Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 44

Temat: Pytanie Rozrusznik - Diesel - słabo kreci na zimnym

  1. #11
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    diesel potrzebuje wyoki prąd rozruchowy z aku aby odpalić bo musi grzać świece i ma większe spręzenie w komorze spalania, jeśli aku który masz teraz w autku ma wielkośc równą 92Ah to nigdy, ale to nigdy Twoje audi nie zdoła doładować go w pełni nawet jakbyś jechał do włoch i spowrotem. A jeżeli aku jest niedoładowany to daje za mało prądu, moja rada taka: jedź jeszcze raz do kolegi i podczas rozruchu niech zmierzy prąd jeszcze raz, myśle że ten spadek mocy przemówi za tym, aby wymienić aku. Pozatym i tak tego nie unikniesz a wydaje mi się że razem z wymianą znikną Twoje Bóle z porannym rozruchem

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za rade, będę o Tym pamiętał. Na razie budżet nie pozwala mi na wymianę aku , wiec jeszcze muszę się z tym wstrzymać .

  3. #13

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Przecież na pewno masz znajomych którzy mają aku. 70Ah. Weź i przełóż do swojego i po kłopocie.

  4. #14
    mizar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rychwał / Konin/ Kalisz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam. mam spory problem a moją A3-ką. W grudniu wymieniłem aku na nowy 72ah 680A. Wczoraj wymieniłem świece żarowe na nowe. Mimo to dzisiaj nie dał rady odpalić. Kręcił, kręcił i nic. Wkońcu akumulator już wysiadł. Co może być nie tak? Rozrusznik czasem zawyje po odpaleniu, nie wymieniałem filtra paliwa dość dawno. Czy to może być przyczyną? Z góry dzięki za pomoc.

  5. #15

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    JA też sądze że problemem pierwszego cieżkiego odopalania na mrozie po nocy i obrotu rozrusznika przy odpalaniu jest własnie rozrusznik. Tez mam tak czasami i zdaje mi sie jak by rozrusznik przymarzal i nie chce zakrecic pierwszego obrotu lub robi to powoli i z duzym wysiłkiem, prąd wtedy duży pobiera ale ciezko obraca rozrusznikiem i praktycznie w momencie roładowuje aku dopiero po pierwszym- drugim- czasami trzecim obrocie rozrusznika zaczyna sie rozpedzać. Dodam ze mam nowy akumulator i taki jak trzeba. Kiedyś wyjmowałem rozrusznik przeczyscilem i nasmarowalem to poprawa byla widoczna odrazu przy odpalaniu. Sadze tez ze przyczyna ciezkiego "kręcenia" na ciepłym i zminym szczególnie moze byc minimalnie skrzywiony wałek wirnika i może go blokować{trzymać}lub ciezko chodzic na tulejach{łożyskach}. Najlepiej mieć drugi rozrusznik zrobic podmianke sprawdzic i bedzie wiadomo lub rozebrac dogłebnie stary poprzeczyszczac, nasmarowac, szczotki wymienic jak potrzeba i moze pomoże Metoda prób i błędów;]. To na tyle z mojego doświadczenia.

    Jak kogoś ciekawi to znalazłem jeszcze jakis artykuł o awariach rozrusznika.

    http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly...zrusznika.html
    Ostatnio edytowany przez qwer105 - 24-02-11 o 09:28

  6. #16
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mizar Pokaż post
    nie wymieniałem filtra paliwa dość dawno. Czy to może być przyczyną?
    Zacznij od filtra i ciepłego garażu. Przy ostatnich mrozach, nawet nowe diesle maja problemy - ROPA.

  7. Podziękowania dla włodek za pomoc w problemie

    mizar (25-02-11)

  8. #17
    mizar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rychwał / Konin/ Kalisz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    właśnie wróciłem z wymiany filtra paliwa. dolałem też trochę dodatku do oleju napędowego poprawiającego rozruch itd. teraz mam już -15 C i spada. zobaczymy jak jutro odpali

  9. #18
    mizar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rychwał / Konin/ Kalisz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam. w nocy temperatura spadła do -22 C. Autko dzisiaj zagadało na cyknięcie jednak ten filtr dużo dał. wielkie dzięki za pomoc!

  10. #19
    aro06's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ojrzeń / Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Sailor

    jak dla mnie to jest tez wina rozrusznika tez mam nowy aku 74ah futura i jak mrozu jest -16 lub większy rozrusznik juz nie ma sily kręcić wuuu wuuu wuuu i tak ciagle ze silnik nie ma szans zaskoczyć przy tak malej prędkości kręcenia silnikiem. Wiec co za tym idzie wymiana tulej i szczotek w rozruszniku powinno poprawić z tego co wiem tuleje to nie wysoki koszt wiec na pewno sobie z tym poradzisz i nie będziesz już męczył tego silnika

  11. #20

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wymontuje rozrusznik przy chwili czasu i się tym zajmę . Narazie powazniejszy problem z połykaniem oleju;/
    Tuleje kosztowo nie wiem ale szczotki około 50 zł

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •