Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 78

Temat: Ubezpieczenie szyb- czy ktoś się orientuje?

  1. #11
    valentino's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez blacksline Pokaż post
    Pakiet ubezpieczenia szyb
    Z tego co ja się dowiedziałem..
    Na przykładzie PZU sprawa wygląda następująco..
    W przypadku wymiany oryginalnej szyby niestety otrzymujemy zamiennik.. O oryginalnej możemy zapomnieć z uwagi na wysokie koszty szyby oryginalnej... Ubezpieczenie jest ale szyby ori nie.. No cóż tak mnie poinformowano w pewnej ubezpieczalni PZU. Jak wygląda w innych ubezpieczaniach tego nie wiem..
    Ja mam taki pakiecik i jest dokładnie jak piszesz - tylko zamiennik.
    Czasem jak jest tylko odprysk a nie pęknięcie to szyba kwalifikuje się do naprawy a nie wymiany i to też jest stosowane.
    A odnośnie "motywu" na szyby - tak, mając AC oczywiście mogą szyby również wymienić - tylko wtedy lecą po zniżkach - a przy ubezpieczeniu szyb nie tracisz zniżek w AC a szyby naprawione - taki "Motyw". Trzeba pamiętać że ubezpieczyciel to nie Matka Teresa
    Ostatnie słowa pasażera:
    - Jedź, prawa wolna.

  2. #12
    janih's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    marki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    o to ja nawet nie wiedzialem ze zamiennik

    a da sie to jakos rozpoznac?
    w koncu gra jak chcialem....

  3. #13
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez janih Pokaż post
    o to ja nawet nie wiedzialem ze zamiennik

    a da sie to jakos rozpoznac?
    Oryginalna szyba jest z nr czyli rokiem produkcji..zamiennik nie..
    na ori szybie masz znaczek audi a na zamienniku najczęściej są znaki tych firm
    Pilkington, Saint-Gobain Sekurit, Sigla

  4. #14
    bossyGirl3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    OOOO kiedyś, teraz BMW
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mi to i tak lotto bo jak kupiłam autko to juz przednia szyba była inna i całe szczęscie ze tylko ta, wszystko byłoby ok ale ktoś tak spartolił robote że uszczelka paskudnie wygląda a że jest taka okazja wymiany tak naprawde za darmo to grzechem byłoby nieskorzystac
    MagnaTKielce motyw na szyby jest stworzony dla tych ktorych nie stac na AC...wiec nie ma to nic do rozumienia

  5. #15
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    A niewiecie może czy da się kase od ubezpieczyciela wziaść za daną szybe i samemu sobie kupić dobra używke ale oryginał i złożyć , jeżeli niechce mieć zamiennika szyby.

  6. #16
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Zielony można tak zrobić, ale muszą być spełnione dwa warunki.

    1. W zawartym ubezpieczeniu nie może być wariantu "serwis", oznacza to, że można uzyskać odszkdowania na podstawie sporządzonego kosztorysu przez ubezpieczalnie. Wariant serwis obliguje do naprawy w serwisie (niekoniecznie ASO) a co za tym idzie do przedstawienia faktur po naprawie.
    2. Szkoda musi być wyższa niż 500 zł , (oczywiście jeśli nie ma dodatkowej klauzuli w ubezpieczeniu) tyle wynosi franszyza integralna w ubezpieczalniach. W niektórych jest to kwota netto a w innych brutto. Szkody poniżej tej kwoty nie są wypłacane.

  7. #17
    zuper's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi, Seat Leon
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    to może i ja się wypowiem na temat tego ubezpieczenia w PZU, ponieważ mam takie i z niego już skorzystałem .

    Sprawa wygląda następująco:
    1. wymiana tylko na zamiennik w większości na NordGlass w sieci naprawczej Auto Jaan Glass - robią naprawdę dobrą robotę,
    2. najpierw proponują naprawę jeżeli taka jest możliwa (zależy od uszkodzenia szyby, w którym miejscu i wielkości) ale jeżeli po naprawie stwierdzisz jako klient że ci się nie podoba bo pozostał ślad to wymieniają - ja tak zrobiłem.
    3. podczas zgłaszania na infolinie do PZU szkody podajesz tylko swoje dane, numer polisy i która szyba został uszkodzona - w jaki sposób nie ma znaczenia, możesz sam wybić jak zatrzaśniesz kluczyki i tak ci wymienią.
    4. można np. wymienić sobie na szybę z przyciemnianym pasem przeciwsłonecznym jeżeli wcześniej takiej nie miałeś ale wtedy jest dopłata, mnie wyszło 30 zł. Jak miałeś taki pas to wymiana jest na taką samą jak przed szkodą
    5. jest jednak kruczek jeżeli np. w ciągi trwania ubezpieczenia będziesz chciał wymienić szybę drugi raz to PZU pokrywa 70% a ty pozostałą kwotę. Dlatego też warto wymieniać pod koniec okresu ubezpieczeniowego jeśli z uszkodzeniem da się jeździć lubtak jak ja zrobiłem, pierwszy odprysk naprawiłem bo był niewielki i po naprawie praktycznie nie było śladu a za drugim razem miesiąc przed końcem ubezpieczenia kolejny odprysk i wymienili gratis
    6. Jeśli ktoś ma AC to oczywiście może wymienić sobie w ASO na ori ale wtedy traci zniżki zgodnie z tabelą ubezpieczyciela.
    7. Całą procedura od zgłoszenia do naprawy lub wymiany szyby w obydwu przypadkach trwała maksymalnie trzy dni.
    8. oczywiście na naprawę lub wymianę dostajesz gwarancję.

    i tak na marginesie oczywiście, że lepiej jest naprawić oryginalną szybę jeżeli się da a nie wymieniać na nową, bo to zawsze jest już "ruszane" a nie fabryczne ale z drugiej strony moja szyba po przebiegu 120kkm miała pełno drobnych punkcików (mikro odprysków) od piasku z jezdni ze względu na częste podróże autostradami i jak słońce zaświeciło to mnie to denerwowało a i światło się jakoś tak rozpraszało jakby szyba było przymglona więc dla mnie za 50 zł mieć nową szybę ro REWELKA bo tyle kosztowała dodatkowo ta opcja.
    Ostatnio edytowany przez zuper - 17-03-11 o 22:46

  8. #18
    Paco's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SGL najlepsi!
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja tez skorzystałem z tego gdy miałem ubezpiecznie w PZU, fakt,że wymienili szybę na zamiennik ale za to z zielonym paskiem przeciwsłonecznym na górze.

    A3 1.6 => A6 1.8t => Mondeo Mk4 TDCI 163
    Prezes Elity =http://www.a3-club.net/forum/showthr...poty-Gliwickie

  9. #19
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    a ja mam w AXA pakiet, w którym m.in. są ubezpieczone szyby. Oczywiście wymiana na zamiennik ale z paskiem przyciemnionym (bez dodatkowej opłaty), w dowolnym warsztacie (oczywiście nie ASO), na podstawie faktury AXA zwróciła mi kasę w przeciągu tygodnia i podobno nie tracę zniżek ponieważ jest niska kwota naprawy (tak mnie poinformowała Pani na infolinii). Zobaczymy jak będzie w praktyce i czy rzeczywiście mi zniżek nie zabiorą.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  10. #20
    Krystian82's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto nad Pilicą/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    W lipcu ubiegłego roku korzystałem z tej opcji. Rzeczoznawca powiedział mi ze Pzu w opcji bezgotówkowej wymienia szybę do 2 tys więc spokojnie zmieściłem się w tej kwocie + nowy plastik do podszybia. Wszystko oczywiście wymieniane było w serwisie nie martwiąc się o rozliczenie, bo załatwiło to Pzu z serwisem. (szyba oryginał nie zamiennik). A zapomniałem dodać ze w opcji gotówka do ręki pan powiedział mi 900zł ....
    Ostatnio edytowany przez Krystian82 - 23-03-11 o 20:39

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •