Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 58

Temat: praca na 3 cylindry

  1. #11
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sensej Pokaż post
    Problem jest o tyle dziwny ze raz przejade bez przerwy 150 km i nic sie nie dzieje a innym razem po odpaleniu caly czas go telepie.
    Miałem kiedyś w 8L AGU bardzo podobny problem. Okazał się moduł zapłonu (ten na obudowie filtra powietrza). Czasami pomaga wyczyszczenie kostki i styków, ale najlepiej jakbyś ''pożyczył'' od kogoś ten moduł i będziesz wtedy pewny.

  2. #12
    Mateusz_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Co może być przyczyną tego że po raz kolejny zaczął mi pracować na trzy cylindry? Kable + świece wymienione jakiś miesiąc, półtorej temu. I przy ostrym ruszeniu zamulił się i zaczął pracować na trzy cylindry... Wie ktoś coś może na ten temat?

  3. #13
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wiem, że czasem się powtórzę, ale sprawdzałeś teraz świece? Może je zarzuca olejem (a dokładnie tą, na której nie działa ten cylinder). Wykręć wszystkie świeczki i je po prostu przeczyść.

    Napisałeś że wymieniłeś te rzeczy półtora miesiąca temu, ile km zrobiłeś? 200? 300? U mnie zarzucało świece po około 150 - 200km, gdzie też zaczął słabo chodzić, drugi gar od lewej przestawał iskrzyć.
    niunia 1.6 AEH 1997r 229kkm
    audio Alpine napędzany Hertz DSK130 + CARPOWER 750W + JBL GT5-1204 BR
    trasa 6.0L/100km ||| miasto 8-10L/100km ||| mieszanka 7L/100km

  4. #14
    Mateusz_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    a jeśli to będzie to co mówisz to czego czeka mnie wymiana?

  5. #15
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    uszczelniacze głowicy, jeszcze nie tak drogo,.. albo najgorsze.. pierścienie.. największy koszt u mechaników.
    niunia 1.6 AEH 1997r 229kkm
    audio Alpine napędzany Hertz DSK130 + CARPOWER 750W + JBL GT5-1204 BR
    trasa 6.0L/100km ||| miasto 8-10L/100km ||| mieszanka 7L/100km

  6. #16

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polkowice
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny pali na 3 cyl

    Audi A3 99 1.8t s Line
    witam borykam sie z podobnym tematem , mianowicie odebralem autko od mech cala zawiecha nowa rozrzad itp , ale ostro polatac nie moge bo nie pali na 3ci cyl. Stalo sie to przed mechanikiem . Wiec pewnego wieczoru pojechalem na przerwe w pracy wsiadlem do auta a yu nie pali , nastepnego dnia doszedlem ze pompa paliwa sie wiesza ,trzeba bylo ja puknac czasem zeby wystartowala wymienilem pompe paliwa i filtr , i okazalo sie ze jak jest ponizej 1/4 baku to jakby podawal za malo paliwa , odcina no i pewnego dnia zaczal chodzic na 3 cyl , dodam ze na starej pompie przerwal mi i chodzil raz na 3 cyl ale nastepnego ranka ok . Teraz kolejna pompa paliwa nowa , problem znikl z za mala iloscia paliwa nie gasnie , nadal pali 3 cyl , cewki spr zamienilem miejscami pomiedzy 3 a 4 , napiecie stale 12v na cewke dochodzi i pytanie czy jestem wstanie dpr miernikirm lub porownac napiecia sterujace cewka i wtryskiem , swieca na tym cyl nowa , Vag przerobiony w zdluz i w szerz zadnych bledow , wtryski przeczyszczone , chodz ta czynnosc bede musial wykonac i dla pewnosci zamienic wtryski miejscami .
    Zastanawiam sie czy to ze czasem probowal odpalac bez paliwa lub go odcinal to moglo cos sie wydazyc na tym cyl.
    prosze o pomoc i ewentualnie jakie grupy mierzyc na silniku zrobie logi . Dodam auto pracuje bardzo rowno jesli chodzi o obroty ale na 3 cyl . Moze byc jeszcze aparat zaplonowy ,czy mozna go jakos spr , czyli tak jak cewke czy dostaje imp.a tak jescze dopisze bo nasunela mi sie mysl i nic nie znalazlem na ten temat co z czujnikiem halla czy moglby zle czytac ale na vagu nie wyz bledu , poniewaz jak go odepne silnik zachowuje sie bez zmian dale trzsie i 3 cyl ale blad sie pojawia. Pomocy panowie bo autko mi stalo 3 miechy i stesknilem sie juz

  7. #17

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam. Wczoraj skrecilismy do kupy moje audi (nowe zawory, prowadnice, popychacze, uszczelka pod glowice). Auto chodzilo na biegu jalowym dobre 30minut i wlaczyl sie wentylator i wtedy auto przestalo pracowac na wszystkie cylindry. Po podlaczeniu do VAG ukazal sie blad:
    01249 - Wtryskiwacz 1 cylindra -N30
    29-10 - Zwarcie do Masy - Sporadyczny!
    Po wykasowaniu blad juz sie powrocil ale auto dalej nie pracuje na wszystkie cylindry. Po wyciagnieciu po kolei wszystkich kabli zaplonowych auto wyraznie pracowalo gorzej. Kable i swiece sa nowe (kable beru, swiece NGK). Dodam, ze auto na gazie i na benzynie pracuje tak samo

  8. #18
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zdejmij listwe i zerknij czy wszystkie wtryski sikaja. Jesli nie dziala nadal ten na 1 to podmien go z innym z cylindrow. Wtedy bedziesz mial pewnosc czy wtrysk padl czy tez moze masz faktycznie zwarcie na wiazce. lub swieca/kable do wymiany
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  9. #19

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ale nawet jesli wtrysk bylby uszkodzony to auto powinno pracowac na gazie tak? czy sie myle?

  10. #20
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jeżeli wtrysk by był uszkodzony to nie miało by to wpływu na prace na gazie,ale jeżeli przewód od wtrysku jest przerwany i robi zwarcie to ma to wpływ.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •