Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 87

Temat: Spalanie 1.6 vs. 1.8T

  1. #41
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Wydaje mi się, że 1.8T będzie też łatwiej sprzedać
    Potrzebujesz reklamy? Daj znać!
    https://www.facebook.com/AgencjaDecoPark/

  2. #42

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Moje A3 ostatni rocznik 2003 8L 1.6 BFQ.Spalanie srednie 7-8L.Nie ziewam,jak potrzebuje to przycisne,generalnie nie jest zle.Przebieg 134000.

  3. #43
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marcin_<3_A3 Pokaż post
    No masz racje, ale myślę że w podobnym stanie diesel droższy. Dzięki za radę, chyba jestem skłonny kupić 1.8T w wersji 150KM, no tylko tak jak mówisz będę musiał uważać przy kupnie w jakim stanie jest turbina.
    Nie tylko patrz na turbinę. W doładowanym silniku jest wiele innych elementów na które trzeba zwrócić uwagę. Koło dwumasowe, wężyki dolotu, zaworki itp.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  4. #44

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Barrt Pokaż post
    Chetnie poslucham jakie to sa wady bo jedyna jaka jestem w stanie wymienic jest skrzynia biegow...
    Wystarczy poczytać forum. Są tematy, w których przede wszystkim właściciele 1.6 mają swój udział... Jak dla mnie często trafiające przypadłości to:

    - wydmuchane uszczelki pod głowicą,
    - często silnik łyka olej, nawet ostatnio pojawił się taki temat i nagle o dziwo! okazało się, że zjawiło się sporo osób z 1.6 które także ma taki problem... ale jak się spyta co i jak no to gdzie tam tylko lać i jechać...
    - ciągle walący się osprzęt - czujniki temperatury (każde A3 jak dla mnie chory temat), termostaty, i inne ****rele,
    - skrzynia ale o tym już samo wspomniałeś,
    - notorycznie falujące obroty bez wiadomej przyczyny i rozwiązania,
    - nieszczelny dolot, który z minimalną nieszczelnością dla tego silnika potrafi nieźle namieszać...


    Wiadomo, każdy samochód ma swoje wady, ale ja osobiście mam dziwne wrażenie, że jednostki 1.6 pewne problemy dotykają bardziej...
    100 BHP / 1.6 L Klub

  5. #45

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    1,8T AGU automat, 3 osoby, opony zimowe profil 195 (przy 225 wychodzi tak samo), trasa 400km
    - w trasie jadac miedzy 80-90 km/h spala ~6,8 (testowalem to kilkukrotnie)
    - jadac normalnie czyli 100-120 (sporadycznie 160) - spala 7,4-8

    W mieście to ostry smok..

  6. #46
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez IronFlower Pokaż post
    Wystarczy poczytać forum. Są tematy, w których przede wszystkim właściciele 1.6 mają swój udział... Jak dla mnie często trafiające przypadłości to:

    - wydmuchane uszczelki pod głowicą,
    - często silnik łyka olej, nawet ostatnio pojawił się taki temat i nagle o dziwo! okazało się, że zjawiło się sporo osób z 1.6 które także ma taki problem... ale jak się spyta co i jak no to gdzie tam tylko lać i jechać...
    - ciągle walący się osprzęt - czujniki temperatury (każde A3 jak dla mnie chory temat), termostaty, i inne ****rele,
    - skrzynia ale o tym już samo wspomniałeś,
    - notorycznie falujące obroty bez wiadomej przyczyny i rozwiązania,
    - nieszczelny dolot, który z minimalną nieszczelnością dla tego silnika potrafi nieźle namieszać...


    Wiadomo, każdy samochód ma swoje wady, ale ja osobiście mam dziwne wrażenie, że jednostki 1.6 pewne problemy dotykają bardziej...

    Święta racja

  7. #47

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ale te problemy panowie to chyba przypadlosc starszych 1.6.Jak narazie u mnie nic z tych wymienionych przypadlosci nie robilem,poza termostatem.Wskazowka obrotomierza stoi jak wmurowana,skrzynie w pozniejszym okresie poprawili tak ze,odpada jej usterkowosc.Auto praktycznie mam od nowosci.Ze spalaniem w trasie przy normalnej jezdzie z klima 6-6,5 miasto do 8L.Moze te starsze 1.6 palily wiecej,nie wiem z czego to wynika.Ogolnie jestem bardzo zadowolony,jedyny mankament,to jak auto ma komplet pasazerow to czuc wyrazne oslabienie,ale ja zazwyczaj mam max 3 osoby na pokladzie wiec jest OK.Jesli chodzi o 1.8T to napewno ma moc,ale i te spalanie o ktorym mowa lekko by mnie o zawrot glowy przywracalo na stacji.Ja polecam 1.6 aczkolwiek po 2003r.moze sa juz pozbawione wymienionych przez kolegow wad.Narazie dobijam do 134000,oleju miedzy wymianami dolewam moze z 100ml. na 15000km.

  8. #48
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marcin_<3_A3 Pokaż post
    No masz racje, ale myślę że w podobnym stanie diesel droższy. Dzięki za radę, chyba jestem skłonny kupić 1.8T w wersji 150KM, no tylko tak jak mówisz będę musiał uważać przy kupnie w jakim stanie jest turbina. Nie jest jednak to taki łatwy wybór, z jednej strony nie robię dużo kilometrów, ale mam nadzieje, że nie będę żałował kupna benzyny kosztem diesla który palił by sporo mniej, ale za to ma dużo gorszą kulturę pracy.
    jeśli Ci się trafi jakieś fajne 180 KM to nie rezygnuj, wydaje mi się że spalanie jest na tym samym poziomie co w 150 KM.

    kultura pracy diesla w 8L rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia, tak naprawdę dopiero common rail nie jest traktorem
    Best ET: 14.764@1/4mile

  9. #49
    elja's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    mi pali 13l po miescie, nie duzym i bez duzych korków - Lublin. na oponach 225/45/r17
    a silnik 1.8t 180km polecam

  10. #50

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez verni Pokaż post
    Wydaje mi się, że 1.8T będzie też łatwiej sprzedać
    Właśnie chyba nie do końca, pamiętam jak sam kupowałem wózek to oferty 1.8T stały dosyć długo a diesle/benzyna 1.6 nastepnego dnia już były sprzedane.
    Ostatnio edytowany przez reaper - 31-03-11 o 11:11

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •