundy dostaję ujemne ciśnienie i to o niższej wartości niż powinno być. Po dwukrotnym zlogowaniu tylko raz widziałem wartość -0,65 bara, przez większość czasu oscyluje wokół 0, na ułamek sekundy pojawiają się ujemne wartości, po czym ciśnienie wraca w okolice 0. Pedał hamulca jest twardy, nieważne czy silnik chodzi czy nie. Sprawdziłem wężyki i wyglądają na zdrowe, sprawdziłem również pierwszy zaworek zwrotny (ten bliżej kolektora ssącego) i jest w porządku. Jeśli dobrze kombinuję to jest objaw padniętego serwa, tak? Czy coś jeszcze można sprawdzić czy lepiej już odkładać kasę na nowe serwo?

  2. #52
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Mam problem. Samochód postał tydzień, po tym czasie nie mam hamulców. Wszystko przeczyszczone, prowadnice nasmarowane, tłoczki chodzą, płyn wymieniony, a układ odpowietrzony. Objawy są takie, że pedał jest strasznie twardy, słabo hamuje - tak jakby nie było wspomagania hamulców. Po napompowaniu hamulca i odpaleniu auta nic się nie dzieje, pozycja wciśniętego pedału się nie zmienia. Co więcej, turbo zaczyna ładować później niż ładowało, a nie sądzę, że to przypadek. Żadnych wycieków nie ma. Serwo? Pompa vacum? A3 AHF.
    Ostatnio edytowany przez pomocnik - 04-11-14 o 19:56

  3. #53
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Pompa raczej . Problem na 99% z podciśnieniem. Serwo bez podciśnienia nie będzie działać i hamulce będą jak cegła.
    Sprawdź podciśnienie w układzie. Może być też tak że masz tylko rozszczelniony układ . Tym bardziej że turbo Ci ładuje później.
    Podjedź do byle warsztatu to ci za parę pln podciśnienie zmierzą na serwie bez problemu jak nie masz innej możliwości.

  4. #54
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    No niestety akurat tego sam nie sprawdzę. Przejrzałem wężyki i połączenia, jednak wszystko wydaje się być szczelne, więc muszę to sprawdzić.
    W każdym razie, co do serwa: przeczytałem na którymś z for, że woda/olej w serwie odpowiadały za trzepanie kierownicą przy hamowaniu - czy to w ogóle możliwe?

  5. #55
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Raczej mało prawdopodobne . nie ma szans żeby podciśnienie zmieniało się z taką częstotliwością żeby to miało wpływ na drgania. Na pedale hamulca można poczuć drgania jak serwo popuszcza albo zasysa lewe powietrze ale nie na kierownicy.

  6. #56
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Problem rozwiązany. Okazało się, ze uszkodzony był ten plastikowy przewód, który idzie od serwa do pompy vacum.

  7. #57

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazury
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cześć! Od jakiegoś czasu mam problem z hamulcami w moim A3 8L, normalnie hamują w miarę dobrze ale czasem nagle stają się tak słabe, że mają problem z wyhamowaniem auta na parkingu. Pedał schodzi normalnie, nic go tam nie blokuje. Co może mu dolegać?
    Pozdrawiam!

  8. #58
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    pierwsze wymiana płynu hamulcowego na nowy i odpowietrzenie układu oraz pompy abs vcds-em

  9. #59
    Vanil's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny

    Witam panowie jestem posiadaczem Audi a3 8l 98 rok i pewnego dnia przestały mi działać hamulce, pojechalem w strone miasta mając je a gdy wracałem już nie. 2 tys km temu miałem wymieniane klocki i tarcze, ale to chyba nie jest wina tego bo są niby odpowietrzone. Sytuacja wygląda tak że pedał jest miekki i wciska się za łagodnie do samego końca, a hamulce łapią minimalnie jak już je do końca wcisnę, ale naprawdę minimalnie.
    Pierwsze co mi wpadło do głowy to to że pewnie pompa hamulcowa, więc ją przed chwilą rozkręciłem i odziwo jakieś cisnienie ma, bo jak nacisnalem hamulec to ciurkiem płyn mi do góry wyleciał, więc skoro to chyba nie pompa bo ciśnienie ma, to co jeszcze? Czy możliwe że ma za małe ciśnienie a powinno być większe? Płyn hamulcowy oczywiście sie nie ulatniał.
    Możliwe że to wina serwa hamulcowego ?

    Dziękuje za każdą rade pozdrawiam !


  10. #60
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Ubywa płynu?
    Może to aluminiowe uszczelnienie przy tylnym zacisku. Dość popularna usterka w A3

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •