Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 52

Temat: Przyspiesznie 1.9 TDi AGR

  1. #21

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ok domel79 zrobie tak jak piszesz tylko narazie musze ogarnąć tego VAG-a lub znaleźć kogoś kto mieszka niedaleko mnie a też ma kabel i sie zna na tym

  2. #22
    Baltosz's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny Ech

    A propos tematu to ja w służbowym busie (jestem kierowca z zawodu). Zeby nie bylo niejasnosci VW T5 2.5 TDI mialem ostatnio sytuacje ze wyprzedzajac na autostradzie TIR'a tuz po wyprzedzeniu jak dostalem strzal powietrza, a dosc mocno wialo. Tez nagle spadla mi moc i to drastycznie a odczucie potegowala przyczepa ktora ciagnalem. Mialem wrazenie jakby turbo w ogole nie ladowalo. zjechalem na pierwszym zjezdzie schlodzilem turbo, zgasilem poczekalem 3 min. odpalilem i dziala poki co bez zarzutu. Nie wiem czy komputer ma w ogole mozliwosc odlaczenia turbiny i jak tak to z jakich powodów
    Jeżeli pomogłem: kliknij "pomógł"
    A3 8L @110.

  3. #23
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Baltosz Pokaż post
    Nie wiem czy komputer ma w ogole mozliwosc odlaczenia turbiny i jak tak to z jakich powodów
    owszem, że ma taką możliwość i zawsze to robi jeśli turbo przeładowuje lub niedoładowuje a dzieje się tak po około 7 sekundach jeśli jedziemy na jednym biegu a ciśnienie doładowania się nie zmienia. Dzieje się tak gdyż sterownik silnika wchodzi wtedy w stan pracy awaryjnej by chronić silnik jak i turbosprężarkę przed potencjalnym uszkodzeniem a zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika powoduje reset trybu awaryjnego. Ciekawostką jest również fakt, że każda jazda na biegu z puszczonym całkowicie pedałem gazu (np. zjazd z wzniesienia) również generuje tryb awaryjny ale taki, który jest fabrycznie zapisany w mapach sterownika silnika.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #24
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ja w AGR chciałem wyczyścić N75 ale nie tak łatwo go rozebrać- chyba jedynie łamać, ciąć, więc odpuściłem i kupiłem nowy na allegro Pierburg o numerze 026906283J (N75 do AGR są trochę inne, mniejsze ze względu na brak zmiennej geometrii i są tańsze).Warto przy okazji wymienić wszystkie wężyki na nowe.
    Przepywomierz- od strony rury harmonijki zdjąłem obejmę samozaciskającą (klucz francuz) i od tamtej strony wyciąłem tą siatkę, następnie delikatnie pędzelkiem przeczyściłem druciki.
    Później zostaję czyszczenie kolektora ssącego i zaślepienie EGR, wywalenie N18.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  5. #25
    Arronax's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ale i tak po podłączeniu Vaga sprawdź czy przepływomierz jest ok. Albo zapytaj kogoś kto już tak sprawdzał tak jak mówili przedmówcy.

    Może Twój ma już zaślepiony EGR pierw też to zobacz.

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    właśnie wyjąłem przypływomierz a przynajmniej tak mi sie wydaje że to to (ponieważ na forum się różnił od tego co ja mam http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=5032.html)

    Sory za jakość zdjęć, robione na szybko fonem







    I stąd moje pytanie jak sie dostać do środka? czy można jakąś wyjąć jedną z tych siatek czy trzeba je przeciąć?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Matrixs88 Pokaż post
    Przepywomierz- od strony rury harmonijki zdjąłem obejmę samozaciskającą (klucz francuz) i od tamtej strony wyciąłem tą siatkę, następnie delikatnie pędzelkiem przeczyściłem druciki.
    I Matrix zostawiłeś ją taką przeciętą?

  7. #27
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    totalnie usunąłem całą siatkę od strony harmonijki - nawet nie znać że coś tam było.
    Przy okazji wszystkie styki przy kostkach przeczyść.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  8. #28

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    aha ok, ja ją spróbuje oderwać i później może ją spowrotem przykleje na kropelke no bo jak była to niech będzie może w przyszłości sie bedzie mniej brudziło niż jakby nie było w ogóle

  9. #29
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    uważaj z kropelką- żeby osad, opary z kleju nie siadły na druciki w przepływomierzu bo będzie tragedia.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  10. #30

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dobra wyczyściłem wszystko w sordku (dobrze ze znalazłem stary pędzelek z lat szkolnych) styki tez przedrapałem nożem, teraz bede kleił a za godzine okaże sie czy coś pomogło, ale pewnie to nie bedzie to, bo w sumie to on tak bardzo w srodku nie był brudny ten przepływomierz

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •