Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Jak to ogarnąć? Immo, alarm, scyzoryk.

  1. #1
    norbi89480's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Jak to ogarnąć? Immo, alarm, scyzoryk.

    Witam. Od 3 miesi?cy jestem szcz??liwym posiadaczem a3 sprowadzonej z Belgii, przez komis. Nie mam kluczyka typu scyzoryk, dlatego tez pisze w tej kwestii, poniewa? chcia?bym takowy sobie sprawi?. Dlatego te? mam kilka zasadniczych pyta? odno?nie tego problemu.

    W aucie mam takie cos (immobilajzer?):



    Nie korzystam z tego, nie wiem czy w og?le dzia?a, ale przypuszczam ?e nie, poniewa? wsiadam do auta, kluczyk wk?adam do stacyjki, przekr?cam i ?migam.
    A zestaw kluczyk?w mam taki:





    Kluczyka u?ywam tylko jednego, tego z lampk?, kt?ra z reszta nie dzia?a (w zasadzie dzia?a?a przez dwa dni od momentu jak wymieni?em bateryjke, ale bywa?o ?e si? sama w??cza?a, wi?c bateria pad?a).

    W ?rodku kluczyka, jest co? takiego, (zar?wno w tym co u?ywam jak i drugim, trzeciego nie sprawdza?em):



    Przypuszczam ?e ?aden z tych element?w nie jest immobilajzerem...



    Kwestia alarmu?

    Og?lnie mam wra?enie, ?e w moim aucie jest/by? ( nie dzia?a) zamontowany alarm poniewa? mam takie co? pod mask? (chyba syrenka):


    Ponadto jest chyba jaki? czujnik od otwarcia maski, od kt?rego kabelki by?y: jeden odpi?ty, drugi u?amany:


    A kabelki (czarny i czerwony) lec? gdzie? do ?rodka auta (przypuszczam ?e w?asnie do tego *******nika w pierwszym zdj?ciu), natomiast jeden gruby czarny w?a?nie do tej syreny:



    Chcia?bym zrobi? sobie kluczyk typu scyzoryk, jestem przekonany ?e da si?, poniewa? zgodnie z tym co czyta?em na forum mam pompk? centralnego (otwieram wszystkie drzwi, ??cznie z klap? za pomoc? jednego zamka, oraz mam mo?liwo?c domykania szyb i szyber dachu)

    Na allegro widzia?em takie co?: sterownik i scyzoryk.
    http://allegro.pl/alarm-sterownik-za...374176729.html

    Teraz najwa?niejsze co mnie zastanawia. Czy m?g?bym pod??czy? si? do tego alarmu, kt?ry ewentualnie posiadam, tym zestawem z allegro? I chyba najwa?niejsze, skoro u mnie immo nie dzia?a i nie mam go w kluczyku, to nie b?de musia? przek?ada?, kodowa? itp itd kluczyka? Wystarczy ?e dorobie kluczyk do scyzora i b?dzie ?miga??

    Prosz? wypowiedzcie si? Drodzy U?ytkownicy jak to jest u mnie
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 04-02-11 o 19:57

  2. #2
    puniu1's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jedz do dobrego elektryka niech wywali ci ten immo;p
    szkoda cos namieszac w elektryce

  3. #3
    norbi89480's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No właśnie tak tez myślałem żeby wyrzucić całość instalacji immo, bo skoro nie działa to tylko kole w oczy.

  4. #4
    Gregorski3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Moim zdaniem w aucie masz 2 imobilaizery jeden w kosoli srodkowej taki zbliżeniowy(obecnie nie działa) a drugi w kluczyku. Tam na zdjęciu gdzie masz kluczyk rozebrany to ta szklana rurka po przeciwnej stronie żarówki to powinien być czip od imobilaizera. Wystarczy go przełożyć do nowego kluczyka i powinno wszystko działać takie jest moje zdanie. Co do tego sterownika z kluczykiem scyzorykiem to pod alarm go raczej nie podepniesz. Wydaje mi sie ze zamiast alarmu trzeba bedzie go zamontowac ale to nie jestem pewien na 100%
    Masz prawo do własnego zdania
    Inni mają prawo mieć je w dupie
    BYŁO
    1.9 TDi AHF 150KM 320Nm
    JEST
    A4 B6 1.9 AVF 160KM 350Nm

  5. #5
    mixon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Proszę bardzo instrukcja jak ogarnąć scyzoryk
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...rak#post451811
    Mężczyźni są jak dzieci, tylko ich zabawki są coraz droższe

    Pierwszeństwo ma ten kto ma autocasco

  6. #6
    norbi89480's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gregorski3 Pokaż post
    Wydaje mi sie ze zamiast alarmu trzeba bedzie go zamontowac ale to nie jestem pewien na 10
    Nie czaje co masz na mysli, mógłbyś wytłumaczyć?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mixon Pokaż post
    Proszę bardzo instrukcja jak ogarnąć scyzoryk
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...rak#post451811
    Dzięki, to już połowa sukcesu)
    Dodano:
    Nadmienie, że mam w wyposażeniu kod: 7AA który oznacza - Alarm Przeciwwłam. Więc teraz kwestia jak się do niego podłączyć sterownikiem... Wie ktoś gdzie może znajdować się centralka od alarmu?
    Ostatnio edytowany przez norbi89480 - 04-02-11 o 14:50 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #7
    Gregorski3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez norbi89480 Pokaż post
    Cytuj: Oryginalnie napisane przez Gregorski3 Pokaż post
    Wydaje mi sie ze zamiast alarmu trzeba bedzie go zamontowac ale to nie jestem pewien na 10

    Nie czaje co masz na mysli, mógłbyś wytłumaczyć?
    Masz syrene z alarmu jest jakaś tam instalacja czujnik maski teraz pytanie masz jakis pilot do tego wszystkiego czy nie. Kluczyk jak widać na fotce masz ten najprostszy bez przycisku do alarmu wiec te pozostałości po alarmie nie są raczej fabryczne tylko ktos dołozył. Centralka z alarmu raczej powinna być gdzies koło kolumny kierowniczej pod licznikiem zazwyczaj tam się ja montuje. Jeżeli nie masz zadnego pilota to tego alarmu nie uruchomisz. Więc moim zdaniem ten stary alarm (centalke z alarmu) trzeba bedzie zdemontować i w jego miejsce dać ten moduł co pokazałeś z allegro. Jeżeli chcesz miec kluczyk scyzoryk ten z aukcji z allegro wystarczy podpiąć moduł zgodnie z załączoną instrukcja do tego klucza przełożyć transponder z imo i dociąć grot i bedzie działać. Jeżeli chcesz mieć oryginalny kluczyk scyzoryk to koduje się go zgodnie z załączoną instrukcją kilka postów wyżej ale musisz obadać jaką masz pompkę centralnego zamka znaczy sie czy obsługuje pilota radiowego. Bo jak nie to jeszcze pompkę trzeba kupic inna. Dużo tego napisałem he he ale mam nadzieję,że dość jasno.
    Masz prawo do własnego zdania
    Inni mają prawo mieć je w dupie
    BYŁO
    1.9 TDi AHF 150KM 320Nm
    JEST
    A4 B6 1.9 AVF 160KM 350Nm

  8. #8
    puniu1's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A powiedzcie mi co to jest za czarny plastik na grocie kluczyka? Ja mam taki sam kluczyk jak norbi ale nie mam latarki. U mnie tez znajduje sie ka kapsulka;p (immo), Czy moj kluczyk tez sie rozbiera?

  9. #9
    norbi89480's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gregorski3 Pokaż post
    Masz syrene z alarmu jest jakaś tam instalacja czujnik maski teraz pytanie masz jakis pilot do tego wszystkiego czy nie. Kluczyk jak widać na fotce masz ten najprostszy bez przycisku do alarmu wiec te pozostałości po alarmie nie są raczej fabryczne tylko ktos dołozył. Centralka z alarmu raczej powinna być gdzies koło kolumny kierowniczej pod licznikiem zazwyczaj tam się ja montuje. Jeżeli nie masz zadnego pilota to tego alarmu nie uruchomisz. Więc moim zdaniem ten stary alarm (centalke z alarmu) trzeba bedzie zdemontować i w jego miejsce dać ten moduł co pokazałeś z allegro. Jeżeli chcesz miec kluczyk scyzoryk ten z aukcji z allegro wystarczy podpiąć moduł zgodnie z załączoną instrukcja do tego klucza przełożyć transponder z imo i dociąć grot i bedzie działać. Jeżeli chcesz mieć oryginalny kluczyk scyzoryk to koduje się go zgodnie z załączoną instrukcją kilka postów wyżej ale musisz obadać jaką masz pompkę centralnego zamka znaczy sie czy obsługuje pilota radiowego. Bo jak nie to jeszcze pompkę trzeba kupic inna. Dużo tego napisałem he he ale mam nadzieję,że dość jasno.
    Faktycznie, pewnie mam niefabryczny alarm bo w fabrycznym syrena wygląda troche inaczej i lampka kontrolna znajduje się w drzwiach, gdzie u mnie jej nie widze...


  10. #10
    adi0303's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała/Jasienica
    Auto
    opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gregorski3 Pokaż post
    Masz syrene z alarmu jest jakaś tam instalacja czujnik maski teraz pytanie masz jakis pilot do tego wszystkiego czy nie. Kluczyk jak widać na fotce masz ten najprostszy bez przycisku do alarmu wiec te pozostałości po alarmie nie są raczej fabryczne tylko ktos dołozył. Centralka z alarmu raczej powinna być gdzies koło kolumny kierowniczej pod licznikiem zazwyczaj tam się ja montuje. Jeżeli nie masz zadnego pilota to tego alarmu nie uruchomisz. Więc moim zdaniem ten stary alarm (centalke z alarmu) trzeba bedzie zdemontować i w jego miejsce dać ten moduł co pokazałeś z allegro. Jeżeli chcesz miec kluczyk scyzoryk ten z aukcji z allegro wystarczy podpiąć moduł zgodnie z załączoną instrukcja do tego klucza przełożyć transponder z imo i dociąć grot i bedzie działać. Jeżeli chcesz mieć oryginalny kluczyk scyzoryk to koduje się go zgodnie z załączoną instrukcją kilka postów wyżej ale musisz obadać jaką masz pompkę centralnego zamka znaczy sie czy obsługuje pilota radiowego. Bo jak nie to jeszcze pompkę trzeba kupic inna. Dużo tego napisałem he he ale mam nadzieję,że dość jasno.

    a jak sprawdzic czy pompka obsluguje pilota radiowego? dam rade zaprogramowac pilota z a8 (97r) bo taki pilot scyzoryk dostalem od kolegi , ktory rozbil i rozebral ja na czesci (to co zostalo )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •