Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 91

Temat: Szyberdach

  1. #51
    iron52's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    odchylasz szyber sciągasz czarny plastik od środka z obu stron, lekko schodzi. Są 3 śrubki torxy po obu stronach, więc je też odkręcasz. Wtedy wyciągasz cały dach. Wtedy przekręcasz gałe aby szyba do połowy weszła w podsufitke. Gumka znajduje się na samym przodzie ( nie wiem jak to odpisać. Odchylasz jakby te suwnice nakładasz gumke i wszystko skręcasz. Moja gumka była troche rozwalona więc zrobiłem dziure z drugiej strony i ją nałozyłem, bo nie mogłem jej na szybko kupić. Nie wiem czy jest dostepna w ASO bo mam ciut daleko do ASO.

  2. Podziękowania dla iron52 za pomoc w problemie

    chester A3 (16-09-08)

  3. #52

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    katowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    PAnowie , mam pytanie musze kupic nowy silniczzek , bo moj obecnie jak sie okazało nie ma sterownika w sobie (poprzedni włascicilem podopioł sterownie pod przyciski z lampek ) czy pasuja silniczki z A4 , A6 ?? bo tak samo wygladaja

  4. #53
    mario_b's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ryczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Exclamation Cieknący szyberdach

    Nadeszła pora jesienno zimowa i tu niespodzianka - cieknie mi za kołnierz... Szukałem czegoś na ten temat ale nic szczególnego nie udało się znaleźć oprócz drobnych wzmianek, nawet w FAQ i w rozwiązanych usterkach nic nie było. Potrzebuję rozwiązań problemu poczynając od najprostszych i najtańszych.

    Posiadam szyber tylko manualny, zero automatu. Tylko się uchyla za pomocą klamki, bodajże ma trzy pozycje + zamknięty. Cieknie mi z przodu na rogach. Od góry widać że woda tam stoi. Jeżeli nie kojarzycie co do za model szybera to najwyżej wrzucę zdjęcie.

    Z tego co już się dowiedziałem to może to być uszczelka (gdzie kupić, jaką i za ile)albo zatkane kanaliki. Czy jest taka możliwość że nie ma ich w ogóle? Jak je można zobaczyć? Muszę wszystko rozebrać? Macie może jakieś zdjęcia z napraw/ przeróbek - najlepiej tego modelu bez elektrycznego otwierania.

    Ostatecznie ile naprawa u mechanika? Z góry dzięki za odpowiedzi.

  5. #54
    stuleyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A wychodziły A3-ki z manualnymi szyberkami? Ja jeszcze takiej 8l nie widziałem. Wiadomo, jak się zatnie to mozna go otworzyć za pomocą korbki ukrytej w podsufitce, ale tu sprawa dotyczy elektrycznie sterowanego szybrdachu. Najlepiej niech się wypowiedzą inni

  6. #55
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    iebylo manualnych dachow w a3.
    Jesli masz mauala to ktos wstawial i chu***o uszczelil.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  7. #56
    mario_b's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ryczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No a w innych szyberach widać kanaliki odpływowe bez odchylania/odkręcania czegokolwiek? A jest taka opcja że zamontowali szyber bez odpływów? Chociaż wydaje mi się że poprzedni właściciel tego nie robił a wcześniej był w Niemczech więc może tam gdzieś to robili, sam szyber jest Holenderski na klamkę (bez korby i brak zasłony - tylko szyba)

  8. #57
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    kolego w Etce nie znalazłem żadnego szyber dachu takiego jak ty opisujesz na pewno masz dorabiany jaśli msz tam kanaliki to być może są pozapychane jak się nie myle to ujście ich powinno być pod podszybiem. naj lepiej zrób zdoęcie szyberdachu oraz miejsca osadzania się wody wklej je i wtedy będziemy gdybać. osobiście obstawiam na brak tych kanalików a przyczyna prblemu lerzy po stronie uszczelnienia.

  9. #58
    iron52's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czy ma ktoś numer z Etki dotyczący tej gumki?? Dzisiaj znowu pojawił sie u mnie luz. Wyjąłem szyber i po długich poszukiwaniach znalazłem gumkę ale jest rozerwana więc do montazu sie nie nadaje. Z drugiej strony gumka jest na wykończeniu też jest rozerwana ale się jeszcze trzyma. Pomocy

  10. #59
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez iron52 Pokaż post
    Czy ma ktoś numer z Etki dotyczący tej gumki
    ta gumka nie występuje osobno według etki jest całością ramy odsuwania szyberdachu
    całość tej ramy kosztuje ok 1500 w ASO. ja szukałem do siebie na szrotach znalazłem od anglika

  11. #60
    iron52's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ja wstepnie założyłem 3 gumki termokurczliwe na stronę ale to chyba długo nie pociągnie. Będę szukać. Dzięki za info

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •