Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 52

Temat: Przyspiesznie 1.9 TDi AGR

  1. #31

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    a więc tak właśnie zrobiłem około 50 km, najpierw poczekałem aż woda dojdzie do 90 stopni i jeszcze kilka km przejechalem aby wszystko sie rozgrzało i na trasie chciałem zobaczyć jak sie zbiera. Lekka różnica jest (albo tak mi sie tylko wydaje), ale gdy odrazu wbijam pedał do podłogi to sie przymula Zbiera sie dopiero wtedy gdy pedał stopniowo wciskam do samego dołu to do 140 km/h nie ma problemu żeby dojść (a wcześniej już taką predkość miał problem osiągnąć) ale nie wiem jak przy większej prędkości (duży ruch był na trasie). Spróbuje go wieczorem bujnąć tak do 170-180 km/h i napisze czy w ogóle taką predkość osiągnie i jak sie przy niej zachowuje. Ale pewnie coś czuje że bez VAG-a sie nie obejdzie (w sumie to najprostrzy sposób aby wszystko sprawdzić ale nie mam za bardzo u kogo tego sprawdzic:/) A stanie sie coś jak narazie bede jeździł bez turbiny?

  2. #32
    kamilos2011's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Na początek sprawdz wszystkie przewody dochodzące do turbiny może spadła jakaś opaska i ciągnie lewe powietrze ja tak u siebie miałem i podobne objawy jak u ciebie a co do dzwięku turbiny to różnie piszą ja ją dopiero słyszę wyrażnie jak uchylę szybę ale przy zamkniętej jak się w słucham tez słychać jakiś gwizd.

  3. #33

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    właśnie wróciłem od dziewczyny i zrobiłem tak jak pisałem wcześniej czyli spróbowałem osiągnąć wiekszą predkość (noc jest, mały ruch to może bardziej przycisnąć) tak wiec do prawie 160 km/h zbierała sie miodzio ale gdy osiągneła właśnie tą predkośc to nagle zonk, turbina staneła, pedał sie zrobił pusty i załapała zmułe. Już wiecej nawet nie próbowałem jej bujnąć bo i tak to by nie miało sensu (a pewnie i tak by wiecej nie chciała iść:/). Czyli złapałem klasyczny notlauf, pozostaje mi dopaść kogoś z lapkiem i zrobić jej logi dynamiczne, ale na to za bardzo nie mam czasu

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamilos2011 Pokaż post
    Na początek sprawdz wszystkie przewody dochodzące do turbiny może spadła jakaś opaska i ciągnie lewe powietrze ja tak u siebie miałem i podobne objawy jak u ciebie a co do dzwięku turbiny to różnie piszą ja ją dopiero słyszę wyrażnie jak uchylę szybę ale przy zamkniętej jak się w słucham tez słychać jakiś gwizd.
    okej jutro jak wróce z roboty to posprawdzam jeszcze raz dokładnie ale raczej wszystkie wężyki są okej bo dzisiaj juz sprawdzałem gdy czyściłem przepływomierz. A powiedz mi kamilos bo widze że mamy takie same silniki jak twoja a3 sie zbiera? ładnie ciągle? odrazu jak wciskasz pedał do podłogi to wbija w fotel? bo u mnie tak sie nie dzieje musze stopniowo dodawać gazu bo jak odrazu do konca wcisne to sie zamula:/ ile swoją najszybciej jechałes?

  4. #34

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łańcut
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    turbo powinno włączać się od około 1800 obr/min i wtedy powinieneś czuć znaczącą różnicę podczas przyśpieszania, ale na 4 biegu przy 60 km/h schodzi parę sekund niczym obroty podskoczą do tych 1800 . Proponuje Ci sprawdzenie wężyków idących do EGR i N75. Ja miałem pęgnięty wężyk idący od N75 do króćca na zewnątrz muszli zimnej turbosprężarki (leci po tej grubej rurze dolotowej na dół).

  5. #35

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bycio7 Pokaż post
    Proponuje Ci sprawdzenie wężyków idących do EGR i N75. Ja miałem pęgnięty wężyk idący od N75 do króćca na zewnątrz muszli zimnej turbosprężarki (leci po tej grubej rurze dolotowej na dół).
    okej bycio sprawdze zaraz te wężyki ale coś mi sie wydaje że to nie od tego bo gdyby któryś z wężyków był pęknięty to by wcale turbina nie chciała sie załączyć lub by odrazu była zamulona, a u mnie jest tak że nieraz ładnie ciągnie dopiero przy określonej prędkości (wczoraj przy prawie 160 km/h) turbina wyłącza sie i auto dostaje zmułki. No chyba że sie myle, a u ciebie jakie objawy były? odrazu była zamulona, niezaleznie od predkości? czy tak jak u mnie że dopiero przy określonych obrotach i określonej predkości dopadła ją zmuła?

  6. #36

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    a więc właśnie sprawdziłem wężyki (tak tylko z grubsza bo pogoda jest do dupy a za dużo dzisiaj czasu nie mam:/) i niby wszystkie są okej, oprócz tego jednego który zaznaczyłem na zdjęciach niżej, odrazu przykuł moją uwagę ponieważ niby jest założony ale za bardzo sie rusza u nasady. Ktoś go albo nie wepchnął do końca albo ten plastik który ten weżyk na niego jest zakładany ułamał sie i dlatego buja się ten wężyk we wszystkie strony. Stąd też mam dwa pytania:
    1. Czy gdyby z tym wężykiem faktycznie było cos nie tak lub z tym plastikiem to czy on właśnie byłby przyczyną tego spadku mocy.
    2. Czy ta opaska jest zakładana na stałe? Czy jak ją zdejme to bede mógł założyć ją jeszcze raz? Pytam sie dlatego ponieważ po obu strona nasady tego wężyka są dwa kawałki plastika i inna opaska raczej mi tam nie wejdzie (mówie o tej najbardziej powszechnej czyli skręcanej)




  7. #37
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    1. To musi być wszystko szczelne- każda dziura w dolocie to uciekające powietrze= spadek mocy.
    2. Tego nie jestem pewien ale wydaje mi się, że to nie jest jednorazowe.

    Mi ten króciec też się chwiał więc do pewności obkleiłem wokół klejem.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  8. #38

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Matrixs88 Pokaż post
    Mi ten króciec też się chwiał więc do pewności obkleiłem wokół klejem.
    a miałeś matrixs przez to spadek mocy i jak to zakleiłeś to było wszystko okej? czy to nie przez to a kleiłeś tylko z braku zajęcia?

  9. #39
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    koledzy to jest temat o przyspieszeniu AGR-a a nie o dziurach w wezykach
    nie robcie OT

  10. #40

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A więc, dzięki koledze swierzy91 który użyczył pomocy udało sie zrobić logi dynamiczne, wklejam je niżej i prosze aby ktoś wywnioskował z nich co jest w mojej a3 nie tak może kolega Sztomel doradzi bo ma o tym chyba najwieksze pojęcie

    Kolega swierzy91 zrobił mi trzy logi, pierwsze dwa były robione na 3 biegu a 3 log był robiony na 4 biegu. Na trzecim biegu nie włączył sie tryb awaryjny i nie odcieło turbiny ale widoczne są nieprawidłowości. Natomiast na 4 biegu przy 4 tys. obrotów widoczne było zamulenie auta, jakby załączył sie tryb awaryjny i odcieła sie turbina.
    Wrzucam linki - pierwsze dwa robione na 3 biegu
    Log (0 - 003,008,011)

    Log (0 - 011)

    i na 4 biegu
    Log (0 - 003,008,011)

    Dodatkowo kolega swierzy91 sprawdził mi statyczny kąt wtrysku i powiedział mi że mam za duży bo mam ok. 95 dlatego byłbym wdzięczny jakby ktoś mnie także poinstruował co zrobić aby go zmniejszyć z góry dzięki

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •