Strona 174 z 252 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176184224 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,731 do 1,740 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1731
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    To zależy w jakiej temp mierzyłeś i się mierzy na czujniku bezpośrednio. Ogólnie jak masz ogrzewanie i wszystko spoko, to pewnie jest wina czujnika. Napięć nie pamiętam teraz dokładnie, ale jak przejrzysz parę postów wstecz, to gdzieś je podawałem.

  2. #1732
    Adamix's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gowino
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jednak uważam, że to wina nie czujnika, kupowałem z dwóch róznych sklepów i miałyby być felerne? Musiał bym mieć niezłego pecha.. Chciałbym jednak prześledzić wiązkę przewodów, czy nie są przypadkiem obszorowane gdzie może w jakiejś rurce plastikowej.. Któredy leci wiązka od tego czujnika do kabiny samochodu?

  3. #1733
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Kolego czujniki są dwa, oba sprawdziłeś, vagiem? Bo coś mi się nie wydaje. Jeżeli nie to być może termostat się za wcześnie otwiera, jeżeli nie to kable, a raczej wtyczka zaśniedziała. Jeżeli nie i na vagu jest też źle, to walnięty jest ECU. Nie napisałeś czy masz ogrzewanie, czy nie masz, bo jak robi się chłodno, jak temp. spada to źle działa termostat, za szybko lub za bardzo się otwiera. Termostat powinien się otwierać stopniowo. Jak od razu cały wyskakuje, to dupa. Także jak się go sprawdza, to się grzeje go powoli i obserwuje jak reaguje. Więcej możliwości nie ma, no chyba że układa jest niewydolny/przytkany, ale wtedy by się dogrzewał bardzo mocno w okolice 100 i spadał do 80 i znowu. Także wg mnie coś źle robisz. Jak się bierzesz za sprawdzanie wiązki, to albo umiejętności - sprawdzasz sobie kabel po kablu, albo rozpiska, nikt się na pamięć schematu nie uczy. Ohmy Ci się zgadzają w całym przedziale? Na to trzeba patrzeć jak rośnie, a nie sprawdzić na 90-ciu. Z dieslem łatwo nie będzie, więc wygodniejsz VAG jest przy dieslu. Jak razem ze spadkiem robi się zima z nawiewów to winny jest termostat. Możesz zaryzykować wtedy i kupić ori, jak przejdziesz całą ścieżkę.

  4. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    Adamix (19-10-14)

  5. #1734

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CHEŁMNO
    Auto
    Audi A3 1.9TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam mam problem ostatnio wymieniłem płyn w chłodnicy i po zmianie max temp to ok 70stopni teraz od jakichś 2dni wskaźnik się wogole nie podnosi w czym może być problem? A i jeszcze jedno jak jadę np 100 i wcisne pedał gazu na maxa to słychać tak jak by wentylator z nawiewu przyspieszal i mocniej dmuchaly ale tylko od strony pasażera czy to może być powiązane mam audi A3 1.9 TDI 99r

  6. #1735
    Adamix's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gowino
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Kolego czujniki są dwa, oba sprawdziłeś, vagiem? Bo coś mi się nie wydaje. Jeżeli nie to być może termostat się za wcześnie otwiera, jeżeli nie to kable, a raczej wtyczka zaśniedziała. Jeżeli nie i na vagu jest też źle, to walnięty jest ECU. Nie napisałeś czy masz ogrzewanie, czy nie masz, bo jak robi się chłodno, jak temp. spada to źle działa termostat, za szybko lub za bardzo się otwiera. Termostat powinien się otwierać stopniowo. Jak od razu cały wyskakuje, to dupa. Także jak się go sprawdza, to się grzeje go powoli i obserwuje jak reaguje. Więcej możliwości nie ma, no chyba że układa jest niewydolny/przytkany, ale wtedy by się dogrzewał bardzo mocno w okolice 100 i spadał do 80 i znowu. Także wg mnie coś źle robisz. Jak się bierzesz za sprawdzanie wiązki, to albo umiejętności - sprawdzasz sobie kabel po kablu, albo rozpiska, nikt się na pamięć schematu nie uczy. Ohmy Ci się zgadzają w całym przedziale? Na to trzeba patrzeć jak rośnie, a nie sprawdzić na 90-ciu. Z dieslem łatwo nie będzie, więc wygodniejsz VAG jest przy dieslu. Jak razem ze spadkiem robi się zima z nawiewów to winny jest termostat. Możesz zaryzykować wtedy i kupić ori, jak przejdziesz całą ścieżkę.
    Dzięki za pomoc. Faktycznie za wcześnie otwierał się termostat.

  7. #1736
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ALIENX21 Pokaż post
    Witam mam problem ostatnio wymieniłem płyn w chłodnicy i po zmianie max temp to ok 70stopni teraz od jakichś 2dni wskaźnik się wogole nie podnosi w czym może być problem? A i jeszcze jedno jak jadę np 100 i wcisne pedał gazu na maxa to słychać tak jak by wentylator z nawiewu przyspieszal i mocniej dmuchaly ale tylko od strony pasażera czy to może być powiązane mam audi A3 1.9 TDI 99r
    Termostat zapewne. Sprawdź go. Przykład o co z nim chodzi masz powyżej. Nie wiem dlaczego Ci mocniej dmucha, może Ci się wydaje. Pierwsze słyszę o takim przypadku.

  8. #1737

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CHEŁMNO
    Auto
    Audi A3 1.9TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam dzięki za odp znalazłem prawdopodobna przyczynę pekniety wąż między filtrem powietrza a turbina i jeden za turbina

  9. #1738

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Witam. Cosmo mam pytanie. Zmieniłem już drugi czujnik temp zielony niby oryginalny i na obydwóch pokazuje 30 stopni na zimnym silniku w instrumentach. Coolant jest ok. Temp na dworze 3stopnie. Z tego co wiem to temp powinny być zbliżone. Czy to może być wina licznika i się nie przejmować? Czujnik zmieniałem bo mam drgania na zimnym silniku,myślałem że pomoże i nic z tego.

  10. #1739
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    A nie jest przypadkiem tak, że w Instruments najniższa którą pokazuje to te 30 stopni. Zbliżone tak, ale na ciepłym silniku


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  11. #1740

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Też tak myślę dlatego się pytam. Na ciepłym są zbliżone

Strona 174 z 252 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176184224 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •