Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 148

Temat: Problem z biegami

  1. #121

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi A3 8P 2005 Tiptronic 09G
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Wygląda na źle wyregulowany wybierak do którego podpięte są linki dźwigni zmiany biegów....

  2. #122

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    a może to sprzęgło albo stopa sprzęgła ?? u mnie tak było że na wyłączonym silniku wszystko wchodziło a jak zapaliłem nie dało się biegu wrzucić no i okazało się że dwie rzeczy się zbiegły z czasem, pęknięta stopa sprzęgła się odkształciła i nie puszczało i tarcza sprzęgła też już była do wymiany. koszt naprawy okolo 1500.

  3. #123

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mam podobny problem, czasem nie moge wbic lub wybic biegow w szczegolnosci 1 i r. Do tego czasem jak wbije 1 i nie moge wybic to drzy pedal sprzegla. Auto chodzi normalnie, nie slizga ani nic
    Dodam jeszcze ze jak sie zablokuje i zostawie auto np na parkingu zablokowane wylacze zaplon to skrzynia sie odblokowuje.
    Ostatnio edytowany przez Tokis - 21-03-16 o 12:36

  4. #124

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Miałem to samo, u mnie dochodził jeszcze objaw dziwnego dźwięku przy puszczaniu sprzęgła oraz pedał sprzęgła czasami się blokował w 3/4 długości. Pomogło porządne odpowietrzenie z wymianą płynu. Jak na razie jest ok, zobaczymy jak będzie później

  5. #125
    Deroyter's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tokis Pokaż post
    Mam podobny problem, czasem nie moge wbic lub wybic biegow w szczegolnosci 1 i r. Do tego czasem jak wbije 1 i nie moge wybic to drzy pedal sprzegla. Auto chodzi normalnie, nie slizga ani nic
    Dodam jeszcze ze jak sie zablokuje i zostawie auto np na parkingu zablokowane wylacze zaplon to skrzynia sie odblokowuje.
    Powiedz mi kolego czy objawy pojawiły się nagle ? Czy po wymianie dwumasy i sprzęgła ? Temat był już opisywany na forum. Miałem identyczne objawy - jak się okazało najgorszy scenariusz - luz na wałku skrzyni biegów ( czesty objaw skrzyń 6 biegowych ) opisywany zarówno na forach VW. U mnie skrzynia poszła do regeneracji i mocno potrzepała po kieszeni...( można kupić używaną ale jest to taki troszkę kot w worku ). Jest jednak sposób oby ominąć wyciąganie skrzyni i likwidację luzu poprzez dorobienie tulejki/podkładki ( również opisane na tym forum ) ale to już jest wg mnie troche kaskaderka i nie wiadomo i ile wytrzyma, na pewno pozwoli na tymczasowe zaoszczedzenie pieniędzy.

  6. #126

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Auto mam 1.5 roku. Sprzegla nie ruszalem bo nie daje objawow, jedynie lozysko oporowe od czasu do czasu zapiszczy przy puszczaniu sprzegla i np na luzie wcisne sprzeglo do polowy slychac delikatne rechoczenie. Ale tulko na polsprzegle. Auto chodzi. Wlasnie obstawiam skrzynie. Dzieje sie to tylko na postoju/ parkingach. Albo podczas cofania zablokuje sie i nie da rady wybic biegu albo jak sie da to z luzu nie da sie wbic 1,2 badz r.
    Jak wylacze silnik to wtedy ta blokada puszcza. A powiedz mi ile wyniosla Cie regeneracja skrzyni??? I jakie objawy miales? Slyszalem ze jak sie robi ten luz to na piatym biegu charczy, a u mnie cichutko. Co do objawow to wytepuja juz gdzies od 8 miesiecy. Lecz sa rzadkie i czesto jezdzac ani tego nie zauwazam. Gdy skrzynia się zablokuje wydaje troche inny dzwiek niz normalnie cos jakby obroty silnika sie zmienilo ale stoja w miejscu.

  7. #127
    Deroyter's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Za regeneracje czyli: wymiana wałka głównego, wymiane łożysk, synchronizatorów, oraz tylnej obudowy ( praktycznie we wszystkich przypadkach gdy robi się luz to wałku to wyciera on dziure w tylnej obudowie skrzyni ) do tego trzeba doliczyć demontaż i montaż skrzyni, nowy olej bo w starym pływały opiłki. Razem impreza wyniosła mnie 2500 zł. Gdy odbierałem samochód mechanik pokazał mi na placu 2 inne A3 które przyjechały z tym samym problemem. Wczoraj odebrałem samochód, teraz skrzynia pracuje elegancko.

  8. #128
    Kamil20392's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Deroyter Pokaż post
    likwidację luzu poprzez dorobienie tulejki/podkładki
    Gdzie dokładnie szukać tego luzu ? Możesz mi wytłumaczyć bo kompletnie nie wiem gdzie szukać a mam już podobne objawy

  9. #129
    oko's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jest ktoś w stanie odświeżyć zdjecia ze strony 7 z opisu n0w3y_pl? Co do naprawy luzu?

  10. #130

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Panowie a mam taką zagadkę ze swoją ulubienicą męczę się z tym od dłuższego czasu.Biegi chacza i ciężko wchodzą podczas poruszania pojazdu,na postoju czy auto odpalone czy zgaszone czy ciepłe czy zimne wszystko jest ok.dodam że dwumas,sprzeglo,wysprzeglik,olej w skrzyni nowy ori,jedynie pompa sprzęgła pod pedałem nie wymieniana.co może być przyczyną takich objawów proszę o pomoc

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •