Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 52

Temat: Przyspiesznie 1.9 TDi AGR

  1. #41
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W silniku AGR przy kłopotach z przeładowaniem turbo są praktycznie dwie najczęściej występujące tego przyczyny : uszkodzony N75 (pęka w nim sprężyna) lub jest nieszczelność na wężykach ciśnieniowych dochodzących od muszli zimnej i gruchy siłownika ciśnieniowego turbo do N75 i w tym przypadku proponuję obydwie te rzeczy sprawdzić. Ponadto proponuję sprawdzić ewentualnie wymienić filtr powietrza i przemyć izopropanolem w spray'u przepływomierz. Jeśli chodzi o regulację kąta wtrysku to i tak niezbędny jest VAG-COM by na bieżąco sprawdzać poprawność jego ustawienia a samą regulację dokonuje się poprzez minimalną zmianę położenia koła pasowego pompy wtryskowej względem 3 śrub go mocujących - fotoporady powinieneś znaleźć w necie bez problemu.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  2. #42

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ok Sztomel pospradzam jeszcze raz wszystko dokładnie tylko najpierw musze kupić z pare metrów wężyków bo mam kilka na oku które pewnie będą do wymiany:/

    co do przepływomierza to kolega świerzy co mi robił logi mówił że przepływka jest okej, poza tym ja już czyściłem przepływke pare dni temu, może nie izopropanolem jak radzisz tylko normalnie z kurzu pędzęlkiem przeczyściłem (mimo iż prawie wcale brudu tam nie było). Co do filtra powietrza to też sprawdzałem i chyba jest nowy bo jeszcze pachnie i nigdzie nie jest zabrudzony (no chyba że na wierzchu tego tak nie bedzie widac)

    ale mam pytanie co do ważniejszej sprawy, napisałeś że może byc uszkodzony zaworek n75 i ja właśnie miałem go też sprawdzić, bo tak samo jak ty napisałeś, ja też wyczytałem na zaprzyjaźnionym forum golfa że czesta przyczyną jest właśnie uszkodzona spręzynka w tym zaworze. I na forum golfa właśnie spons opisał reanimacje zaworka tylko że on ma inny, ale gdy przejedziesz na dół to drugi kolega przembest188 opisał reanimacje zaworka n75 takiego właśnie jak ja mam i u niego własnie była pęknieta spręzyna, tylko niestety nie napisał już co on z nią zrobił bo raczej już jej nie naprawił i stąd też pytanie czy gdy załóżmy u mnie też jest pęknieta sprężyna w tym zaworku to czy można ją dokupić czy niestety czeka mnie wymiana całego zaworu, mimo iż kolega przembest188 nie wymieniał zaworka tylko naprawił tego, tylko jak??
    wrzucam linka do tego tematu i jak przejedziesz na sam dół to własnie tam kolega przembest188 opisuje jak to zrobił
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=67926
    Ostatnio edytowany przez grucha1987 - 18-04-11 o 19:44

  3. #43
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Link jest mi znany bo też się w tym temacie wypowiadałem na którejś ze stron a forum Golfa jest moim macierzystym forum z racji tego, że takie auto właśnie posiadam. Koledzy radzą sobie na różne sposoby zastępując pękniete sprężynki tymi z długopisów i odpowiednio je skracają aby uzyskać odpowiednią charakterystykę sprężystości - tutaj pole do popisu jest tak szerokie jak własna wyobraźnia.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #44

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    aha heh no w sumie kazda koncepcja jest dobra jesli jest skuteczna i ja bym ją na jakąś inną wymienił tylko właśnie chciałem wiedzieć jaka tam bedzie pasować bo nigdy tego zaworka nie rozbierałem wiec nie wiem jaka ona tam jest

  5. #45
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    w tej kwestii nie podpowiem gdyż mam podciśnieniowy N75 czyli zupełnie odmienny niż N75 ciśnieniowy z AGR.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #46
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ja bym na Twoim miejscu kupi? nowy N75 - koszt 115z? - http://allegro.pl/zawor-regulacji-tu...549505562.html

    do tego w??yki nowe i spok?j.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  7. #47
    Marcinn87's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    a gdzie te weżyki mooge kupić

  8. #48
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wężyki można kupić dosłownie prawie w każdym sklepie motoryzacyjnym (przynajmniej na Śląsku) i to za cenę już 3,65 zł za metr bieżący (polecam gładkie bez zewnętrznego oplotu bo lepiej na nich widać wszelkie ewidentne pęknięcia po dłuższym okresie ich eksploatacji). W ASO nie polecam zakupu bo za metr życzą sobie 70 złotych. Wężyk do AGR może być nawet ogrodowy przezroczysty z wewnętrznym stylonowym oplotem wzmacniającym (są o średnicy 4 mm - przynajmniej ja takie spotkałem choć warto poszukać o średnicy nieco mniejszej 3,5 mm - będą idealne).
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #49
    Marcinn87's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    7 razy

  10. #50
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    to są właśnie oryginały (wg mnie gościu się ceni) wybór należy do Ciebie.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •