Strona 9 z 218 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 2179

Temat: Auto Detailing - Pytania, Odpowiedzi

  1. #81
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nie mamy takich ściągaczek. Nie chcemy sprzedawać czegoś, co mogłoby po prostu narobić szkód. Do szyb też nie polecam. Szyby normalnie osuszamy ręcznikiem do osuszania samochodu, a później docieramy specjalną microfibrą do szkła, psikając niewielką ilość środka do czyszczenia szyb.
    Niektórzy stosują też papier do usunięcia smug na szybach, ale jest on zazwyczaj twardy (rysujący) i tak naprawdę rzadko kiedy niepylący Zresztą duża rolka dobrego papieru niepylącego kosztuje jakieś 20-30zł, a microfibra do szyb u nas 5,50zł i jest na wieki

  2. #82

    Agula's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam. Jutro muszę się wybrać do Waszego sklepu, potrzebuje Meguiar's Szampon Gold Class 1893ml. Mogę upominać się o zniżkę czy będąc forumowiczem nie mogę na to liczyć?
    Pozdrawiam.

  3. #83
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Oczywiście! Na hasło a3-club.net jest zniżka 10% na Meguiar'sa Zniżka przysługuje wszystkim użytkownikom forum od forumowicza po samego admina

    Już przekazałam Pawłowi, że możesz się pojawić i żeby szampon czekał


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  4. #84
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Na razie nie planujemy wprowadzania BH (robiliśmy testy, z których wynika, że największa różnica to jest w cenie ).
    Poorboy's będzie- już kiedyś nawet nawiązaliśmy rozmowę z polskim dystrybutorem tylko mają jakieś problemy z zatowarowaniem.

    A testery- niestety ale zacznijcie się przestawiać na to, że raczej zaczną znikać niż się pojawiać nowe (i to nie tylko u nas). Większość producentów nie życzy sobie rozlewania ich produktów. Dlatego nieoryginalne testery zniknęły z naszego sklepu- nie chcemy robić tzw. "wiochy". Na pewno będziemy poszerzać ofertę oryginalnych produktów.

    Ostatnio coraz więcej podejrzeń się pojawiło, że sklepy "chrzczą" samplery- nie chcemy dołączyć do grupy podejrzanych, bo zależy nam na dobrej opinii (nawet jeżeli mamy mniej na tym zarobić).

    Wiolka


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  5. #85
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    ja z BH jestem zadowolony (biała), aczkolwiek nie porównywałem jej z jakąkolwiek inną jeszcze; plusem niewątpliwym jest jej współdziałanie ze zwykłą wodą, a nie lubrykantem (szampon/QD)
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  6. #86
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Bo BH nie jest złą glinką i absolutnie wcale tego nie miałam na myśli. Po prostu mamy glinki MX NOWICKI i Megs'a i dlatego na razie nie planujemy wprowadzać BH.
    Testowaliśmy naszą glinkę i jest bardzo delikatna. Fajnie się nią pracuje i nie trzeba jej moczyć w ciepłej wodzie (jest plastyczna).
    Na razie mamy jeszcze przynajmniej setkę priorytetów dotyczących aktualizacji asortymentu zaczniemy chyba robić wyliczanki co tym razem

    Ale dobrze, że nam tutaj podrzucacie pomysły! To dla nas bardzo ważne. W taki sposób poznajemy potrzeby rynku

    Teraz myślimy znowu nas wprowadzeniem nowej marki na polski rynek... może się uda?

    Wiolka
    Dodano:
    Aa co do QD- to żadna glinka nie wymaga jego użycia. Woda z szamponem spisuje się idealnie.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  7. #87
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wiola czy macie srodki ktore mozna stosowac na oklejone auto?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  8. #88
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Info, które podaje jedna z firm, która zajmuje się oklejaniem aut:
    "1. Folie myjemy normalnym szamponem do lakieru najlepiej o naturalnym pH aby nie uszkodzić koloru.
    2. Nie stosujemy standardowych cleanerów (wchłania się momentalnie w folie matowe), glinki, rozpuszczalników i silnej chemii np. piany aktywnej (w przypadku folii z połyskiem można zastosować standardowy cleaner).
    3. Jedyną folią podatną na polerkę może być folia przezroczysta, którą należy polerować miękkim padem z bardzo delikatną pastą przy minimalnych obrotach (pamiętając o tym ,że osłabiamy jej warstwę wierzchnią).
    4. Do usuwania smoły i żywicy można użyć benzyny ekstrakcyjnej.
    5. Na foliach matowych rysy są niewidoczne nawet po dwóch latach regularnego mycia ręcznego, jeśli chodzi o folie z połyskiem to tutaj jest gorzej, rysy widoczne są gołym okiem w dużym stopniu. W tym przypadku możemy zastosować cleaner z wypełniaczami i na koniec warstwa wosku.
    6. Do codziennej pielęgnacji stosujemy standardowe quick detailery.
    7. Folie zabezpieczamy woskami i sealantami w sposób identyczny jak lakier. Różnicą jest tylko sposób polerowania - po nałożeniu wosku na jeden element należy po kilku chwilach zacząć go polerować mikrofibrą (tylko w przypadku folii matowych, przy foliach z połyskiem czas możemy znacznie wydłużyć)."

    Info pochodzi ze strony www.kosmetykaaut.pl

    Z tego wynika, że można używać prawie wszystkich kosmetyków dostępnych na rynku.
    Dodano:
    Aaa no i ewentualnie firma Swissvax posiada serię kosmetyków dedykowanych do matowych folii oraz lakierów ale koszty...chyba się domyślacie?


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  9. #89
    clxx's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja mam takie pytanie,

    jestem świeżo po renowacji lakieru i chce żeby ten efekt się utrzymał jak najdłużej. Zamierzam wreszcie zająć się myciem samochodu samodzielnie, bo już nie mam zaufania do myjni jakichkolwiek.

    Lakier to czarny akryl, muszę kupić generalnie wszystko czyli zapewne szampon, politurę, wosk i ręczniki.

    Co polecacie w takiej sytuacji, lakier jest delikatny i boje się że tym razem ja stosując nieodpowiednie preparaty i akcesoria go zniszczę.

  10. #90
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez clxx Pokaż post
    Lakier to czarny akryl,
    oj tutaj mam wątpliwości... jeżeli chodzi o auto, które masz w profilu (sportback) to nie jest to akryl a raczej monokolor przykryty klarem (czyli mimo wszystko lakier dwu- warstwowy). To może od początku:
    1. szampon- musi być bezpieczny dla wosków, np. Chemical Guys są to bardzo wydajne szampony.
    2. przed woskowaniem dobrze jest przygotować lakier aplikując cleaner (w Twoim przypadku nie musi być ścierny ponieważ masz auto świeżo po korekcie), np. Dodo Juice
    3. Wosk- do czarnego auta dobry będzie Collinite 915 Są to bardzo dobre woski, które szczerze można polecać.
    4. Na pewno się przyda jakiś Quick Detailer, który po myciu będzie uzupełniał wosk- ja używam Chemical Guys Pro Detailer i szczerze polecam
    5. Na pewno ręcznik do osuszania. Tutaj nie będę oryginalna i polecę Fluffy Dryer'a Bo chyba jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena.
    6. Do tego akcesoria, które będą potrzebne takie jak rękawica do mycia, np. aplikatory (z nimi jest tak samo jak z microfibrami )

    To oczywiście jeżeli chodzi o pielęgnację lakieru. Jeszcze jakieś preparaty do kół, szyb itp.

    Wiolka


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

Strona 9 z 218 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •