Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: Blokada lewego przedniego koła - mechanizm różnicowy

  1. #11
    Chest's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    PROSTO myśle że mylisz się w sprawie tego całego EDSu. Po pierwsze mechanizm różnicowy jest częścią mechaniczną i "działa" nawet jak masz zgaszone auto po prostu cały czas to ustrojstwo mechanicznie rozdziela moc. Po drugie EDS sprawdza prędkość obrotową prawego koła w stosunku do lewego koła a więc nie sprawdza który masz bieg wbity i czy w ogóle masz samochód na biegu, mierzy tylko prędkość samochodu ponieważ powyżej 40 czy tam 50 km/h system sie wyłącza natomiast jeżeli jedziesz wolniej niż 40-50km/h masz zapalony silnik oraz sprawny układ ABS to jeżeli komputer wykryje że prędkość jednego koła w stosunku do drugiego przekracza ileś tam obrotów na minute wtedy sytem EDS przyhamowuje koło szybciej się poruszające.

    Co do hamowania jednego z kół na rolkach, jeżeli faktycznie jedne rolki obracaja się szybciej niż drugie może dojść do uruchomienia systemu EDS któremu bedzie towarzyszyć charakterystyczny odgłos działającej pompy ABSu, jeżeli tego dzwięku niema to EDS nie załaczył się a więc w samochodzie jest jakaś usterka, którą trzeba niezwłocznie wyeliminować. Hamulce to bardzo poważna sprawa i trzeba dołożyć wszelkich starań aby mieć pewność że nasze hamulce są 100% sprawne. Rzeczy związanych z hamulcami nigdy niewolno bagatelizować.
    Fiat 126p 650 `91r ----> VW Jetta MK2 1.6 `86r ---> Fiat 126p 600 `77r ----> Audi 80 B4 1.9 TD `92r ----> Audi A3 8l 1.9 TDI `99r

  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dostałam przegląd po znajomości wczoraj. Ale znajomy diagnosta powiedział mi, że raz w życiu miał taki przypadek (dodam, że ma jakieś 55lat, więc ma doświadczenie) i był to wtedy CZUJNIK ABSu, polecił mi, żebym pojechała do serwisu AUDI i żeby podpięli go pod komputer i stwierdzili co się dzieje.
    Tak jak mówicie nie mogę tego lekceważyć więc poświęcę te 100zł czy ileś tam żeby dowiedzieć się co to jest w końcu...

  3. #13
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    a zrobilas to co ci powiedzialem
    zacznij najpierw od rzeczy ktrore mozesz zrobic sama
    gdyby to byl czujnik to zaswiecila by ci sie kontrola absu
    awaria czujnika nie powoduje ze hamulec zaczyna dzialac, wrecz przeciwnie wtedy hamulec dziala jak normalny (bez absu)
    OOOO UWIELBIAM




  4. #14
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez olakrk Pokaż post
    polecił mi, żebym pojechała do serwisu AUDI i żeby podpięli go pod komputer i stwierdzili co się dzieje.
    z Krakowa jestes, więc umów się z forumowiczem na diagnostyke za Flaszke a nie za 100 zł [;

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    tak, jechałam obwodnicą ze stałą prędkością później sprawdzałam i obie tarcze prawie mnie oparzyły, jedna od drugiej nie wydawała mi się cieplejsza.
    I przy przyspieszaniu też mnie nie ściąga... to nie wiem... nie znam się na tym, umiem narazie tylko wymieniać żarówki

  6. #16
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a nie szumi coś z przodu podczas jazdy ? Może łozysko koła :>

  7. #17

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wydaje mi się, że nic nie szumi

  8. #18
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    owszem mozna zaobserwowac iz mechanizm roznicowy zadzial gdy auto bedzie na podnosniku i silnik bedzie pracowal,ale wynika to z faktu iz walek glowny obraca sie caly czas i olej ktory jest czynnikiem smarujacym po prostu powoduje jego prace,dodatkowo bezwlad elementow wirujacych tez robi swoje.w takiej sytuacji wystarczy przytrzymac lekko kola i mechanizm roznicowy juz nie dziala,bo praktycznie nie dziala.
    teraz zastanowmy sie kiedy na prawde dziala roznicowka,a wiec dziala w momencie gdy zostanie przeniesiony "prawdziwy" naped z walka napedowego na talerz(kolo zebate).
    Dlaczego napisalem prawdziwy-uzylem tego slowa poniewaz w przeciwienstwie do sytuacji, gdy auto jest na podnosniku i pracuje w pozycji luz i da sie zatrzyamc oba kola bez zadnych konsekwencji to proba zatrzymania obu kol np gdy jest wlaczony 1 bieg wiaze sie oczywiscie z mozliwoscia zblokowania jednego kola rekoma ,ale nie ma mozliwosci obu poniewaz sila przenoszonego napedu jest tak duza iz blokowane kolo wyrwie nam sie z reki.
    zmierzam do tego iz podczas pomiaru na urzadzeniu rolkowym na oskp nie powinna byc sytuacja gdy mechanizm roznicowy zadziala no bo jak ,gdy nie wlaczymy zadnego biegu i tym samym nie jest przenoszony zaden naped na satelity itd.
    dziwne jest dla mnie ze zadzialal eds u kolezanki olikrk

    Chest wymieniam z Toba poglady i byc moze blednie interpretuje prace eds,tak wiec skoryguj mnie jezeli zajdzie taka potrzeba
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Question

    Kupiłam kabel
    http://www.viaken.pl/pl/viaken-chine...-czarny-9.html

    Sprawdzę dzięki niemu co jest z tym kołem ? :>

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •