Strona 10 z 218 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 2179

Temat: Auto Detailing - Pytania, Odpowiedzi

  1. #91
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Wiola dobrze prawi

    więc ja tylko uzupełnię

    do szyb polecam Autoglym Car Glass Polish,

    do kół ValetPro Bilberry 1L - sporo jego wychodzi bo to się rozcieńcza, w zależności od rozcieńczenia ma różną moc a do tego jako jeden z nielicznych środków do felg - NIE ŚMIERDZI a wręcz pachnie (kto miał styczność z Sonax Xtreme Nano do felg ten wie co mówię)

    do wosku polecę żeby mieć choć jedną jakąś bardziej gęstą MF niż standardowe (Eurow ma taką) - sprawdza się lepiej w wycieraniu; a co do rękawic do mycia to czytałem że wełniane są delikatniejsze dla lakieru od mikrofibrowych, a że czarny kolor wszystko przyjmie i rysy bardziej widać niż na jakimkolwiek innym lakierze, to wydaje mi się że warto (Raceglaze, Eurow, Chemical Guys takie mają)

    ps: no i jeszcze wydaje mi się że brakuje jakiegoś APC (przy pędzelkowaniu się przydaje, ale to już jest pierwsze wejście w autodetailing)
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  2. #92
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    A ja do szyb polecę glass cleanera, bo bardzo ładnie pachnie i spełnia swoją rolę. A do felg to zależy czy tylko do mycia czy np trzeba usunąć lotną rdzę. jeżeli to drugie to żaden pachnący środek nie da rady wczoraj testowaliśmy środki do czyszczenia felg. APC na pewno też się przyda.
    Dodano:
    A co do rękawic to piszę tylko o tych, które używałam. przy odpowiednim myciu na 2 wiadra ryzyko zarysowań jest zminimalizowane. Nie można popadać w paranoję rys nie unikniemy. Ale tak jak mówię nie używałam rękawicy,o której pisze Maciek dlatego się nie wypowiadam.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  3. #93
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    M4ciek ja jakiś czas temu używałem rękawicy wełnianej i rzeczywiście jest delikatna, ale ciężko jest wypłukać z niej brud. Kolega nie robił wtedy mycia wstępnego (pianowania), tylko wszystko było myte ręcznie więc cały brud wchodził w rękawice. No ale nie każdy ma pianownicę i możliwość zrobienia takiego zabiegu, dlatego ja bym został przy microfibrze.

    Oczywiście będziemy sprawdzać jeszcze inne rękawice wełniane Z Car Pro wygląda zachęcająco, ale cena jest odstraszająca.

  4. #94
    clxx's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za informacje, myśle że w ciągu paru dni coś zamówię

    A jeszcze takie pytanie - do czego używacie tych pędzli ?

  5. #95
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez clxx Pokaż post
    A jeszcze takie pytanie - do czego używacie tych pędzli ?
    tych pędzli używamy do czyszczenia ościeży drzwi (tam gdzie zbiera się syf i ciężko umyć, żeby dokładnie umyć znaczek audi, który ciężko jest dobrze wyczyścić, felgi) itp itd Pędzelki mają wiele zastosowań- nawet jeżeli wydaje się to śmieszne


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  6. #96
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Zadanie
    Mam w ciezarowce lampy przednie chyba z plastiku.. jest na tym taki dziwny nalot - cos jak na tej aukcji: http://allegro.pl/regeneracja-reflek...761563538.html

    Jak je moge zregenrowac? Sama pasta (uzywam g3) nie pomaga..
    najpier papier wodny 2000, a pozniej pasta?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #97

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cześć,
    niedawno kupiłem auto i czy moglibyście polecić mi jakieś środki z Waszej oferty, którymi mógłbym doprowadzić swoje A3 do przyzwoitego stanu? Chodzi mi raczej o wersję budżetową, tzn. dobre środki ale nie np. dwa różne szampony, trzy woski, itd. Chciałbym zadbać o lakier i wnętrze ale to nie ma być (przynajmniej na razie) żaden auto detailing tylko własnoręczne, solidne mycie z próbą ratowania lakieru i skóry wewnątrz.
    Szczegóły - czarny lakier z dużą ilością małych i kilkoma głębszymi rysami na wysokości lusterek (podejrzewam, że to sprawka jakiegoś psa, który skakał wokół samochodu). W środku jasna, żółto-bananowa skóra, dość mocno wysłużona i trochę brudna ale bez dziur, przetarć czy plam.
    Dałoby się coś z tym zrobić? Wskażcie mi, proszę, konkretne produkty bo trochę się zagubiłem w ofercie

  8. #98
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo Pokaż post
    Zadanie
    Mam w ciezarowce lampy przednie chyba z plastiku.. jest na tym taki dziwny nalot - cos jak na tej aukcji: http://allegro.pl/regeneracja-reflek...761563538.html

    Jak je moge zregenrowac? Sama pasta (uzywam g3) nie pomaga..
    najpier papier wodny 2000, a pozniej pasta?
    Hmm G3 nie pomaga? A mo?e one s? od ?rodka tak brudne? G3 jest mocno ?ciern? past? wi?c powinna to ruszy?. Spr?buj papierem 1500, 2000 i 3000 (na mokro!) i p??niej past?. My u?ywali?my Menzerny FG500 na twardym padzie i wyko?czeniowej FF3000 na ?rednim po uprzednim zmatowieniu papierem. Rozumiem, ?e maszynowo pr?bowa?e? to usun??? Taki nalot powinien w sumie zej?? nawet podczas r?cznego polerowanie np. PlastX'em dlatego dziwi? si?, ?e G3 nie posz?o...


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  9. #99
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maciekpt Pokaż post
    Cześć,
    niedawno kupiłem auto i czy moglibyście polecić mi jakieś środki z Waszej oferty, którymi mógłbym doprowadzić swoje A3 do przyzwoitego stanu? Chodzi mi raczej o wersję budżetową, tzn. dobre środki ale nie np. dwa różne szampony, trzy woski, itd. Chciałbym zadbać o lakier i wnętrze ale to nie ma być (przynajmniej na razie) żaden auto detailing tylko własnoręczne, solidne mycie z próbą ratowania lakieru i skóry wewnątrz.
    Szczegóły - czarny lakier z dużą ilością małych i kilkoma głębszymi rysami na wysokości lusterek (podejrzewam, że to sprawka jakiegoś psa, który skakał wokół samochodu). W środku jasna, żółto-bananowa skóra, dość mocno wysłużona i trochę brudna ale bez dziur, przetarć czy plam.
    Dałoby się coś z tym zrobić? Wskażcie mi, proszę, konkretne produkty bo trochę się zagubiłem w ofercie
    Szampon - mogę polecić z Wolfa, dobrze się pieni i masz cały litr w dobrej cenie
    Na pewno glinka - polecam naszą mx nowicki, jest bardzo delikatana, a jednocześnie dobrze zbiera
    Z głębszymi rysami może być problem. Rozumiem że nie chcesz robić całego auta, tylko punktowo? W takim razie papier ścierny na mokro 2000, później 2500 i można jeszcze 3000 zakończyć. I wtedy ręcznie to spolerować, np: Dodo Juice Lime Prime który jest troszeczkę ścierny więc przy okazji coś tam
    zbierze.
    I teraz pozostaje nam wosk. I tu pytanie wosk naturalny, czy jakiś syntetyk, czyli tzw: sealant. Ewentualnie powłoka kwarcowa Cquartz???
    Do tego ręcznik do osuszania fluffy
    Jakieś microfibry do usuwania resztek past, docierania cleanera, wosku itp...

    Wnętrze: Jeżeli skóra jest rzeczywiście brudna to APC (taki multi cleaner), w przeciągu 2 dni będę miał ten środek z firmy autobrite I później coś do odżywienia skóry. Tu polecam któryś ze środków meguiar'sa. Ten APC możesz używać do czyszczenia wnęk drzwi, nadkoli, uszczelek, wszystkich plastików w środku, dywaników itp. Różnie się go rozcieńcza, w zależnosci od zastosowania i zabrudzenia.

    I coś do plastików by się przydało. Możesz wybrać taki do wewnątrz i do zewnątrz, tylko pytanie czy chcesz bardziej połyskujący, czy matowy? Wybierz coś z Meguiar'sa lub z 303.
    Może być coś do opon jeszcze. Tu polecałbym Meguiar'sa, ewentualnie z firmy 303- Aerospace Protectant nadaje się do tworzyw i do gumy, ale osobiście wolę go stosować tylko na zewnętrzne elementy ponieważ daje połysk.
    Z akcesoriów mogą być jeszcze jakieś pędzelki do czyszczenia zakamarków, aplikatory bawełniane do nakładania tych wszystkich dressingów. Niby błacha rzecz taki aplikator, ale możemy równomiernie nałożyć środek i przy tym mało go zużywamy
    Może coś do felg jeszcze? Np coś z R222
    I jeżeli miałbyś lotną rdzę, pył hamulcowy na felgach i nadkolach to polecam Decon Gel z Wolfa

    Uff, to chyba tyle

  10. #100

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzięki za pierwsze "tropy"

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pielegnowacauto.pl Pokaż post
    Z głębszymi rysami może być problem. Rozumiem że nie chcesz robić całego auta, tylko punktowo? W takim razie papier ścierny na mokro 2000, później 2500 i można jeszcze 3000 zakończyć. I wtedy ręcznie to spolerować
    Myślę raczej o całym aucie bo tych drobnych rys jest naprawdę dużo.

    Wnętrze: Jeżeli skóra jest rzeczywiście brudna to APC (taki multi cleaner), w przeciągu 2 dni będę miał ten środek z firmy autobrite
    Nie jest mocno brudna ale na pewno przyda jej się czyszczenie.

    I coś do plastików by się przydało. Możesz wybrać taki do wewnątrz i do zewnątrz, tylko pytanie czy chcesz bardziej połyskujący, czy matowy?
    Wybierz coś z Meguiar'sa lub z 303.
    Wewnątrz to zdecydowanie bardziej mat.

Strona 10 z 218 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •