Strona 7 z 252 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #61
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Brasil82, termodynamika.
    Te zjawisko mówi Ci, że masz szczelny układ
    Ilość powietrza i płynu jest niezmienna, jednak obie te substancje zmieniają swoją temperaturę, przez co ich objętość (a co za tym idzie i ciśnienie) też się zmienia. Zauważ, że na zimnym silniku efekt ten praktycznie nie występuje. Jak się nagrzeje - płyn i powietrze w zbiorniczku nagrzewa się - zwiększa objętość... Po otwarciu korka ulatuje powietrze, które normalnie by się "mieściło" w zbiorniku

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  2. #62
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    ja mam na klimatroniku na kanale 51/76 90C a na kanale 49/76 minus -60C co jest nie tak???? Padnięty czujnik temperatury????? na zegarach jest prawidłowo 90C. Auto spala w trasie 7l/100 przy 100-120km/h. NA vagu z programem "Kruka" nie ma błędów.

  3. #63

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Matin82
    ja mam na klimatroniku na kanale 51/67 90C a na kanale 49/67 minus -60C co jest nie tak???? Padnięty czujnik temperatury????? na zegarach jest prawidłowo 90C. Auto spala w trasie 7l/100 przy 100-120km/h. NA vagu z programem "Kruka" nie ma błędów.
    Może być padnięty ten czujnik. Ma dwa obwody - wskazanie na zegar i do ECU. Skoro nic sie nie dzieje - nie skaczą obroty, nie dusi się, nie pali tyle ile czołg to niby jest ok. Ale z drugiej strony ten czujnik nie kosztuje jakichś kosmicznych pieniędzy, można by go wymienić dla spokoju. Do tego wymiana trwa dosłownie minutę.
    18" RS6

  4. #64
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    i tak właśnie zrobię, po świętach zamawiam czujnik w ASO i wymiana. Kupie też trochę płynu aby uzupełnić to co mi wycieknie podczas wymiany A swoją drogą dam znać czy wymiana na wpływ na spalanie.

  5. #65
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    A na vagu jaka temperature Ci pokazuje?

    Ja jak kiedys odpialem czujnik na chwile to wlasnie pamietam ze na climatroniku tez mi wskazywal jakies dziwy i chyba to wlasnie byla ujemna wartosc....

    A na VAGU tez sprawdzisz przeciez i temperature z pierwszej czesci czujnika jak i z drugiej.
    Jedna sprawdzisz na 01-engine, w kilku roznych miejscach(grupach),ale wszedzie jest ta sama wartosc, a temperature z drugiej czesci czujnika sprawdzisz na kanale 17-instruments. Wlasnie ta temperatura co w kanale 17 to jest ta sama co wyswietla sie na climatroniku.

    Mi sie roznia te wskazy ale tak okolo 1-2 stopni, ale to jest w normie zupelnie.

  6. #66
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    A może ta temperatura nie jest z czujnika temp. cieczy, tylko tego z dolotu? Niestety nie potrafię powiedzieć, w którym miejscu vag pokazuję wskazanie temperatury z tego czujnika... Ale można i w tą stronę sprawdzić...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  7. #67
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Przecież temperatura na kanale 49 jest tylko w dieslach .... a może nawet tylko w niektórych .... W reszcie jest na 51....Trzeba zVAGować i będzie wiadomo jaka jest konkretnie.

  8. #68
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    naprawdę zgłupieć można od ilości teorii na temat czujnika temp. cieczy chodzącej i kanałów 49 i 51. Każdy ma swoją teorię....

    MIG przecież o kanałach 49 i 51 były już wałkowane do upadłego i wynika z nich że kanał 51 nie podaje ani temp oleju ani cieczy. Bo niby czumu u mnie zanim odpalę silnik który jest mega zimny??? wartość na kanale 51 rośnie????

    jarekp23 podeślesz mi na e-maila Vag-coma to chętnie zwaguję auto.
    dtomczak@vp.pl

    Czy może ktoś odpiąć na kilka minut u ciebie czujnik temp. cieczy chłodzącej i zobaczyć jaką wartość będzie miał na klimatroniku. Przecież to potrwa tylko 1 min a ja będę bardzo wdzięczny i zrewanżuje się +

  9. #69

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    witam ja mam taki problem ze rano to mi wogule zegary nie działaja tak przez 5min a jak sie włacza to na zimnym pokazuje 65C a po 15 km jak sie zagrzeje to pokazuje 95C od czego to moze byc czujnik czy zegary i wszyskim tak sie cieszko grzeja dizle

  10. #70
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Matin82, proszę bardzo: po odpięciu czujnika temp na kanale 49 ciągle 30stopni na plusie , kanał 51 pokazywał ciągle 10....
    Po podłączeniu z powrotem temp na 49 wróciła do 65stopni (niedawno jeździłem) ,kanał 51 zaczyna rosnąć

    Przy tej okazji zaobserwowałem ,że kanał 51 zaczął maleć z 16 do 10 , a nie jak się tego spodziewałem rosnąć (przy wył silniku).

    MIG przecież o kanałach 49 i 51 były już wałkowane do upadłego i wynika z nich że kanał 51 nie podaje ani temp oleju ani cieczy. Bo niby czumu u mnie zanim odpalę silnik który jest mega zimny??? wartość na kanale 51 rośnie????
    A co do tych kanałów , ty też jednoznacznie nie odpowiesz na którym powinno być co , co silnik i liczba kodów to inaczej jest wszystko , a jednoznacznie nie odpowiesz dopuki nie podepniesz VAGa i nie porównasz go z climatronikiem....

Strona 7 z 252 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •