Strona 32 z 252 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282132 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 311 do 320 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #311

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-d
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    1.8 AGN, nagrzewa sie normalnie do 90 stopni(sprawdzane na razie klimatronikiem, na postoju), potem temperatura gwałtownie spada do 30 stopni i wskazowka tak samo opada na 60 stopni. Uszkodzony jest czujnik temperatury?

  2. #312
    klaus309c's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUKOWICE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    wymieniłem termostat i teraz osiąga wyzsze temperatury tylko niepokoi mnie to iz wskazówka pokazywała 90 a na klimatroniku było dopiero 80 stopni, i to że gdy klimatronik wskazał 87 stopni dolny wąż był nadal zimny, czy jest możliwość założenia termostatu odwrotnie, może żle obrócony ?????

  3. #313
    pAfCiO87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Było Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam.

    Z czym może się wiązać problem taki, że gdy samochód się nagrzeje do i jest w ruchu to wskazówka ładnie pokazuje 90 stopni ( no może 87), a podczas postoju np. na światłach wskazówka opada, na klimatroniku kanale 49 jest taka sama temp jak na wskazówce, a na 51 kanale jak się nagrzeje to max 75 stopni (klimatronik 89-kanałowy)? Termostat wymieniałem jakieś 11kkm temu, bo wtedy wskazówka nawet do 80 stopni nie dochodziła (ledwo 70 stopni łapała). Jak poruszałem trochę czujnikiem to wtedy już na klimatroniku widniała temp -10 stopni a wskazówka leżała i ani drgnęła. Później trochę jeszcze potargałem tym czujnikiem i sytuacja wróciła do takiego stanu jak opisałem na początku posta. Gdy pojeździłem trochę po mieście (temp doszła do ok 80 stopni) to górny wąż był gorący a dolny zimny. Znowu termostat czy czujnik?

  4. #314

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BMB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Mam dziwny problem z temperaturą, mianowicie często wskazówka podczas jazdy stoi w miejscu na 60 stopniach. Czasami 70-85, nie raz prawidłowo czyli 85-90 stopni. Jak wyłączę silnik i przekręcę (bez odpalania) to temperatura zazwyczaj pokazuje 90 stopni. Innym znowu razem pokazuje temperaturę prawidłowo w trakcie jazdy. Co może być nie tak? Czujnik temperatury? Czy takie złe wskazywanie może zaszkodzić samochodowi? Szukałem w wątkach na forum, ale jednoznacznie podobnego przypadku nie było.

    Dodam, że audi spala dość dużo, bo po zatankowaniu za 100 zł benzyny 95 oktanowej (~19.65 litra), po przejechaniu 200 km zapala mi się kontrolka rezerwy.

    Pozdrawiam, dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.

    Tomasz.
    Pan Tomek is online now Zgłoś post Cytuj zaznaczony text

  5. #315

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pan Tomek Pokaż post
    Witam. Mam dziwny problem z temperaturą, mianowicie często wskazówka podczas jazdy stoi w miejscu na 60 stopniach. Czasami 70-85, nie raz prawidłowo czyli 85-90 stopni. Jak wyłączę silnik i przekręcę (bez odpalania) to temperatura zazwyczaj pokazuje 90 stopni. Innym znowu razem pokazuje temperaturę prawidłowo w trakcie jazdy. Co może być nie tak? Czujnik temperatury? Czy takie złe wskazywanie może zaszkodzić samochodowi? Szukałem w wątkach na forum, ale jednoznacznie podobnego przypadku nie było.
    po tym co napisałes tutaj to ewidentnie czujnik, ale...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pan Tomek Pokaż post
    Dodam, że audi spala dość dużo, bo po zatankowaniu za 100 zł benzyny 95 oktanowej (~19.65 litra), po przejechaniu 200 km zapala mi się kontrolka rezerwy.
    ...po tym co dodałes tutaj ~19.65 litra;o;o;o to wskazuje ze termostat (choć to az niemożliwe zeby przez niego tak Ci spalanie podskoczyło). jak masz możliwość to podepnij auto pod vaga i sprawdz jak sie czujnik temp zachowuje czy podobna wartosc jest na vagu jak i na zegarach jak na vagu temp bedzie dobra a na zegarach inna (bedzie wariowac) to czujnik do wymiany, jak i na vagu i na zegarach bedzie taka sama temp (lub podobna +- kilka stopni) to do wymiany termostat. i weź cos z tym zrób no bo takie spalanie, masakra co ty masz tam pod maską? silnik ferrari?

  6. #316
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam mam pytanko czy weże na chlodnicy maja sie nagrzewac rownoczesnie ?
    bo u mnie jest tak ze odpale zimne auto na zegaracch pokaze 90 c gorny wąz jest gorący a dolny zimny. ale po czasie sie nagrzeje. nWiatrak wlacza sie przy 95 C i w srodku ogrzewanie takze dziala.

  7. Podziękowania dla kamil17932 za pomoc w problemie

    netoperek (01-06-11)

  8. #317
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny



    pODPOWIE KTOS?

  9. #318

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak ma byc.

  10. #319

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, miałem podobną sytuację temperatura silnika była między 60 a 80 stopni czasami 90, jesienią wymieniłem termostat i temperatura była prawidłowa, czyli idealne 90 stopni. Teraz, wiosną wskazuje mi ponad 90 a nawet 100 stopni wentylatory nie załączają się, jedynie na klimie. Mechanik powiedział mi, że nie wiadomo jaki termostat kupiłem, bo otwierają się przy różnych temperaturach, ale jak jest ok. 90 stopni to dolny przewód zaczyna się rozgrzewać, termostat wahlera. Czy do wymiany są czujniki, czy po prostu ten nowy termostat jest wadliwy?? Dodam jeszcze że przy temp. ponad 90 w zbiorniczku bardzo wzrósł poziom cieczy ponad max czyli pojawia się bardzo duże ciśnienie, po odkręceniu korka zbiorniczek robi się prawie pełny, a przy zimnym silniku jest w normie. Może ktoś się wypowiedzieć na temat mojego problemu z góry dziękuje.

  11. #320

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pol
    Auto
    szmelcvagen
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam, mam problem z audi a3 1,6 bfq mianowicie po przejechaniu sie samochodem temperatura jest 90 stopni a gdy sie zatrzymam rosnie na ponad 110 woda zaczyna bomblowac w rurach a dolny wąż nie jest az tak gorący czy to wina termostatu czy pompy?? po wymontowaniu termostatu włozyłem go do wody lecz nie otwiera sie ale niewiem czy czujnik który jest zamontowany za nim nie powoduje jego otwarcia?

Strona 32 z 252 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282132 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •