Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Moje pierwsze logi 1.8T AJQ-proszę o opinie.

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny Moje pierwsze logi 1.8T AJQ-proszę o opinie.

    Moje pierwsze logi, auto 1.8T motor AJQ. Z logów turbo już widać że ma niedoładowanie, ale może znajdziecie jeszcze coś, tak abym nie musiał wymienić pół samochodu u pseudo mechaników. Liczę, na pomoc od czego zacząć i gdzie szukać ... Logi dziś robione dzięki uprzejmości kolegi canard - dzięki Karol

    http://vaglog.rtnet.pl/karol.mirowski_49242.html

    http://vaglog.rtnet.pl/karol.mirowski_49243.html

    dodam, że N75 i DV wymienione.
    Ostatnio edytowany przez frank dux - 19-06-11 o 19:40

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja tutaj widze lekkie niedoladowanie , ale nic wielkiego.
    Ja bym na Twoim miejscu poszukal nieszczelnosci w dolocie , bo turbo troszke puzno wstaje chociaz niewiadomo- Na przyszlosc logi rob od 1400obrotow - tak jest lepiej/dokladniej.

    Wazna sprawa - jaki kupiles zawor N75 ? N75 z literka F /C czy moze z Audi S4 N75J ?

  3. #3
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    o kurcze nie wiem, poszedłem do ASO i po VIN mi dobrali N75 - na obudowie będzie to oznaczenie ? a reszta logów ?

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    no z reszty logow wyglada to co napisalem - byc moze jest nieszczelnosc w dolocie. pozatym dobrze bybylo sprawdzic jaki masz N75. tj chodzi tu o literke. Wystarczy ze spojrzysz i odrazu bedziesz wiedzial. jest napisane 058 906 283 i literka na koncu. powinno byc C lub F. F nowsze , C starszy N75.
    Do tego co moge dodac - że wartalo by sprawdzic tj spiac rury od muszli z rurka od gruszka bez n75 , a sam krociec w rurze gumowej dolotu zaslepic czyms i sprawdzic czy turbo laduje od dolu do konca rownym cisnieniem.
    Stestuj to i bedziesz wiedzial czy regulacja WG dziala poprawnie.

  5. #5
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    sprawdziłem - litera E, przy okazji znalazłem lekko przetarty wężyk odchodzący od N75 od wew. strony - może to on jest winien, postaram się zaraz wrzucić fotkę dla zobrazowania.

    pierwsza fotka to wężyk
    druga to numer N75

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...92d4c8f89.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3934c32a3.html
    Ostatnio edytowany przez frank dux - 20-06-11 o 18:10

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A wiec tak.
    N75 masz najnowszy jaki jest do tego silnika - E jest najnowszy F posredni , a C najstarszy.
    Natomiast jesli ten wężyk jest nieszczelny to doladowanie ucieka.
    Wez zrob test szczelnosci dolotu. Jakaś puszke albo cos zakrec w rure gumowa zamiast filtra powietrza nakrec do tego krociec i dmuchnij kompresorem 1bar i obserwuj jak szybko schodzi cisnienie ew skad uchodzi.
    Jeszcze jest taka mozliwosc ze ten zaworek N75E ma taka charakterystyke i juz.

    Chciaz ja mysle ze jest wszystko ok patrzac na tego loga z dnia 19 czerwca. Turbo troche siada ale pewnie bylo goraco tego dnia...

  7. #7
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    dzięki serdeczne za rady jako jedynej osobie na forum - postaram się to sprawdzić, planuję także wymienić wszystkie wężyki od ciśnienia i zobaczymy czy będzie różnica w logach.

    aha, mam jeszcze pytanie ogólne - czy ładowanie turbo zależne jest od dawki i ciśnienia paliwa i czy np. lekko zapchany układ wydechowy (np. kat) ma wpływ na ładowanie turbo ?
    Ostatnio edytowany przez frank dux - 20-06-11 o 21:42

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wezyki mozesz zmienic, ale mysle ze wystarczy sprawdzic szczelnosc w zupelnosci. jedynie mozesz sobie zmienic przewod kolektor -trojnik odmy bo peka i cisnienie ucieka.

    co do cisnienia doladowania to zalezo ono w duzej mieze o cisnienia zewnetrzneo i temperatury powietrza. im cieplej na zewnatrz i intercooler zgrzany po miejskiej gonitwie tym turbo wiecej musi sie napocic zeby uzyskac ta sama moc co przy niskiej temperaturze no i ogolnie to nie zdrowe jest dla turba i silnika.


    Edit
    Co do dawki paliwa i doladowania. to jest odwrotnie. pojawia sie doladowanie to i ecu podaje odpowiednia dawke paliwa. a nie odwrotnie -ze ecu podaje paliwo i dopiero czeka na doladowanie - tak by nam silnik sie zdlawil.

    Uklad wydechowy ma wplyw ma doladowanie turbo.Szczegolnie zapchany. U mnie zaobserwowalem taka przypadlosc ze na usunietym katalizatorze turbo przeladowywalo o 0,3bara w piku i 0,15bara srednio do odcinki.
    Myslalem ze to n75 nawala ale okazalo sie że nie - po zrobieniu 100km i ponownym zlogowaniu auta okazalo sie ze ecu dostroilo sobie doladowanie i przeladowanie zniknęło. Obstawiam wiec że to przez wyciecie katalizatora turbo ma lepsze napedzanie sie no i w stosunku do korekt fabrycznych sterownika jest minimalny overboost ktory po pewnym czasie znika - ecu sie adaptuje.

    Bardzo możliwe że masz przytkany katalizator i lekko niedoładowuje/pozno wstaje turbo.

    Weź zrob jeszcze jeden log dynamiczny - to powie nam jeszcze troche o wstawaniu turbo i ew nieszczelnosci .
    Mianowicie - wrzuc piaty bieg i wcisnij gaz od 1700obrotów i trzymaj tak do 3000obrt. Zobaczymy jak turbo wstaje u ciebie na 5tym biegu.
    U mnie 1.8T AQA (to samo co AJQ tylko program na 150km) tak napompowuje sie na 5 biegu - robilem dzis logi i na 5tym biegu turbo podaje tak


    obroty zad. aktualne cisnienie
    1720 78,9 1660 1060
    1800 93,2 1670 1250
    1880 101,5 1730 1370
    1960 110,5 1720 1470
    2040 121,1 1720 1560
    2160 129,3 1700 1650
    2280 133,1 1690 1700
    2400 134,6 1680 1710


    na 3 biegu
    1600 75,9 1410 1030
    1800 88 1680 1190
    2080 106 1710 1370
    2440 127,8 1670 1610

    w porownaniu do Twoich logów AJQ http://vaglog.rtnet.pl/karol.mirowski_49243.html

    to na 3 biegu ewidentnie widać ze turbo Ci wolno wstaje.
    Wez jeszcze powtórz logi. Obstawiam - lekko przytkany katalizator, dziure w dolocie.
    Sprawdz pierwsze logi , potem zrob test szczelnosci dolotu. Na koniec jak nie pomoże to wytnij kata.
    Ostatnio edytowany przez gregor10 - 21-06-11 o 13:33

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    logi z dziś - 3 bieg, zrobię jeszcze na piątym

    http://vaglog.rtnet.pl/cgebicz_52975.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •