Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Rosnące obroty

  1. #1
    Deminencja's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Biłystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny Rosnące obroty

    Witam
    od paru dni mam problem z moja A3. Problem zaczyna się od biegu 3-go i wyższe. Po wysprzęgleniu rosną obroty, a na biegu jak zdejmę nogę z gazu to silnik nie reaguje i jedzie dalej tym samym tempem. Na biegu po jakimś czasie obroty spadną, a na biegu jałowym obroty wzrastają do 4-5 tyś. Ale wystarczy depnąć po hamulcach a obroty wracają do normy, podobna reakcja jest też przy zaciągnięciu ręcznego. Komputer nie pokazuje błędów jedynie przepływomierz pokazuje zawyżone wartości(co kolwiek to znaczy) wymieniłam wężyki podciśnieniowe, zdjęłam rurę z EGRu i w rurze jest trochę oleju...
    Czy ktoś może mi podpowiedzieć o co chodzi?? czy to początek końca turbo??
    jeżdżę grzec(s)znie

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Deminencjo, nie napisałaś o jaki silnik chodzi. Objaw jest taki jakby nie reagował przełącznik biegu jałowego w potencjometrze przy pedale gazu. Podobne objawy występują jeśli zaczynają przepuszczać uszczelnienia wałka turbosprężarki ale w takim akurat przypadku nie pomagałoby wcisnięcie pedału hamulca czy też zaciągnięcie ręcznego więc o turbo możesz być spokojna. Najlepiej jeśli na vagu wejdziesz w 01 Engine a następnie 08 Meas Blocks i po wybraniu grupy 002 będziesz obserwować wskazania w polu 2 i 3 czyli procent wciśnięcia pedału gazu (na biegu jałowym ma wskazywać 0%) i stan pracy (bez naciskania na pedał gazu powinno wskazywać "010" a przy wciśniętym "000"). W przypadku uszkodzenia potencjometru pedału gazu to właśnie wciśnięcie pedału hamulca czyli przekazanie sygnału do sterownika silnika z czujnika F7/F47 powoduje powrót do prawidłowych obrotów biegu jałowego. Wykluczyć turbo w tym przypadku można bardzo prosto - wystarczy, że zdejmiesz gumowe kolanko dolotu z obudowy zaworu EGR i odłożysz je na bok a następnie uruchomisz silnik. Jeśli wtedy obroty znowu będą rosły to nie jest to wina uszkodzonego uszczelnienia turbo bo nawet gdyby turbo pluło olejem w dolot to olej i tak się nie dostanie do kolektora ssącego po wypięciu kolanka od EGR.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 11-05-11 o 09:30
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3
    Deminencja's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Biłystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    silnik AHF 1.9 TDI 81kW
    wczoraj jeździłam z podłączonym komputerem i wskazania pedału gazu niby ok, dzisiaj wizyta u kolejnego fachowca
    jeżdżę grzec(s)znie

  4. #4
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    w celu zdiagnozowania poprawności działania czujnika G79 (potencjometru pedału gazu) nie trzeba jeździć samochodem. Sprawdzając wskazania w grupie 002 wystarczy tylko by silnik pracował na biegu jałowym i pytanie : wystąpił problem z obrotami w trakcie jak jeździłaś z podpiętym vagiem i wskazania były OK ?
    Cały pic polega na tym by stwierdzić czy na biegu jałowym w trakcie tego nienaturalnego wzrostu obrotów zmieni się wskazanie w polu 2 grupy 002 na inną wartość niż 0% oraz czy w polu 3 zmieni się wskazanie z 010 na 000 - jeśli tak to uszkodzenie leży po stronie potencjometru G79 pedału gazu. Jeśli te wskazania będą ok mimo samoczynnego wzrostu obrotów to w 01 Engine wejdź w grupę 007 i sprawdź wskazania temperatur : paliwa (Fuel temperature) i płynu chłodzącego (Coolant temperature) - nienaturalnie niska wartość temperatury może być powodem wzrostu obrotów. Jeśli również te wskazania będą ok to zdejmij kolanko dolotu z obudowy EGR i wtedy zobacz co się będzie działo (oczywiście silnik musi wtedy pracować).
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam podobny problem z moim samochodem.

    Po pierwsze zaczęło się od tego że kilka razy po zmianie biegu obroty nie schodziły, utrzymywały się na tym poziomie, tak jak bym nie wcisnął sprzęgła, choć bieg wszedł ładnie

    Po drugie, kilka razy zgasł mi samochód na przejeździe kolejowym, na dłuższych światłach. Obroty utrzymywały się na swoim poziomie ok. 850 a mimo to auto zgasło.

    Po trzecie, zdarzyło mi się to raz obroty zaczęły same rosnąć, doszły do ok4,000 i musiałem zgasić auto, wtedy się uspokoiło. Jechałem wtedy na biegu jałowym

    Czy to wszystko może oznaczać czyszczenie przepustnicy i przepływomierza i ustawienie obrotów ? Czy to może coś innego ?
    Ostatnio edytowany przez Tarpat - 23-10-11 o 17:48

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie ma pomysłów ?
    Ostatnio edytowany przez Pawel_yu - 24-10-11 o 08:34

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja u siebie miałem swego czasu taką przypadłość, że po lekkim wciśnięciu gazu obroty same rosły aż do okolic 4000 (ja cały czas dotykałem leciutko gaz). Problem ustał sam... nikt nie miał pomysłu co to może być...

    Masz jakieś błędy na kompie?
    100 BHP / 1.6 L Klub

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam problem z rosnącymi obrotami, zaraz po ruszeniu. Problem pojawia się czasami, nie zawsze. Otóż po odpaleniu i przejechaniu kilkunastu metrów obroty same rosną i utrzymują się na ok 3000tyś. Musze zgasić auto. Po takim zgaszeniu zazwyczaj auto bardzo ciężko odpala. Raz nawet wcale nie odpalił.
    Byłem na diagnostyce i wyskoczył błąd czujnika G12. Czy może być to jego wina ? Mechanik mówił że może, ponieważ odpowiedzialny jest on za ssanie. Co to może jeszcze być ? Zapchana przepustnica ? Dziwi mnie tylko że jak mam te obroty, zgaszę auto to później bardzo ciężko odpala.

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tarpat Pokaż post
    Mam problem z rosnącymi obrotami, zaraz po ruszeniu. Problem pojawia się czasami, nie zawsze. Otóż po odpaleniu i przejechaniu kilkunastu metrów obroty same rosną i utrzymują się na ok 3000tyś. Musze zgasić auto. Po takim zgaszeniu zazwyczaj auto bardzo ciężko odpala. Raz nawet wcale nie odpalił.
    Byłem na diagnostyce i wyskoczył błąd czujnika G12. Czy może być to jego wina ? Mechanik mówił że może, ponieważ odpowiedzialny jest on za ssanie. Co to może jeszcze być ? Zapchana przepustnica ? Dziwi mnie tylko że jak mam te obroty, zgaszę auto to później bardzo ciężko odpala.
    Panowie jakieś pomysły ? Ledwo go dzisiaj odpaliłem..., już myślałem że bez holowania się nie obędzie.

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostróda
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam
    Chciałbym odświeżyć temat ponieważ mnie dopadło to samo i nie mam pojęcia co to może być. Po wzroście obrotów również muszę zgasić auto a do tego jak odpalam to śmierdzi mi w samochodzie benzyną.
    Pomocy !

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •