Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Samoistne hamowanie przedniego koła na diagnostyce

  1. #1
    Farshu's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Samoistne hamowanie przedniego koła na diagnostyce

    Witam,

    Dziś (chociaż raczej wczoraj patrząc na godzinę) udałem się na przegląd. Wszystko wyszło ok, ale ... No właśnie, wyszedł cyrk z przednim lewym kołem na rolkach. Komputer dokładnie pokazywał (kilkukrotne pomiary), że lewe koło same hamuje bez wciśniętego hamulca. Prawe w normie. W związku z tym mechanicy/diagności:

    - sprawdzali ręcznie koła (np. czy nie blokuje się hamulec, czy koło nie trze itp.)
    - odkręcili koło - tarcze i klocki ok, wężyk od absu nienaruszony
    - przejechali się samochodem - nie ściąga, hamuje jednolicie, nie blokuje kół ani hamulca itd., generalnie wyszło, że jest ok
    - sprawdzili rolki innym samochodem i było ok

    Jestem umówiony na sprawdzanie komputerem. Przegląd nie został podbity. Macie jakiś pomysł o co może chodzić? Czytałem, że "problemem" może być system EDS, który jest podobno w mojej wersji A3 (1.9TDI seryjnie 110 KM, 99 rok), ale czy to prawda? No i czemu tylko jedno koło? Poza tym na innej stacji sprawdzałem ten samochód przed zakupem (8 miesięcy temu) i nie wyszło nic na rolkach.

    Dodatkowo podepnę się w tym temacie z jeszcze jednym pytaniem by nie mnożyć wątków.
    Problem: czasem podczas ruszania pod górkę (nie musi być stroma) i ptrzytrzymując dłużej sprzęgło słychać nieprzyjemny metaliczny dźwięk (1-2 sek.). Gdy samochód nabierze prędkości i sprzęgło jest całkowicie puszczone, dźwięk zanika. Macie jakieś sugestie co to może być?

    Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:03

  2. #2
    bertone's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-W
    Auto
    E7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    możesz mieć uszkodzony czujnik abs lewego koła. Jak u mnie był uszkodzony to właśnie od czasu do czasu samo hamowało Po wymianie wszystko ustało. Ale to lepiej sprawdzić vagiem bo błąd od niego zawsze się zapisuje.
    powered by Jetronik
    FRESH EYE MEDIA - Produkcja filmowo-telewizyjna
    Blacharstwo,lakiernictwo samochodowe Wrocław, Przepływomierze BOSCH i inne części silnikowe

    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców”
    (ś.p. Colin McRae)

  3. #3
    Gregorski3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Mi też hamowało przednie prawe koło. Czasem bardziej czasem mniej a czasem było wszystko w normie. Żeby sprawdzić ABS i EDS wystarczy wyjąć bezpiecznik z ABSu wtedy oba systemy nie działają. Tylko pamietaj,że wtedy nie działą korektor siły hamowania łatwo wpaść w poślizg. Ja tak u siebie sprawdzałem. Nastepnie odpowietrzali mi w ASO pompę ABSu tez nie pomogło. Miałem wymieniany wężyk hamulcowy bo zdarza się,że w srodku łapie paprocha czy cuś i koło blokuje.Ale to też nic nie dało. Okazało się,że pompa hamulcowa psuła się co skutkowało sporadyczne blokowanie koła.U mnie sprawdzali to ze 2 tyg zanim doszli od czego to było gdyż pompa hamulcowa była stosunkowo nowa i po 2 miesiącach padła a była z TRW.
    Masz prawo do własnego zdania
    Inni mają prawo mieć je w dupie
    BYŁO
    1.9 TDi AHF 150KM 320Nm
    JEST
    A4 B6 1.9 AVF 160KM 350Nm

  4. #4
    Farshu's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dziś na przeglądzie sprawdzono mi samochód komputerem (ale nie VAGiem). Miałem błąd ABS. Skasowano go i podczas jazdy oraz na rolkach jest już ok. Dziwne

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny uklad roznicowy o zwiekszonym tarciu

    w niektorych modelach instalowano uklad roznicowy o zwiekszonym tarciu i na rolkach troche to wariuje, chociaz piszesz ze po wykasowaniu bledu jest ok, wiec podaje jako ciekawostke

  6. #6
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Odświeżę ten temat, mimo, że jest trochę stary.
    Mam dokładnie to samo, na rolkach hamuje mi lewe koło, po wyłączeniu silnika jak zakręcisz kołem jest ok. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
    Kiedy wchodzę w bloki pomiarowe ABS'u w pokazuje coś takiego:
    W grupie 001 dla każdego z czterech kół pokazuje poprawną prędkość z jaką aktualnie jadę.
    W grupie 002 pokazuje prędkość albo 0, 1 albo 255km/h na każdym kole (wskazania się zmieniają na każdym kole tak samo).

    Myślę, że wskazania z grupy 002 pochodzą z zepsutego czujnika, myślę, że prawego (jak na prawym pokazuje 1, lewe jedzie np. 50, to elektronika próbuje wyhamować lewe). Dobrze myślę? Czy ta druga grupa jest zaprogramowana do takich wskazań?

    W internecie nie jestem w stanie znaleźć opisu tych bloków pomiarowych ;/
    Ostatnio edytowany przez Hellboy - 19-04-15 o 15:48

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •