Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 120

Temat: Haldex - wymiana oleju

  1. #91
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Serwis wielu rzeczy nie przewiduje tak samo jak serwisy olejowe (silnik) co 30,000 - wg ASO, czy też tak wymieniacie? no chyba nie

    Ja bym nie polecał nie wymieniać, zawsze zalecam co 100,000km w dyfrze, a nie powinno się nic stać z nim. VAG stosuje oleje 75W90 to tak dla potomnych.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  2. #92

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A jakiej firmy olej polecacie do dyfra/mostu?

  3. #93
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    kolego tylko oryginał prosto z ASO lub Allegro (czasami idzie kupić taniej). Zamienniki sobie odpuść bo kto chytry i skąpy ten płaci dwa razy

  4. Podziękowania dla Zyzio za pomoc w problemie

    cysio (29-08-17)

  5. #94
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Ja zawsze zalewałem Motula Gear 75W90.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  6. Podziękowania dla hubi_pl za pomoc w problemie

    cysio (29-08-17)

  7. #95
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    kolego tylko oryginał prosto z ASO lub Allegro (czasami idzie kupić taniej). Zamienniki sobie odpuść bo kto chytry i skąpy ten płaci dwa razy
    Masz jakies konkretne niemile doswiadczenia po zalaniu oleju nie z ASO do dyfrow?

  8. #96
    deeze's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro 2002
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Akurat "oryginał OEM" itd to niezbyt świetny produkt. To na ogół zwykły, byle jaki (niezły, ale też bez szaleństw) produkt opatrzony logo producenta z 50% marżą. Tak się składa, że w przypadku ostatniej wymiany oleju w skrzyni biegów zdecydowanie chciałem zakupić coś od Ravenola lub innego producenta - nie OEM, bo po prostu mam większą szansę, że to lepszy jakościowo - bo nowszy - produkt.

  9. #97
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Masz jakies konkretne niemile doswiadczenia po zalaniu oleju nie z ASO do dyfrow?
    Raz zalałem Fuchsa do skrzyni biegów, po 8-10tysiach jak biegi coś zaczeły ciężko chodzić więc zlaliśmy. Niestety olej był czarny jak smoła. Zrobił dobrą płukankę i tyle. Był to odpowiednik dedykowanego oleju VAG'a do skrzyni biegów, więc stąd moje przykre doświadczenie z zamiennikiem. Nie mówie, że Motul jest zły i że się nie sprawdzi dobrze jako olej przekładniowy. Uważam, że Motul jako olej silnikowy jest świetny i tylko jego używam (300V 5w40 w 2.0tfsi). Nie mniej jednak jestem uprzedzony także po doświadczeniach jakie miałem wolałbym wydać troszkę wiecej niż potem zmieniać olej dwukrotnie. Skrzynia niestety też powiedziała papa przy ok 200tys wypadło łożysko wałka sprzegłowego i porysowało obudowę skrzyni (tak wszystko na seryjnym sprzegle, auto nie meczone jakimiś regularnymi LC). Nie jestem do końca przekonany czy Fuchs nie był tutaj przyczynowo-skutkowy stąd osobiście używam i bede używał tylko oryginalnych dedykowanych olejów do takich podzespołów jak haldex, skrzynia, wszelkiego rodzaju reduktory, przystawki etc.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez deeze Pokaż post
    Akurat "oryginał OEM" itd to niezbyt świetny produkt. To na ogół zwykły, byle jaki (niezły, ale też bez szaleństw) produkt opatrzony logo producenta z 50% marżą. Tak się składa, że w przypadku ostatniej wymiany oleju w skrzyni biegów zdecydowanie chciałem zakupić coś od Ravenola lub innego producenta - nie OEM, bo po prostu mam większą szansę, że to lepszy jakościowo - bo nowszy - produkt.
    deeze ale Ty chyba ostro tutaj przesadzasz, przecież to nie jest olej silnikowy tylko typowo przekładniowy, który nie musi być najnowszej produkcji bo jeśli szczelnie zamknięty to i tak trzyma swoje parametry. Świeży powinien być olej który podatny jest wysokim temperaturom i spalaniu - olej silnikowy, to on musi mieć właśnie odpowiednie parametry lepkości / smarowania które wraz z wiekiem słabną.

  10. #98
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez deeze Pokaż post
    Akurat "oryginał OEM" itd to niezbyt świetny produkt. To na ogół zwykły, byle jaki (niezły, ale też bez szaleństw) produkt opatrzony logo producenta z 50% marżą.
    Nie do końca.

    Produkujemy w jednej fabryce części dla producentów aut jak i dla nas - dystrybutorów, części i oleje te same, tak więc nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem o byle jakim i kiepskim produkcie. Fakt, ceny wyższe w ASO.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  11. #99
    deeze's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro 2002
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    OK, pewnie delikatnie przerysowałem, w dużej mierze ta "byle jakość" jak celnie zauważył Zyzio odnosi się głównie do oleju silnikowego, osobiście nigdy nie chciałbym używać olejów od Toyoty, VW czy innego jakiegokolwiek producenta, po prostu można lepiej w tych okolicach cenowych. Najlepsze podsumowanie tej polityki byle-jakości to maksymalny rekomendowany przebieg na oleju w nowszych samochodach: 30.000??? Oczywiście, we flocie się ucieszą, bo parę razy wymienią olej i mają problem z głowy, ale potem silnik przy 150.000 już jest do wymiany. Nie ma co się sugerować tymi rekomendacjami i magicznymi technologiami, zdrowy rozsądek i dbanie o samochód to podstawa zadowolenia

  12. #100

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam serdecznie.
    Mam problem z doborem oleju i filtrem w haldexie do audi a3. Dzwoniłem do 5 serwisów Aso i tylko w jednym potwierdzili mi że jest tam filtr ale nie powiedzą mi jaki jest numer części.
    W innym nie byli w stanie dobrać oleju gdyż mają 3 do wyboru... Piszę z prośbą może ma ktoś możliwość sprawdzić jakie są numery części, filtra i oleju haldex oraz oleju w dyfrze.
    WAUZZZ8PX9A105121

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •