Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 13 z 13

Temat: Problem z BRC

  1. #11
    Night_Vision's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny :)

    Niewiem gdzie wy zakladacie gaz...ale ja dostałem 3 letnia gwarancje na instalacje...bez limitu kilometrow...wtryskiwacze dostałem sportowe z wkladka teflonowa,i reduktor do 250 koni...przejechałem narazie 16 tys,bez problemowo od strony gazu,a pierwszy przeglad mam po 20 tys,i radze jezdzic na przeglady,bo to niewielki koszt a zawsze jak cosm sie stanie to jest gwarancja....

  2. #12
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Night_Vision niemilo bys sie zdziwil jakby polecialy Ci podzespoly po roku czasu na 3letniej gwarancji.
    Wtryski teflonowe omvl to taka sama jednorazowka jak wtryski BRC i wymienia sie je na nowe bez regeneracji.
    I napisz jaki masz model parownika bo najmocniejszy brc mial teoretycznie do 140kW.
    Jak masz inne wtryskiwacze to jak gazownik moze Ci dac gwarancje BRC?
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam ponownie. Jakoś zapomniałem o tym temacie, bo pojechałem na drugi dzień do gaziarza. Ale napisze co było nie tak, jakby komuś się to powtórzyło. A więc tak, filtr fazy lotnej był przyczyną. Ale nie był on zapchany. Znajduje się on w takiej puszce aluminiowej w kształcie walca. Filtr od obudowy dystansowała taka podkładka z 4 "kolcami" aby był swobodny przepływ. Ale niestety materiał użyty do tego to jakaś porażka. Cała podkładka pod wpływem ciepła od silnika strasznie napuchła a kolce praktycznie znikły. Wiec podczas większego zapotrzebowania na gaz całość nie wyrabiała, i ciśnienie spadało co powodowało przełączenie się znowu na benzynę. W efekcie wymieniłem ten filterek oraz fazy ciekłej, zrobiłem ogólnie cały przegląd gazu. Zapłaciłem normalnie jak za przegląd (i tak niedługo mnie to czekało). Więc ogólnie nie było tak źle
    Pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •