Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Falujace obroty - diagnostyka

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Falujace obroty - diagnostyka

    Witam,

    Mam problem z falujacymi delikatnie obrotami. Nabylem sobie wlasnie kabel i mam Vag 409.1. Czy da sie to zdiagnozowac przez Vag'a. Jezeli tak to gdzie musze wjesc bo dopiero sie ucze tego programu

    Pozdrawiam

  2. #2
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    nie VAG Ci jest do tego potrzebny tylko chec czytania bo na forum wszystko na temat falujacych obrotow juz jest

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1.
    Wiem, ze jest i czytalem ale teraz nie jest pogoda na grzebanie przy samochodzie i czyszczenie przepustnicy badz przeplywomierza, a niestety garazu brak :/ Dlatego zanim by sie zrobilo cieplo i zanim bym mogl sobie pogrzebac przy aucie chcialem to zdiagnozowac w VAG'u stad moje pytanie.

    2. Przy okazji, zeby nie zakladac tematu to chcialbym tez sobie zdiagnozowac sonde lambda to wydaje mi sie, ze za duzo pali to moja bestia. Jezeli moge poprosic o pomoc i rozpisanie krok po krou bylbym wdzieczny.

    3. I jeszcze cos mi przyszlo na mysl. Czy jest program, ktory zczytuje np. dane samochodu? Np. model silnika, wyposazenie itp?
    Ostatnio edytowany przez zdolnycool - 22-02-11 o 11:25

  4. #4
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Jeśli wachania są niewielkie (720 ~ 760 obr na jałowym) to niestety jest to normalne.
    Aby sprawdzić obroty musisz wejść w bloki pomiarowe w sekcji silnik.
    Jest kilka kanałów na których wyświetlane są aktualne obroty silnika niestety nie pamiętam które to.
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przegladajac rozpiske blokow widzialem, ze wlasnie sa tam te oborty rozne. W sumie sprrawdze jak to tam wyglada.

    A czy robiac diagnostyke nie pokazuje to jako blad jakis, ze faluja obroty?

  6. #6
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Nie, nie ma takiego błędu.
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ok, to tylko bede obserwowal obroty. A w takim razie co z pytanie od odczyt danych o samochdzie. Jest to mozliwe w VAG'u? Bo ja nie mam nigdzie kodow wyposazenia, nie ma nalepki w kole i na dobra sprawe nie wiem do konca co ja mam

  8. #8
    pAfCiO87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Było Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam.

    Mam taki problem, otóż odpalając auto obroty silnika przez kilka sekund są na poziomie ~850, na momencik spadają do ~770 i wracają do ~850, no i już silnik pracuje równiutko, dzieje się tak tylko przy odpalaniu. Z czym to może mieć związek,z ilością oleju w silniku? Wczoraj został u mnie wymieniony olej z TWS 10W-60 na Motul Specific 505.01 (5W-40) i jak wyciągam bagnet to moim zdaniem oleju jest za dużo bo ok 0.7cm nad podziałką. Dodam jeszcze, że chyba mam walnięty czujnik temp. bo dzisiaj jak nim trochę pokręciłem to wskazówka w ogóle się nie podnosiła a na klimatroniku było -10, później jeszcze nim trochę potargałem i już było ok, ale czy to może mieć związek z obrotami silnika? Wcześniej nie było tego problemu (chyba, że nie zwróciłem na to uwagi) przed wymianą oleju a czujnik cały czas jest ten sam. Wiem, że to nie jest jakiś wielki problem, ale jakoś mnie trapi

    Z góry dzięki za sugestie

    Edit. A może być tak, że po prostu któraś ze świec nie domaga ?
    Ostatnio edytowany przez pAfCiO87 - 19-04-11 o 22:38

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubeskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Ja mam natomiast duży problem z falowaniem obrotów przy uruchamianiu zimnego silnika. Kilka miesięcy temu było jak pisał poprzednik - skoki niewielkie.

    Z miesiąca na miesiąc jest gorzej. Często po prostu nie mogę od razu uruchomić silnika. Jak już się uruchomi obroty potrafią spaść do nawet 200 na biegu jałowym.

    Najbardziej charakterystyczną rzeczą jaką zaobserwowałem jest to, że przy bardzo delikatnym wciśnięciu pedału gazu obroty lecą na łeb na szyje. Czasem w związku z tym nawet silnik gaśnie. Przy silniejszym wciśnięciu normalnie łapie obroty.

    Odkręciłem przepływomierz, żeby sprawdzić czy czujnik nie jest zabrudzony, ale wszystko jest ok. Czy to może być wina zabrudzonej przepustnicy?

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Obroty to najczęściej przepustnica, po wyczyszczeniu trzeba przejechać około 130km zaadaptuje się sama, można też adaptować przez komputer.
    Druga przyczyną może być uszkodzona rura od filtra powietrza. Problem z odpalaniem, ja miałem przez czujnik temperatury podawał złą temperaturę i silnik jak był ciepły nie odpalał. Najprościej sprawdzić to na ciepłym silniku 70-90 i sprawdzić w vagu po 5 minutach od wyłączenia silnika czy zgodzi się z tą na desce. Jeśli nie czujnik jest uszkodzony nie kupujcie zamienników!
    Ostatnio edytowany przez akir - 05-07-11 o 15:57
    XBOX 360/ serwis/sprzedaż/ allegro nick akirXO

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •