Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 123

Temat: Audi a3 3.2 v6 quattro Lpg

  1. #51

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    AUDI A3 2005 r.
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB

    Domyślny

    Zamontowano mi instalacje gazową BRC w moim audi. Przejechałem dosłownie 3 kilometry od odebrania auta i zaczął pracować jak boxer od subaru. Tak jakby nie pracował na wszystkie cylindry. Dźwięk ładniejszy ale jednak coś nie tak... Przy obrotach 3-4 tys mrugała kontrolka z pomarańczowym silniczkiem. A poza tym na postoju słychać tykotanie jak z traktora i zaobserwowałem, że to z listwy wtryskowej gazu. Nie wiem czy tak ma być? Samochód odstawiłem do gazownika. Podobno jeden z wtryskiwaczy gazu się przytkał... Hmm.. dziwne, że tak od razu.. Za montaż gazu zapłaciłem 4 tys. Butla 54 litry. Zobaczymy co dalej jak go odbiorę.

  2. #52
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    To ciekawie co do objawów, a nie ciekawie ogólnie
    BRC powiadasz.... podobnosz ok ja wolałem pójść w Staga z mocniejszym redaktorem KME (jakos tak chyba)
    I wybrałem jedna z najdroższych jak nie naj w Poznaniu, oczywiście polecana tu na forum, przez kolegów i .....
    Jestem mega zadowolony, zero problemów przez juz prawie rok, i wcale nie było jakos drożej, a przynajmniej Full serwis

    Wiec ciekaw jestem czy warsztat nie popełnił jakiegoś błędu...
    Poza tym mogę tobie podpowiedzieć ze po założeniu lpg lubią padac cewki zapłonowe
    Ja tez dobrze nie wyjechałem i nagle chodzi jakby nie na wszystkie gary, na drugi dzień zasowam do nich i powiedzieli mi cewka padła, za 2 dni druga
    Kupiłem najpierw jedna , potem dwie- jedna w zapas, ale na dwóch sie skończyło
    Jednak pociesze cie gdyby ten temat cie dotknął.....jest na to akcja serwisowa (istnieje temat o tym) i w jej ramach wymieniają Tobie wszystkie na nowe w Aso

    Wiec opanowuj temat i napisz co dokładnie było....

  3. #53

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    AUDI A3 2005 r.
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB

    Domyślny

    A dlaczego nie wymieniłeś swoich cewek w ramach akcji serwisowej tylko kupiłeś?

  4. #54
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Bo to się działo zaraz po założeniu lpg, a po drugie nie wiedziałem o tym
    Zainteresowałem sie jak juz ruszyłem temat, a na taka akcje tez się ciut czeka nie jest to od ręki
    Ale spoko pól roku polezaly i poszły z 20 zł strata wiec luz

  5. #55

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    AUDI A3 2005 r.
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB

    Domyślny

    W ASO powiedziano mi, że w moim audi w 2011 roku była taka akcja przeprowadzona ale nie do końca wiedzą które zostały wymienione bo podobno było to robione w jakimś serwisie który nie był połączony z ich bazą... Trochę dziwne. Poprawione cewki mają mieć symbol 022905715B. Zobaczę jakie ja mam.

  6. #56
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    No dokładnie, sprawdź i wszystko będzie jasne
    Aczkolwiek one nie musza byc przyczyną takiej pracy silnika itd

  7. #57

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    AUDI A3 2005 r.
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB

    Domyślny

    Wszystkie cewki jakie mam są teoretycznie wymienione. U jednego mechanika wyszło, że jedna z nich jest jednak wadliwa bo gdy jeździłem na samej benzynie również mi wyskoczył chack. Mechanik od gazu ogarnął temat w taki sposób, że podniósł miejsce mocowania listwy wtryskowej gazu tak, że jest na wysokości napisu 3.2 na silniku. Podobno jeden przewód idący do 5 cylindra był zgięty. Jak na razie na gazie chodzi ok. Błędów brak ale to dopiero drugi dzień. Zatankowałem do pełna gazu i benzyny. Zobaczymy na ile km wystarczy gazu przy miejskiej jeździe.



    Po kilku dniach jazdy chack nadal mi wyskoczył jako niesprawność katalizatora. I tak ze 3 razy. Po czym okazało się, że u mnie w mieście jest plaga niesprawności katalizatorów. Tankowane na dwóch stacjach. Jedna prywatna a druga z "orzełkiem". Podobno za dużo siary w paliwie. Zatankowałem na innej stacji i jak narazie jest ok.


    Jednak poprawka. Nadal ten sam błąd. Gazownik, tak jak mój znajomy mechanik magik zasugerował aby w sondach za katalizatorem wkręcić tulejki zmniejszające średnicę otworu, przez które sona pobiera spaliny. To podobno ma rozwiązać problem.
    Ostatnio edytowany przez jacusix - 17-08-15 o 21:47

  8. #58

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ahlhor
    Auto
    Audi A3 r32
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ

    Domyślny

    Witam mam pytanie jak wam sie sprawuje gaz na jednym parowniku?? U mnie na jednym silnik nie chcial pracowac przy nizszych temperaturach i moi magicy wrzucili dwa zavoli zeta S 2 x 250KM . Na dwóch parownikach przy wyzszych predkosciach wtryski mialy dalej zbyt mala temperature i dolozyli do nich podgrzewacze i jestem troche zaskoczony, poniewz gdy zaproponowalem mu domontowanie takich ogrzewaczy powiedzial ze do niczego sie nie nadaja. Ma ktos z was takie podgrzewacze?? Wtryski Magic HD. Pozdrawiam

  9. #59
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Daro-r32 Pokaż post
    Witam mam pytanie jak wam sie sprawuje gaz na jednym parowniku?? U mnie na jednym silnik nie chcial pracowac przy nizszych temperaturach i moi magicy wrzucili dwa zavoli zeta S 2 x 250KM . Na dwóch parownikach przy wyzszych predkosciach wtryski mialy dalej zbyt mala temperature i dolozyli do nich podgrzewacze i jestem troche zaskoczony, poniewz gdy zaproponowalem mu domontowanie takich ogrzewaczy powiedzial ze do niczego sie nie nadaja. Ma ktos z was takie podgrzewacze?? Wtryski Magic HD. Pozdrawiam
    Nie wiem jak to się ma do wszystkiego ale.... czemu masz założoną taką jak na moje rozeznanie dziwną instalację może stąd takie problemy gdyż może się do tego auta nie nadawać .....
    Ja mam Staga z jednym parownikiem KME Gold do 350 KM wtryski Hana i pewnie reszta według standardu - żadnych problemów
    A ostatnio było -15 , -17 codziennie do pracy jakieś 15 km i zero problemu
    a nie mam żadnych tulejek na sondach czy podgrzewaczy
    Myślę że ta instalacja może nie jest zła tylko może nie do tego typu silnika , czasem tak bywa

    Co do Zavoli , miałem w 8l i już była to stara aczkolwiek solidna firmowo instalacja lpg gdzie nie wszyscy potrafili się nią konkretnie zająć....
    Dlatego myślę że przy tym silniku i dzisiejszym zaawansowaniu instalacji lpg, problem może tkwić w podzespołach.... moje skromne zdanie

  10. #60

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ahlhor
    Auto
    Audi A3 r32
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ

    Domyślny

    Za trzy tygodnie bede w Polsce i zapytam gazownika jaki byl ten pierwszy parownik. A moze poprostu sie z nim zle wpieli w przewody grzewcze?? Samochod na gazie przyspiesz praktycznie tak jak na benzynie.

Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •